Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
f0988612590f108ddd6d6c8f5c6d745b original e1560422500658 f0988612590f108ddd6d6c8f5c6d745b original e1560422500658

Технології

$430 000 на іграшкових пазлах: історія стартапу Time 4 Machine

Опубліковано

Денис Охріменко був співвласником проекту Ugears. Але розійшовся в поглядах з партнером і, продавши частку, заснував два інших стартапи: Time 4 Machine і Pagl.

Time 4 Machine випускає 3D-пазли з металу. Стартапу вдалось зібрати більше $430 000 на Kickstarter, хоча спочатку планували отримати лише $15 000. Проект одразу отримав передзамовлення серед 3000 любителів конструкторів по всьому світу.  

Читайте також: Український стартап зібрав на Kickstarter у 100 разів більше запланованого

Ми намагались розібратись, як Денис поховав для себе колишній проект, чому довелось кілька разів перероблювати моделі пазлів та чому китайці можуть все зіпсувати.

Денис Охріменко

засновник компаній Time 4 Machine і Pagl

До проектів Time 4 Machine і Pagl Денис створив ще один стартап – Ugears (дерев’яні конструктори), який став надзвичайно популярним після виходу на Kickstarter. Але, не знайшовши спільну мову із партнером Ugears, продав свою частку у бізнесі та запустив одразу два нові стартапи. 

Золота жила від манімейкера

Я почав займатися конструкторами ще у 2013 році. Тоді, сидячи на кухні, я вирішив створити власний варіант конструктора Lego. Але замість пластикових модулів використовувати дерев’яні деталі.

Згодом мені вдалось залучити інвестора. Ідея Ugears стала успішною. У 2015 році ми зібрали на Kickstarter $150 тисяч. Зрозуміли, що стартап має майбутнє.

Так виглядають моделі Ugears

Але з першим успіхом партнер взяв на себе роль директора і у нас почався конфлікт. Врешті я вирішив піти з компанії і продав свою долю за 9,4 млн грн.

Знаєте, я як манімейкер. Я показую, де є золоте русло. Беру лопату, роблю яму і вказую на самородки. Згодом наймаю людей, які ставлять шахти та розуміють, що там справді є це русло. Іноді людям зносить дах і вони думають, що це їх золота жила.

Сон про батон

Я повністю поховав для себе Ugears.

У цей період мені наснився сон, як я його називаю, про золотий батон. Це був нарізний батон з різного металу. Я довго думав, до чого це. А потім якось мене осінило – можна робити моделі не тільки з дерева, а й із металу!

Так в 2016 році почав займатись Time 4 Machine – конструктором из металічних деталей. Коли вже було зрозуміло, що Time 4 Machine має майбутнє, ми з колишнім партнером зустрілися на виставці в Німеччині. Тоді сказав йому, що мій новий проект покаже, куди рости «фанеркам».

З іграшок – у справжні механізми

Думав, що на розробку ідеї витрачу максимум кілька місяців. Де там – вже більше року пройшло, а ми ще налагоджуємо продажі.

Проте я задоволений тим, як це виглядає, тим, як на це реагують люди – моделі дуже привертають увагу на виставках.

У металевій іграшці межа між звичайною іграшкою та механізмом стирається.

Всі моделі з металу і детально пропрацьовані: наприклад, у моделі автомобіля відкриваються дверцята. У нас навіть є патенти на деякі види з’єднань.

Моделі або рухаються, або мають робочий механізм. Наприклад, поїзд їде по рейках за допомогою механічної пружини, у літака працюють гвинти, а танк долає перешкоди.

Зараз наші іграшки коштують $99. Так, це дорого, але і самі моделі насичені недешевими механізмами. Зараз ми спрощуємо іграшки у збірці і вони коштуватимуть $60.

Я думав, що людям цікаво, щоб модельки мали багато різних функцій, а насправді їм більше до вподоби просто прикольна машинка, яка стоїть на столі і може їхати прямо.

Іграшки для дорослих хлопчиків

Всі наші моделі створюються для віку 14+. Любителі наших моделей – чоловіки старшого віку. Бо пропозицій для такого інфантильного суспільства не так і багато. Виробники не розуміють, що дітям може бути і по 30-40 років. А ми робимо те, що не складно зібрати та не соромно поставити в офісі на столі.

Читайте також: П’ять українських екологічних стартапів, про які заговорив увесь світ

До кожного виробу йде детальна інструкція по збірці. Але варто користуватись і відео-уроками, де детально показано, як впоратись з іграшковою механікою.

Коли в наборі більше 500 деталей, він не може вважатись дитячим. Наші моделі нешкідливі, ми пройшли експертизу СЕС.

Купують вироби переважно за кордоном. Ми працюємо з оптовими покупцями з Китаю, Гонконгу, Тайваню і США. Також замовляють і з Європи.

В Україні мало продажів. Для наших людей – це дорого. Уявіть собі модельку за 2500 гривень. А от коли впаде ціна, тоді зможемо продавати і тут.

Китайців треба контролювати

На початку ми намагались самі виготовляти деталі за допомогою станка, але це не відповідало нашим вимогам. В Україні ми не знайшли виробництва, тому перейшли на Китай, адже там дешевше виробництво та й китайці працюють добре. Їх треба контролювати, але виробничий процес триває інтенсивніше.

Китайці можуть перший випуск зробити добре, а потім сміливо зменшити якість, переходити на гірші компоненти. У нас таке було з упаковкою – зробили гірше друк.

Китайцям дуже важливі гроші, якщо можна зекономити на чомусь. Тому наші люди їдуть туди не тільки укладати договори але і контролювати виробництво.

Тричі ледь не втратили проект

Щоб запустити проект, довелось витратити $30 тисяч – своїх та інвесторських.

Можна починати бізнес з невеликих сум, але не треба чекати дива. Щось піднімається на хайпі, щось – важко.

Інвестори розуміють, що вкладаючи кошти, дуже ризикують. Але я ні разу ще не підводив інвесторів, а завдяки моїм проектам створено сотні робочих місць.

Це далось нелегко. Ми кілька разів проходили через ситуацію втрати проекту. Були випадки, що я позичав дві тисячі доларів, щоб виплатити зарплату співробітникам. А інвестор ще не підтвердив свій захід. Якщо б він цього не зробив, то проект закрився б, а я залишився з боргом і не виконаним Kickstarter.

Успіх на Kickstarter

Time 4 Machine розвивався повільніше, ніж я собі уявляв. Кілька разів перероблював моделі через складні механізми. У 2017 році ми відкрили збір на Kiсkstarter – зібрали більше $50 000.

На Амаzon, де ми продаємо свої товари, писали погані відгуки через складність збірки. А це дуже впливає на кількість продажів. Тому ми зробили моделі меншими та простішими.

У 2018 ми запустили наші конструктори у продаж. За місяць продали на $50 000.

Такий пазл трактору коштує на сайті Time 4 Machine $69

Другий Kiсkstarter був більш вдалий  – ми зібрали $430 000. У рамках кампанії на Kickstarter пропонувався ряд нових 3D-моделей: поїзд, літак, автомобілі, трактор, танк, годинник і холдер для бізнес-карт.

Читайте також: Інтерактивний дитячий рюкзак українського стартапу зібрав $15 000 за шість годин

Більше всього купили літаків та танків. Зараз працюємо над новими моделями. Я у захваті, що люди цікавляться та надихаються нашими виробами.

Технології

Український ШІ-стартап залучив $30 000 інвестицій

Опубліковано

Український стартап Mantis Analytics, спрямований на ризик-менеджмент, оголосив про своє приєднання до Alchemist Accelerator. Також вони залучили від акселератора інвестицію у розмірі $30 000.

Про це повідомляє ain.ua.

Про Mantis Analytics

Mantis Analytics – ШІ-платформа для детекції загроз у реальному часі та відповідей на них. Платформа аналізує великі масиви даних і допомагає компаніям у захисті їхніх активів і менеджменті ризиків. Стартап виник у 2022 році після повномасштабного вторгнення росії в Україну як волонтерська ініціатива, що пізніше трансформувалася в компанію.

Читати також: Дія.City анонсує спеціальні умови для технологічних стартапів: уряд ухвалює закон

Користь від акселератора

Alchemist надає доступ до широкої мережі менторів, інвесторів, споживачів і випускників з провідних корпорацій, що допоможе Mantis Analytics прискорити свій вихід на ринок США. Крім фінансування, акселератор сприятиме нетворкінгу Mantis Analytics, подальшому залученню коштів та накопиченню досвіду.

Mantis Analytics – один із небагатьох українських стартапів, які потрапили до Alchemist з моменту його заснування у 2012 році. Іншою українською компанією, яка завершила акселератор, була Esper Bionics, що працює в індустрії протезування.

Нагадаємо, що у Києві відкрилася виставка про Японію.

Також ми повідомляли, що ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility.

Фото: Mantis Analytics

    Читати далі

    Технології

    Дія.City анонсує спеціальні умови для технологічних стартапів: уряд ухвалює закон

    Опубліковано

    Законопроєкт № 9319, який Верховна Рада ухвалила у першому читанні, зробить Дія.City доступнішим для стартапів.

    Про це повідомляє Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.

    Про анонсовані зміни

    Навіть найменші технологічні компанії зможуть ставати резидентами Дія.City. Для них будуть доступні найкращі в Європі податкові ставки та всі інструменти для масштабування й залучення інвестицій.

    Читати також: На Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо

    Про Дія.City

    Дія.City — це сприятливе економічне середовище всередині країни, в якому український сектор високих технологій зможе повністю реалізувати свій потенціал і зробити український IT-бізнес конкурентоспроможним на міжнародній арені. А ще — привабити в країну Google, Amazon або Apple. Для того, щоб фахівцям не було потреби їхати в США або Європу, аби роздобути ці компанії у свої резюме.

    “Наші пропозиції наближають умови ведення IT-бізнесу до таких прогресивних світових моделей, як у Франції, Великій Британії, Ізраїлі та в інших країнах, на чиї успіхи слід орієнтуватися”, — відзначають в Мінцифри.

    Таким чином, Дія.City — це найкоротший шлях IT-індустрії до власної success story.

    Нагадаєте, як Мамаївську громаду зробили інклюзивною та створили сучасний шелтер.

    Фото: Дія.City

    Читати далі

    Технології

    За добу українці в “Дії” придбали військових облігацій на понад 30 млн грн

    Опубліковано

    Українці придбали військові облігації на суму 30 046 542 гривні за одну добу.

    Про це пише міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

    Це еквівалентно понад 30,000 облігаціям. Найбільш популярними серед них стали “Ялта”, “Нова Каховка” та “Сімферополь”.

    Усього українці придбали вже понад 4 мільйони облігацій і заробили на цьому більш ніж 94 мільйони гривень. На ці кошти держава, зокрема, купує амуніцію для військових, платить їм і медикам зарплати, додає Федоров.

    Читати також: В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

    Військові облігації

    Облігації — це цінні папери, які випускає держава. Як працює система:

    1. Ви купуєте облігації;
    2. Держава користується грошима;
    3. Повертає вам їх у визначений день із гарантованим прибутком.

    Військові облігації в Дії названі на честь окупованих рідних міст. Загалом зараз доступні цінні папери:

    • Бахчисарай;
    • Керч;
    • Джанкой;
    • Євпаторія;
    • Макіївка;
    • Сімферополь;
    • Асканія Нова;
    • Ялта;
    • Залізний Порт;
    • Нова Каховка.

    Нагадаємо, як медійникам отримати генератори та павербанки.

    Також ми повідомляли, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

    Фото: Дія

    Читати далі