

Економіка і бізнес
П’ять українських підприємців, що йшли до успіху через великі проблеми
Як тільки берешся за нову справу, одразу мучать сумніви. А якщо бізнес з самого початку йде не так як треба, запал у більшості людей одразу згасає. Але не у наших героїв. Двом з них довелось двічі розпочинати справу з нуля, інший – примусив рахуватись із собою-школярем серйозних бізнес-партнерів, ще один – посперечався з партнером і залишив йому свій особистий винахід.
Але як показує час, все виходить, коли спокійно і планомірно “лупати сю скалу”. Отже, нагадуємо вам про п’ятьох бізнесменів з наших історій, які не опустили руки і подолали труднощі на шляху до власного підприємства. І зараз ні про що не жалкують.
Посперечався з партнером, а потім – перевершив його

Денис Охріменко – колишній співвласник бренду дерев’яних конструкторів Ugears. Каже, що сам же цей конструктор і винайшов. Але коли між співвласниками виникла суперечка, він продав свою частку в компанії. А після сновидіння про золотий нарізаний батон подумав: це воно, конструктори ж можна робити і залізними. Сьогодні його новий проект Time 4 Machine зібрав на Кікстартері 433 тисячі доларів. Ще під його патронатом запустили Pagl – екологічний конструктор, таке собі паперове “лего”.
“Знаєте, я як манімейкер. Я показую, де є золота жила. Беру лопату, роблю яму і вказую на самородки. Згодом наймаю людей, які ставлять шахти та розуміють, що там справді є це русло. Іноді людям зносить дах і вони думають, що це їх золота жила”, – каже він.
Відродив бізнес з нуля і шиє для французів

Такий шлях довелося пройти підприємцю з Луганщини Ігорю Шостаку.
Сьогодні на місці його бізнесу дислокується воєнна база бойовиків так званої “ЛНР”.
З початку бойових дій швейний бізнес працював, але як тільки з’явились перші жертви арт-обстрілу, стало несила терпіти такі умови і виробництво виїхало.
“Це була наша помилка: з першим пострілом потрібно було все обладнання забирати. Сьогодні все, що можна було розграбувати, розграбували” – розповідає Ігор.
Спочатку чоловік прийняв рішення перевезти підприємство до Харкова, але каже: виявилось, що оренда там просто непідйомна. Тому довелось поїхати до Кременчуга. Сьогодні Ігорю вдалось налагодити своє текстильне підприємство. Тепер він шиє білизну для відомих українських і французьких компаній.
Три рази прогорів на 3D-принтерах. Четверта спроба вивела у світ

Можливо, ви чути щось про стартап Kwambio Володимира Усова? Компанія сьогодні займається 3D-друком виробів та інноваціями у сфері 3D-принтерів, а невдовзі планують друкувати кістяні імпланти! Стартап відомий на весь світ своїми інноваціями. Зараз Володимир розпочав переговори про співпрацю з NASA і Tesla.
Проте до цього Володимир Усов тричі прогорів на тих же 3D-принтерах: спершу побудував бізнес на невірній гіпотезі – що у ринку, на який виходять, є такі принтери і досвід роботи з ними.
Потім все прогоріло через якість друку, і нарешті, коли впритул підійшли до персональної “золотої жили” – не знайшли принтера, який би друкував кераміку. І винайшли самі. А сьогодні у його компанії мільйонні прибутки.
“Із упевненістю кажу: велика кількість поразок – це складова майбутнього успіху. Тільки йдіть від однієї невдачі до іншої швидко й дешево, бо кожний ваш промах забирає ресурси”
Спочатку інвестори не хотіли рахуватись з ним через його… вік

Зараз Дмитру Макарову 17 років. А у бізнесі він вже 5 років. З 12-річного віку хлопець уже був співвласником найбільшої в Європі кіберспортивної організації. Приблизно тоді ж подумав і про рекламне агентство.
Але як, якщо йому тільки 12? Тоді хлопець знайшов помічника – як виявилось пізніше, і друга, через якого вів перемовини.
“З самого початку нам вдалось залучити 50 тисяч доларів від приватного інвестора. Це був добрий знайомий мого партнера по бізнесу Саші Довженка”.
Дмитро сказав, що інвестицію зробили чисто на довірі до Саші – інвестор був його другом. А сьогодні його агентство – в списку лідерів рекламних агентств.
Вивіз з окупованого Донецька найдорожче

Валентин Пашко – переселенець, якому довелось організовувати роботу клінінгової фірми двічі: вперше у Донецьку, вдруге – у столиці. У Донецьку його компанія займалась прибиранням фасадів багатоповерхівок, офісів та хімчисткою. Під час війни чоловікові вдалось врятувати найбільш дорогий пристрій – професійний миючий пилосос. Із ним можна було починати справу будь-де наново.
На початку війни довелось переїхати спочатку до Запоріжжя, потім – до Києва.
Наразі фірма з трьох людей вирішує великі комерційні завдання – наприклад, почистити лаунж-зону аеропорту “Бориспіль” на 200 місць за півтори доби.
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay
Економіка і бізнес

Львівська студія boardova у 2024 році випустила настільну гру «Арідник» за мотивами однойменного українського мальопису видавництва UA Comix. У березні студія анонсувала англійську версію «Арідника» на краудфандинговій платформі Kickstarter. За кілька годин творцям вдалося зібрати необхідну суму.
Про це повідомили у студії boardova.
Сюжет гри
Під час створення сюжетної основи для гри головний дизайнер та український письменник Володимир Кузнєцов спирався на працю Володимира Шухевича «Гуцульщина».
У світі «Арідника» гравці стають вівчарями, що ведуть свої отари овець крізь гірські ріки, ліси та полонини. На цьому шляху вони зустрічатимуть духів Карпат: Арідника, Бога, Алея, Вовка та інших героїв.
У наборі є дерев’яні фігурки духів та вівчарів і понад 100 великих карт з ілюстраціями Людмили Самусь. У грі створили кілька режимів: змагальний, кооперативний та соло.

Читайте також: В українську гру S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl зіграли 6 мільйонів людей
Цінність гри для людей з-за кордону
«Створюючи “Арідника”, ми прагнули занурити гравців у настільні ігри з колоритом та магічним світом, який наші предки створювали століттями. Гуцульщина та її традиції, які вдалось зберегти попри всі заборони, стали чудовим натхненням для цієї цілі. Та коли про гру почали говорити “поза бульбашкою” настільного світу, ми зрозуміли, що ця гра може стати точкою дотику і знайомства з власним корінням для української діаспори»‚ — зазначив CEO студії boardova Жолудь Добровольський.
Наразі більшість людей, які підтримали вихід англійської версії «Арідника», розповіли, що вони мають українське коріння та гратимуть у гру зі своїми родинами чи друзями.
«Проте є й багато тих, хто не знає, чим відома українська культура, і сподіваються, що гра допоможе їм у цьому. У час, коли країна-терорист стирає нашу культуру, нам потрібно говорити про неї якомога голосніше. А особливо — говорити про справжню, а не переписану історію»‚ — додав Жолудь Добровольський.
Зміни у новому виданні
Видавці анонсували три окремі доповнення до настільної гри, а саме:
- «Зима»;
- «Місцини» (із пам’ятками України);
- «Свята» (із календарно-обрядовими святами українців).
Кожне із цих доповнень додасть нові ігрові механіки та збільшує можливості для гравців.
Відвідати сторінку гри на Kickstarter можна за посиланням. Кампанія зі збору коштів на платформі триватиме до 11 квітня.
Нагадаємо, що український шутер про галичан у космосі відкрили для тестування (ВІДЕО).
Фото: студія boardova