Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
f0988612590f108ddd6d6c8f5c6d745b original e1560422500658 f0988612590f108ddd6d6c8f5c6d745b original e1560422500658

Технології

$430 000 на іграшкових пазлах: історія стартапу Time 4 Machine

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Денис Охріменко був співвласником проекту Ugears. Але розійшовся в поглядах з партнером і, продавши частку, заснував два інших стартапи: Time 4 Machine і Pagl.

Time 4 Machine випускає 3D-пазли з металу. Стартапу вдалось зібрати більше $430 000 на Kickstarter, хоча спочатку планували отримати лише $15 000. Проект одразу отримав передзамовлення серед 3000 любителів конструкторів по всьому світу.  

Читайте також: Український стартап зібрав на Kickstarter у 100 разів більше запланованого

Ми намагались розібратись, як Денис поховав для себе колишній проект, чому довелось кілька разів перероблювати моделі пазлів та чому китайці можуть все зіпсувати.

Денис Охріменко

засновник компаній Time 4 Machine і Pagl

До проектів Time 4 Machine і Pagl Денис створив ще один стартап – Ugears (дерев’яні конструктори), який став надзвичайно популярним після виходу на Kickstarter. Але, не знайшовши спільну мову із партнером Ugears, продав свою частку у бізнесі та запустив одразу два нові стартапи. 

Золота жила від манімейкера

Я почав займатися конструкторами ще у 2013 році. Тоді, сидячи на кухні, я вирішив створити власний варіант конструктора Lego. Але замість пластикових модулів використовувати дерев’яні деталі.

Згодом мені вдалось залучити інвестора. Ідея Ugears стала успішною. У 2015 році ми зібрали на Kickstarter $150 тисяч. Зрозуміли, що стартап має майбутнє.

Так виглядають моделі Ugears

Але з першим успіхом партнер взяв на себе роль директора і у нас почався конфлікт. Врешті я вирішив піти з компанії і продав свою долю за 9,4 млн грн.

Знаєте, я як манімейкер. Я показую, де є золоте русло. Беру лопату, роблю яму і вказую на самородки. Згодом наймаю людей, які ставлять шахти та розуміють, що там справді є це русло. Іноді людям зносить дах і вони думають, що це їх золота жила.

Сон про батон

Я повністю поховав для себе Ugears.

У цей період мені наснився сон, як я його називаю, про золотий батон. Це був нарізний батон з різного металу. Я довго думав, до чого це. А потім якось мене осінило – можна робити моделі не тільки з дерева, а й із металу!

Так в 2016 році почав займатись Time 4 Machine – конструктором из металічних деталей. Коли вже було зрозуміло, що Time 4 Machine має майбутнє, ми з колишнім партнером зустрілися на виставці в Німеччині. Тоді сказав йому, що мій новий проект покаже, куди рости «фанеркам».

З іграшок – у справжні механізми

Думав, що на розробку ідеї витрачу максимум кілька місяців. Де там – вже більше року пройшло, а ми ще налагоджуємо продажі.

Проте я задоволений тим, як це виглядає, тим, як на це реагують люди – моделі дуже привертають увагу на виставках.

У металевій іграшці межа між звичайною іграшкою та механізмом стирається.

Всі моделі з металу і детально пропрацьовані: наприклад, у моделі автомобіля відкриваються дверцята. У нас навіть є патенти на деякі види з’єднань.

Моделі або рухаються, або мають робочий механізм. Наприклад, поїзд їде по рейках за допомогою механічної пружини, у літака працюють гвинти, а танк долає перешкоди.

Зараз наші іграшки коштують $99. Так, це дорого, але і самі моделі насичені недешевими механізмами. Зараз ми спрощуємо іграшки у збірці і вони коштуватимуть $60.

Я думав, що людям цікаво, щоб модельки мали багато різних функцій, а насправді їм більше до вподоби просто прикольна машинка, яка стоїть на столі і може їхати прямо.

Іграшки для дорослих хлопчиків

Всі наші моделі створюються для віку 14+. Любителі наших моделей – чоловіки старшого віку. Бо пропозицій для такого інфантильного суспільства не так і багато. Виробники не розуміють, що дітям може бути і по 30-40 років. А ми робимо те, що не складно зібрати та не соромно поставити в офісі на столі.

Читайте також: П’ять українських екологічних стартапів, про які заговорив увесь світ

До кожного виробу йде детальна інструкція по збірці. Але варто користуватись і відео-уроками, де детально показано, як впоратись з іграшковою механікою.

Коли в наборі більше 500 деталей, він не може вважатись дитячим. Наші моделі нешкідливі, ми пройшли експертизу СЕС.

Купують вироби переважно за кордоном. Ми працюємо з оптовими покупцями з Китаю, Гонконгу, Тайваню і США. Також замовляють і з Європи.

В Україні мало продажів. Для наших людей – це дорого. Уявіть собі модельку за 2500 гривень. А от коли впаде ціна, тоді зможемо продавати і тут.

Китайців треба контролювати

На початку ми намагались самі виготовляти деталі за допомогою станка, але це не відповідало нашим вимогам. В Україні ми не знайшли виробництва, тому перейшли на Китай, адже там дешевше виробництво та й китайці працюють добре. Їх треба контролювати, але виробничий процес триває інтенсивніше.

Китайці можуть перший випуск зробити добре, а потім сміливо зменшити якість, переходити на гірші компоненти. У нас таке було з упаковкою – зробили гірше друк.

Китайцям дуже важливі гроші, якщо можна зекономити на чомусь. Тому наші люди їдуть туди не тільки укладати договори але і контролювати виробництво.

Тричі ледь не втратили проект

Щоб запустити проект, довелось витратити $30 тисяч – своїх та інвесторських.

Можна починати бізнес з невеликих сум, але не треба чекати дива. Щось піднімається на хайпі, щось – важко.

Інвестори розуміють, що вкладаючи кошти, дуже ризикують. Але я ні разу ще не підводив інвесторів, а завдяки моїм проектам створено сотні робочих місць.

Це далось нелегко. Ми кілька разів проходили через ситуацію втрати проекту. Були випадки, що я позичав дві тисячі доларів, щоб виплатити зарплату співробітникам. А інвестор ще не підтвердив свій захід. Якщо б він цього не зробив, то проект закрився б, а я залишився з боргом і не виконаним Kickstarter.

Успіх на Kickstarter

Time 4 Machine розвивався повільніше, ніж я собі уявляв. Кілька разів перероблював моделі через складні механізми. У 2017 році ми відкрили збір на Kiсkstarter – зібрали більше $50 000.

На Амаzon, де ми продаємо свої товари, писали погані відгуки через складність збірки. А це дуже впливає на кількість продажів. Тому ми зробили моделі меншими та простішими.

У 2018 ми запустили наші конструктори у продаж. За місяць продали на $50 000.

Такий пазл трактору коштує на сайті Time 4 Machine $69

Другий Kiсkstarter був більш вдалий  – ми зібрали $430 000. У рамках кампанії на Kickstarter пропонувався ряд нових 3D-моделей: поїзд, літак, автомобілі, трактор, танк, годинник і холдер для бізнес-карт.

Читайте також: Інтерактивний дитячий рюкзак українського стартапу зібрав $15 000 за шість годин

Більше всього купили літаків та танків. Зараз працюємо над новими моделями. Я у захваті, що люди цікавляться та надихаються нашими виробами.

Підтримай ШоТам

Технології

Завод «Океан» у Миколаєві показав, як добудовує суховантаж (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

На Суднобудівному заводі «Океан» сформовано два блоки циліндричної вставки суховантажного судна типу «Буг».

Про це пише Миколаїв місто корабелів.

Відзначається, що у червні розпочато роботи з добудування замовлення 130. Під час добудування судно буде модернізовано від початкового проєкту шляхом додавання циліндричної вставки.

Загальна довжина вставки – 16.7 метри. Вага – близько 200 тонн.

Читайте також: На скандинавському дракарі українським Дністром: як франківці будують історичні кораблі предків

Вставка складається із двох повністю агрегатованих блоків. Тобто вони в цехових умовах будуть насичені судновими системами і в такому вигляді подані на стапель.

DCIM\101MEDIA\DJI_0247.JPG

Саме така технологія складання корпусів суден застосовується на кращих суднобудівних підприємствах світу і на «Океані» такий підхід давно опрацьований.

Нагадаємо, Міноборони зробить музей з корвета «Вінниця».

Фото: shipbuilding.mk.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Технології

У Запоріжжі презентували проєкт реконструкції проїжджої частини Дніпровської ГЕС (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У Запоріжжі представили проєкт майбутньої реконструкції проїжджої частини греблі Дніпровської ГЕС. 

Про це повідомили у пресслужбі Запорізької обласної державної адміністрації.

Над проєктом працювали інженери «Укргідроенерго», харківський інститут Гідропроект, київський Мостопроект та Інститут сталевих конструкцій імені Шимановського.

На греблі буде організовано двоповерховий рух зі смугами завширшки 8 м. На нижньому ярусі  з’явиться також пішохідна та оглядова зони, на верхньому, окрім проїжджої частини для автівок,  буде смуга для руху велосипедистів.

Про проєкт

Під час проєктування головною вимогою було, аби реконструкція не завадила основним функціям споруди – адже це гідроелектростанція, а функція мосту для неї другорядна. А ще прагнули, аби зберігся унікальний архітектурний та історичний вигляд греблі.

Читайте такожТест: Чи знаєш ти, як лаялись наші предки? (18+)

Проєкт організації двоповерхового руху виявився найбільш вдалим, за висновком провідних інженерних інститутів країни – завдяки вертикальному навантаженню вплив на саму споруду ДніпроГЕСу буде меншим. 

До травня наступного року проєкт реконструкції греблі проходитиме необхідні погодження – далі компанія може почати тендерні закупівлі, пошуки підрядника та роботи з демонтажу.

До цього часу область і місто мають об’єднати зусилля, аби підготувати свою частину робіт, необхідних для старту реконструкції гідроспоруди.

Відомо, що реконструкція ДніпроГЕСу триватиме щонайменше двох років. І треба підготуватися до цих двох років суттєво. Вже до літа 2022 року має бути забезпечена резервна система транспортного руху на час реконструкції греблі. Орієнтовна дата старту робіт – кінець 2022 – початок 2023 року. 

Нагадаємо, Южно-Українська АЕС запустила два бризкальні басейни.

Як ми повідомляли раніше, у мережі з’явилася відеоекскурсія Херсонськими плавнями.

Фото: zoda.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Технології

Хлопець із Дніпра вигадав, як вимірювати якість повітря світильником (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Сергій Півень все життя прожив у Кривому Розі, де якщо залишити на ніч відчиненим вікно, на підвіконні з’явиться шар пилу.

Він приїхав на навчання до Дніпра і заразом вирішив розібратися, яким взагалі має бути повітря. І придумав незвичайний спосіб контролювати його якість.

Сергій розумів, що було б чудово, знаючи ситуацію за вікном, розуміти, чи треба провітрювати вдома. І взагалі знати, коли саме потрібно провітрювати.

Читайте такожВрятувати 1909 пляшок. Як на Закарпатті артисти створили Lay Bottle – майстерню посуду з використаних пляшок

Сергій робить свій Indoor Solution. Це перший світильник, який показує, коли потрібно провітрювати. Він світиться різними кольорами, коли зеленим – все добре, рівень CO2 задовільний, коли червоним – настав час провітрити.

Якщо я один тут (у невеликому кабінеті) сиджу, то можу годин шість сидіти і не провітрювати, якщо нас п’ятеро, то бажано хвилин за сорок, за годину вже провітрювати, – пояснює хлопець.

Ще світильник показує тиск та температуру у кімнаті. Зрозуміло, що схожих приладів багато, але вони зазвичай нецікаво виглядають, а ноу-хау команди Indoor Solution саме в тому, що це світильник. Сергій може зробити його будь-якої форми, а ще – вирізати на ньому конкретне ім’я чи логотип.

Такі проєкти потрібні, щоб люди більш усвідомлено ставилися і до свого здоров’я, і до того, що відбувається навколо них.

Нагадаємо, студенти з Дніпра розробили «розумну» крапельницю, яка сама «кличе» медсестру.

Підтримай ШоТам

Читати далі