

Суспільство
Одягніть наречену в українське! Шість брендів, які створять незабутній образ
На жіночі плечі лягає завдання подбати про безліч дрібничок, аби весілля пройшло бездоганно. Але найважливішими елементами святкування лишаються тверезий дружба, веселі гості та сукня нареченої. Якщо перші дві опції не зона відповідальності молодої, то до вибору вбрання доведеться докласти максимум зусиль (і грошей).
Ця підбірка допоможе трохи зорієнтуватися в цінах українських виробників, які пропонують аксесуари для урочистостей.
Сукня в етностилі
Бренд 2kolyory спеціалізується на одязі з вишивкою, традиційних вишиванках, то ж пропонує нареченим одягнути в день весілля вишиті сукні. Дизайнери розробили кілька плать для капсульної колекції. Це вбрання із щільної тканини льону, яка чудово тримає форму. Вироби оздоблені вишивкою, воланами, корсетами, аплікаціями із мережива. Візуально сукні бренду більше схожі до стилю бохо-шик. Проте вдале поєднання декору і кольорів робить їх ошатними.

Ціна: сукня “Наречена” з довгим подолом коштує 8200 грн, сукня “Панночка”, розшита золотими нитками, всього 3150 грн.
Придбати можна на офіційному сайті чи у Facebook.
Вбрання сегменту “affordable luxury” і демократична ціна
Не останню роль відіграє вартість сукні на один день. Так вирішили двоє дизайнерів з Тернополя, і ось вже кілька років українські наречені мають змогу вбиратися в “принцесячі сукні”, але за помірною ціною. Розробники бренду Nevista щороку створюють нові тематичні колекції. На вибір пропонують пишного, і приталеного крою плаття, з мереживним декором.
Крім того, тут є “сукні для розпису”. Так як дехто йде лише за штампом в паспорт, тому і вбрання потребує стриманішого. Під замовлення дизайнери розроблять білу коктейльну сукню, у якій можна прогулятися до РАЦС, а згодом одягати і на інші вечірки.

Ціна: найдешевше сукня з колекції 2019 року коштує 7000 грн, а найдорожча 17 тисяч.
Придбати можна на офіційному сайті.
Сукні від дизайнерки, яка демонструвалась на New-York Fashion Week
Дизайнерка з Житомира Маргарита Козак пропонує весільні сукні на будь-який смак: Годе, пишні, А-силует, Ампір, прямі, плаття-футляр. Крім того, розробниця потурбувалася про той момент, коли нареченій потрібно злегка приховати округлий животик, розробивши сукні фасону A-line (завищена талія).
На сайті виробника можна знайти детальний опис фасонів суконь з примітками, якому типу жіночої фігури котрий пасувати найбільше. Якщо ви досі не визначилися, яке ж плаття хочете – почніть з підказок дизайнерки.

Ціна: бюджетні сукні дизайнерки коштують від 5500 грн, сукні А-силуету від 10000 грн.
Придбати можна на офіційному сайті, у Facebook та Instagram.
Сукні бренду OKSANA MUKHA задають моду в усьому світі
Українська розробниця Оксана Муха підкорила вбраннями ринок Європи і США. Неповторний стиль її творінь – драпіровки, багато мережева, квіткові фасони. Завдяки оригінальному стилю її колекції щороку представлені на світових показах весільної моди, зокрема, European Bridal Fashion. Щороку дизайнерка виготовляє 120 моделей весільних суконь.

Ціна: традиційно, скажуть в директ. 🙂
Придбати можна на офіційному сайті, Facebook та Instagram.
Фата від WeddingVeil
Не гірше, ніж Кейт Міддлтон чи Меган Маркл виглядатимете у вельоні з вишивкою ручної роботи. Такий аксесуар пропонує бренд із Чернівців WeddingVeil. Кравчиня Галина свій крам продає на міжнародному сайті хендмейду Etsi. Тож цілком ймовірно, що її роботи розлітаються по всьому світі та стають джерелом натхнення для інших дизайнерів. Будьте в тренді і ви. 🙂

Ціна: найдешевший виріб коштує 495 гривень. Фата зі шлейфом вартує від 1200 грн.
Придбати можна через міжнародний сайт (принаймні, там зручно прицінитися), або в Instagram.
Тисяча і одна дрібниця весільної атрибутики
Рукавички, вінок до вельона, діадема, фата, гребні, біжутерія, бутоньєрки, підв’язки, атласна весільна сумочка, ажурна парасоля для нареченої – усе це можна придбати в українського виробника. Територія хендмейду ZRK SHOP (об’єднання майстрів “Золоті руки”) пропонує авторські аксесуари.
Мета проекту: полегшити нареченим пошук необхідних дрібничок для весілля, допомогти у розвитку дизайнерам-початківцям та популяризувати український продукт.
Окрім запропонованих товарів, маєте можливість замовити індивідуальні речі. До прикладу, це можуть елементи декору бенкетної зали, одягу подружньої пари чи подарунків для родичів.

Ціна: підв’язки коштують від 70 грн, весільна сумочка – 225 грн, ажурна парасоля – від 400 грн.
Придбати можна через офіційний сайт.
Суспільство

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.
Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.
Люди в коментарях жартують, що цей ролик може слугувати рекламою банку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).
Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit
Суспільство

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів / ок та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука . Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.
Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».
Проєкт благодійна організація втілює спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.
«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.
Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани / ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
Проєкт «Влучні» пропонує:
- безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
- менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
- можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
- до трьох тренувань на тиждень.
Усіх учасники й учасниці ораганізатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року.
Щоб долучитися — заповнюйте анкету.
Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо.
Щоб стати волонтером — надсилайте заявку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Фото обкладинки з фейсбук-сторінки ветерана Івана Романа
Суспільство

В Україну повернули 1200 тіл загиблих українців. Четвертий етап репатріаційних заходів провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Як стверджує російська сторона, повернені тіла належать українським громадянам, у тому числі й військовослужбовцям. Найближчим часом слідчі правоохоронні органи спільно з експертними установами МВС проведуть експертизи та ідентифікацію репатрійованих загиблих.
Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових
За даними координаційного штабу, обмін вдалося провести за результатами роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних Сил України, МВС України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що додому повернулися українські захисники, які перебували в полоні з 2022 року.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими