

Суспільство
Весільна сукня від українського дизайнера: популярні бренди і ціни
Сукні від українських дизайнерів допоможуть створити незрівнянний вигляд нареченої у день весілля. Про це йдеться у матеріалі “Одягніть наречену в українське! Шість брендів, які створять незабутній образ” від ШоТам.
Бренд 2kolyory спеціалізується на одязі з вишивкою, традиційних вишиванках, то ж пропонує нареченим одягнути в день весілля вишиті сукні. Дизайнери розробили кілька плать для капсульної колекції. Це вбрання із щільної тканини льону, яка чудово тримає форму. Ціна: сукня “Наречена” з довгим подолом коштує 8200 грн, сукня “Панночка”, розшита золотими нитками, всього 3150 грн.
Не останню роль відіграє вартість сукні на один день. Так вирішили двоє дизайнерів з Тернополя, і ось вже кілька років українські наречені мають змогу вбиратися в “принцесячі сукні”, але за помірною ціною. Розробники бренду Nevista щороку створюють нові тематичні колекції. На вибір пропонують пишного, і приталеного крою плаття, з мереживним декором. Ціна: найдешевша сукня з колекції 2019 року коштує 7000 грн, а найдорожча 17 тисяч.
Читайте також: Еко-шуби і зимові пальта від українських виробників
Дизайнерка з Житомира Маргарита Козак пропонує весільні сукні на будь-який смак: Годе, пишні, А-силует, Ампір, прямі, плаття-футляр. Крім того, розробниця потурбувалася про той момент, коли нареченій потрібно злегка приховати округлий животик, розробивши сукні фасону A-line (завищена талія). Ціна: бюджетні сукні дизайнерки коштують від 5500 грн, сукні А-силуету від 10000 грн.
Українська розробниця Оксана Муха підкорила вбраннями ринок Європи і США. Неповторний стиль її творінь – драпіровки, багато мережева, квіткові фасони. Завдяки оригінальному стилю її колекції щороку представлені на світових показах весільної моди, зокрема, European Bridal Fashion. Ціна: традиційно, скажуть в директ.
Не гірше, ніж Кейт Міддлтон чи Меган Маркл виглядатимете у вельоні з вишивкою ручної роботи. Такий аксесуар пропонує бренд із Чернівців WeddingVeil. Кравчиня Галина свій крам продає на міжнародному сайті хендмейду Etsi. Ціна: найдешевший виріб коштує 495 гривень. Фата зі шлейфом вартує від 1200 грн.
Рукавички, вінок до вельона, діадема, фата, гребні, біжутерія, бутоньєрки, підв’язки, атласна весільна сумочка, ажурна парасоля для нареченої – усе це можна придбати в українського виробника. Територія хендмейду ZRK SHOP (об’єднання майстрів “Золоті руки”) пропонує авторські аксесуари. Ціна: підв’язки коштують від 70 грн, весільна сумочка – 225 грн, ажурна парасоля – від 400 грн
Мета проекту: полегшити нареченим пошук необхідних дрібничок для весілля, допомогти у розвитку дизайнерам-початківцям та популяризувати український продукт.
Суспільство

«Мед мінних полів» від Saatchi & Saatchi Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, агропромислової компанії Kernel і в кооперації з Dronarium Ukraine отримав золоту нагороду Cannes Lions 2025. Це перша «золота» статуетка для України на одному з найпрестижніших фестивалів креативності.
Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Проєкт привертає увагу до проблеми замінування в Україні і покликаний залучити міжнародну допомогу для розмінування територій.
«Український контекст завжди унікальний. Наша публічна дипломатія вкотре доводить, що вона може набувати абсолютно нових сенсів і форматів заради великої мети», — зазначив Сибіга.
Читайте також: Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції
Про фестиваль
Cannes Lions — щорічний міжнародний фестиваль креативності, який відбувається в місті Канни з 1954 року. Це один із найпрестижніших заходів у галузі реклами та креативних комунікацій, що збирає професіоналів з усіх куточків світу. У межах фестивалю проводяться конкурси в численних категоріях, а переможці отримують відомі статуетки «Лева» за найінноваційніші та найвпливовіші проєкти.
Нагадаємо, що українське шоу «Холостяк» із Тереном отримало нагороду «Каннських левів».
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Сибіги
Суспільство

21 червня о 05:54 рятувальники виявили 5-річного Кирила, який залишався у лісі понад три доби. Хлопчика знайшли завдяки дрону Спеціального авіаційного загону ДСНС.
Про це повідомили в ДСНС Івано-Франківщини.
Кирило зник увечері 17 червня в лісовому масиві поблизу села Троїця на Коломийщині. Пошуки тривали цілодобово: до операції долучилися рятувальники з чотирьох областей — Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Поліціянти, військові, волонтери та місцеві жителі шукали хлопчика на площі понад 5,5 тисячі гектарів, доповнювали пошук дрони (8 902 гектари) та водолази (12 водойм на 7 700 м² і 155 гектарів прибережної зони).
На місці працював міжвідомчий штаб і психолог ДСНС, який підтримував родину Кирила під час пошуків. Хлопчик живи, його передали медикам.
Опубліковано Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області Пʼятниця, 20 червня 2025 р.
Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Івано-Франківщини
Суспільство

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.
Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.
Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.
Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.
«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.
«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.
Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової