Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
f0988612590f108ddd6d6c8f5c6d745b original e1560422500658 f0988612590f108ddd6d6c8f5c6d745b original e1560422500658

Технології

$430 000 на іграшкових пазлах: історія стартапу Time 4 Machine

Опубліковано

Денис Охріменко був співвласником проекту Ugears. Але розійшовся в поглядах з партнером і, продавши частку, заснував два інших стартапи: Time 4 Machine і Pagl.

Time 4 Machine випускає 3D-пазли з металу. Стартапу вдалось зібрати більше $430 000 на Kickstarter, хоча спочатку планували отримати лише $15 000. Проект одразу отримав передзамовлення серед 3000 любителів конструкторів по всьому світу.  

Читайте також: Український стартап зібрав на Kickstarter у 100 разів більше запланованого

 

Ми намагались розібратись, як Денис поховав для себе колишній проект, чому довелось кілька разів перероблювати моделі пазлів та чому китайці можуть все зіпсувати.

Денис Охріменко

засновник компаній Time 4 Machine і Pagl

До проектів Time 4 Machine і Pagl Денис створив ще один стартап – Ugears (дерев’яні конструктори), який став надзвичайно популярним після виходу на Kickstarter. Але, не знайшовши спільну мову із партнером Ugears, продав свою частку у бізнесі та запустив одразу два нові стартапи. 

Золота жила від манімейкера

Я почав займатися конструкторами ще у 2013 році. Тоді, сидячи на кухні, я вирішив створити власний варіант конструктора Lego. Але замість пластикових модулів використовувати дерев’яні деталі.

Згодом мені вдалось залучити інвестора. Ідея Ugears стала успішною. У 2015 році ми зібрали на Kickstarter $150 тисяч. Зрозуміли, що стартап має майбутнє.

Так виглядають моделі Ugears

Але з першим успіхом партнер взяв на себе роль директора і у нас почався конфлікт. Врешті я вирішив піти з компанії і продав свою долю за 9,4 млн грн.

Знаєте, я як манімейкер. Я показую, де є золоте русло. Беру лопату, роблю яму і вказую на самородки. Згодом наймаю людей, які ставлять шахти та розуміють, що там справді є це русло. Іноді людям зносить дах і вони думають, що це їх золота жила.

Сон про батон

Я повністю поховав для себе Ugears.

У цей період мені наснився сон, як я його називаю, про золотий батон. Це був нарізний батон з різного металу. Я довго думав, до чого це. А потім якось мене осінило – можна робити моделі не тільки з дерева, а й із металу!

Так в 2016 році почав займатись Time 4 Machine – конструктором из металічних деталей. Коли вже було зрозуміло, що Time 4 Machine має майбутнє, ми з колишнім партнером зустрілися на виставці в Німеччині. Тоді сказав йому, що мій новий проект покаже, куди рости «фанеркам».

З іграшок – у справжні механізми

Думав, що на розробку ідеї витрачу максимум кілька місяців. Де там – вже більше року пройшло, а ми ще налагоджуємо продажі.

Проте я задоволений тим, як це виглядає, тим, як на це реагують люди – моделі дуже привертають увагу на виставках.

У металевій іграшці межа між звичайною іграшкою та механізмом стирається.

Всі моделі з металу і детально пропрацьовані: наприклад, у моделі автомобіля відкриваються дверцята. У нас навіть є патенти на деякі види з’єднань.

Моделі або рухаються, або мають робочий механізм. Наприклад, поїзд їде по рейках за допомогою механічної пружини, у літака працюють гвинти, а танк долає перешкоди.

Зараз наші іграшки коштують $99. Так, це дорого, але і самі моделі насичені недешевими механізмами. Зараз ми спрощуємо іграшки у збірці і вони коштуватимуть $60.

Я думав, що людям цікаво, щоб модельки мали багато різних функцій, а насправді їм більше до вподоби просто прикольна машинка, яка стоїть на столі і може їхати прямо.

Іграшки для дорослих хлопчиків

Всі наші моделі створюються для віку 14+. Любителі наших моделей – чоловіки старшого віку. Бо пропозицій для такого інфантильного суспільства не так і багато. Виробники не розуміють, що дітям може бути і по 30-40 років. А ми робимо те, що не складно зібрати та не соромно поставити в офісі на столі.

Читайте також: П’ять українських екологічних стартапів, про які заговорив увесь світ

До кожного виробу йде детальна інструкція по збірці. Але варто користуватись і відео-уроками, де детально показано, як впоратись з іграшковою механікою.

Коли в наборі більше 500 деталей, він не може вважатись дитячим. Наші моделі нешкідливі, ми пройшли експертизу СЕС.

Купують вироби переважно за кордоном. Ми працюємо з оптовими покупцями з Китаю, Гонконгу, Тайваню і США. Також замовляють і з Європи.

В Україні мало продажів. Для наших людей – це дорого. Уявіть собі модельку за 2500 гривень. А от коли впаде ціна, тоді зможемо продавати і тут.

Китайців треба контролювати

На початку ми намагались самі виготовляти деталі за допомогою станка, але це не відповідало нашим вимогам. В Україні ми не знайшли виробництва, тому перейшли на Китай, адже там дешевше виробництво та й китайці працюють добре. Їх треба контролювати, але виробничий процес триває інтенсивніше.

Китайці можуть перший випуск зробити добре, а потім сміливо зменшити якість, переходити на гірші компоненти. У нас таке було з упаковкою – зробили гірше друк.

Китайцям дуже важливі гроші, якщо можна зекономити на чомусь. Тому наші люди їдуть туди не тільки укладати договори але і контролювати виробництво.

Тричі ледь не втратили проект

Щоб запустити проект, довелось витратити $30 тисяч – своїх та інвесторських.

Можна починати бізнес з невеликих сум, але не треба чекати дива. Щось піднімається на хайпі, щось – важко.

Інвестори розуміють, що вкладаючи кошти, дуже ризикують. Але я ні разу ще не підводив інвесторів, а завдяки моїм проектам створено сотні робочих місць.

Це далось нелегко. Ми кілька разів проходили через ситуацію втрати проекту. Були випадки, що я позичав дві тисячі доларів, щоб виплатити зарплату співробітникам. А інвестор ще не підтвердив свій захід. Якщо б він цього не зробив, то проект закрився б, а я залишився з боргом і не виконаним Kickstarter.

Успіх на Kickstarter

Time 4 Machine розвивався повільніше, ніж я собі уявляв. Кілька разів перероблював моделі через складні механізми. У 2017 році ми відкрили збір на Kiсkstarter – зібрали більше $50 000.

На Амаzon, де ми продаємо свої товари, писали погані відгуки через складність збірки. А це дуже впливає на кількість продажів. Тому ми зробили моделі меншими та простішими.

У 2018 ми запустили наші конструктори у продаж. За місяць продали на $50 000.

Такий пазл трактору коштує на сайті Time 4 Machine $69

Другий Kiсkstarter був більш вдалий  – ми зібрали $430 000. У рамках кампанії на Kickstarter пропонувався ряд нових 3D-моделей: поїзд, літак, автомобілі, трактор, танк, годинник і холдер для бізнес-карт.

Читайте також: Інтерактивний дитячий рюкзак українського стартапу зібрав $15 000 за шість годин

Більше всього купили літаків та танків. Зараз працюємо над новими моделями. Я у захваті, що люди цікавляться та надихаються нашими виробами.

Технології

Українські винахідники створили садового робота

Опубліковано

Роботизовану платформу Ally, що допомагатиме фермерам у саду, створили українські винахідники Євген Третяк та Антон Варавін.

Про це повідомив Євген Третяк у фейсбуці.

Робот на одному заряді може проїхати 45 – 60 км  та перевезти вантаж 200 кг.

 

Поки що машина керується за допомогою оператора за допомогою радіосигналу.

У подальшому в стартап планують залучити інвестиції, написати програму-автопілот, налагодити серійне виробництво та вийти з продуктом на ринок Євросоюзу та США.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Нагадаємо, компанія Lozova Machinery і Сумський університет запустили цифровий освітній проект.

Як ми повідомляли раніше, українським полярникам ІТ-компанія MacPaw подарувала Інтернет-антену.

Головне фото: facebook.com/ievgeniy.tretyak.

Читати далі

Технології

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном

Опубліковано

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном АІ-25.

Про це інформує Мілітарний.

Зазначається, що бойова безпілотна авіаційна система отримала назву MİUS.

 

Розробник – компанія Baykar, що серійно виготовляє відомі ударні дрони Bayraktar TB2 та Akinci, останній використовує двигуни АІ-450 вітчизняного виробництва.

БПЛА MİUS, який як планується, має здійснити свій перший політ у 2023 році, стане для Туреччини великим досягненням у галузі безпілотної військової авіації.

Читайте також: «З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

Халук Байрактар ​​заявив, що безпілотний бойовий літак є дуже важливою метою для компанії Baykar, та повідомив, що проект MİUS нині перебуває на стадії концептуального проектування.

Заявивши, що на цьому етапі основна увага приділяється визначенню потреб та вимог, байрактар ​​пояснив, що літальний апарат за програмою MİUS буде повністю оснащений штучним інтелектом і він зможе приймати певні рішення самостійно.

Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

Платформа, що вироблятиметься в рамках MİUS, буде літати з надзвуковою швидкістю на великій висоті.

Нагадаємо, морські безпілотники Bayraktar ВМС України показали зблизька.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Усі фото: mil.in.ua.

Читати далі

Технології

Мінцифри та Amazon підписали меморандум для розвитку хмарних технологій в Україні

Опубліковано

Міністерство цифрової трансформації підписало з технологічним гігантом Amazon (AWS) меморандум про взаєморозуміння щодо прискорення цифрової трансформації та впровадження інновацій в Україні.

Про це повідомили у пресслужбі міністерства.

Підписи поставили міністр Михайло Федоров та директор з цифрових трансформацій у державному секторі Amazon (AWS) Ліам Максвелл.

 

Меморандум передбачає, що українські навчальні заклади зможуть приєднатися до професійного курсу AWS Academy з навчання хмарних технологій.

Крім того, йдеться про програму AWS Activate, яка надає засновникам стартапів допомогу у вигляді безкоштовних інструментів для розвитку бізнесу, ресурсів на використання хмарних сервісів AWS, навчальних програм і консультацій експертів.

Також Amazon Web Services допомагатиме Мінцифри в питаннях модернізації ІТ-систем і політики у сфері хмарних технологій.

Читайте такожУ Харкові підприємець встановив СЕС на даху дитячого будинку

Федоров заявив, що співпраця з AWS – це позитивний сигнал іншим великим міжнародним компаніям та брендам про те, що в Україну можна і потрібно заходити.

За його словами, міністерство намагається асоціювати Україну з цифровим проривом, а розвиток хмарних технологій є пріоритетом, оскільки це дозволить знизити ризики корупції на закупівлях обладнання, суттєво зменшить витрати з бюджету та пришвидшить впровадження інновацій у державі.

Нагадаємо, Мінцифри підготувало добірку цифрових послуг для подорожей за кордон.

Як ми повідомляли раніше, в Україні відкрили дані про VIN-коди зареєстрованих авто для захисту від шахраїв.

Головне фото: itc.ua.

Читати далі