Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Одягніть наречену в українське! Шість брендів, які створять незабутній образ

Опубліковано

На жіночі плечі лягає завдання подбати про безліч дрібничок, аби весілля пройшло бездоганно. Але найважливішими елементами святкування лишаються тверезий дружба, веселі гості та сукня нареченої. Якщо перші дві опції не зона відповідальності молодої, то до вибору вбрання доведеться докласти максимум зусиль (і грошей).

Ця підбірка допоможе трохи зорієнтуватися в цінах українських виробників, які пропонують аксесуари для урочистостей.

Сукня в етностилі

Бренд 2kolyory спеціалізується на одязі з вишивкою, традиційних вишиванках, то ж пропонує нареченим одягнути в день весілля вишиті сукні. Дизайнери розробили кілька плать для капсульної колекції. Це вбрання із щільної тканини льону, яка чудово тримає форму. Вироби оздоблені вишивкою, воланами, корсетами, аплікаціями із мережива. Візуально сукні бренду більше схожі до стилю бохо-шик. Проте вдале поєднання декору і кольорів робить їх ошатними.

2kolyory намагаються оживити українські традиції у весільному вбранні

Ціна: сукня “Наречена” з довгим подолом коштує 8200 грн, сукня “Панночка”, розшита золотими нитками, всього 3150 грн.

Придбати можна на офіційному сайті чи у Facebook.

Вбрання сегменту “affordable luxury” і демократична ціна

Не останню роль відіграє вартість сукні на один день. Так вирішили двоє дизайнерів з Тернополя, і ось вже кілька років українські наречені мають змогу вбиратися в “принцесячі сукні”, але за помірною ціною. Розробники бренду Nevista щороку створюють нові тематичні колекції. На вибір пропонують пишного, і приталеного крою плаття, з мереживним декором.

Крім того, тут є “сукні для розпису”. Так як дехто йде лише за штампом в паспорт, тому і вбрання потребує стриманішого. Під замовлення дизайнери розроблять білу коктейльну сукню, у якій можна прогулятися до РАЦС, а згодом одягати і на інші вечірки.  

Якщо у колекції Nevista не знайдете свою сукню, то дизайнери залюбки створять її разом звами

Ціна: найдешевше сукня з колекції 2019 року коштує 7000 грн, а найдорожча 17 тисяч. 

Придбати можна на офіційному сайті.

Сукні від дизайнерки, яка демонструвалась на New-York Fashion Week

Дизайнерка з Житомира Маргарита Козак пропонує весільні сукні на будь-який смак: Годе, пишні, А-силует, Ампір, прямі, плаття-футляр. Крім того, розробниця потурбувалася про той момент, коли нареченій потрібно злегка приховати округлий животик, розробивши сукні фасону A-line (завищена талія).

На сайті виробника можна знайти детальний опис фасонів суконь з примітками, якому типу жіночої фігури котрий пасувати найбільше. Якщо ви досі не визначилися, яке ж плаття хочете – почніть з підказок дизайнерки. 

Авторка бренду пропонує пошив вбрання і під індивідуальне замовлення

Ціна: бюджетні сукні дизайнерки коштують від 5500 грн, сукні А-силуету від 10000 грн.

Придбати можна на офіційному сайті, у Facebook та Instagram.

Сукні бренду OKSANA MUKHA задають моду в усьому світі

Українська розробниця Оксана Муха підкорила вбраннями ринок Європи і США. Неповторний стиль її творінь – драпіровки, багато мережева, квіткові фасони. Завдяки оригінальному стилю її колекції щороку представлені на світових показах весільної моди, зокрема, European Bridal Fashion. Щороку дизайнерка виготовляє 120 моделей весільних суконь.

Дизайнерка створює сукні, розшиті кристалами Swarovski

Ціна: традиційно, скажуть в директ. 🙂 

Придбати можна на офіційному сайті, Facebook та Instagram.

Фата від WeddingVeil

Не гірше, ніж Кейт Міддлтон чи Меган Маркл виглядатимете у вельоні з вишивкою ручної роботи. Такий аксесуар пропонує бренд із Чернівців WeddingVeil. Кравчиня Галина свій крам продає на міжнародному сайті хендмейду Etsi. Тож цілком ймовірно, що її роботи розлітаються по всьому світі та стають джерелом натхнення для інших дизайнерів. Будьте в тренді і ви. 🙂

Розробниця пропонує на вибір, щонайменше, 85 моделей. Фата може бути розшита камінням, квітковими аплікаціями, або виконана в класичному стилі

Ціна: найдешевший виріб коштує 495 гривень. Фата зі шлейфом вартує від 1200 грн.

Придбати можна через міжнародний сайт (принаймні, там зручно прицінитися), або в Instagram.

Тисяча і одна дрібниця весільної атрибутики

Рукавички, вінок до вельона, діадема, фата, гребні, біжутерія, бутоньєрки, підв’язки, атласна весільна сумочка, ажурна парасоля для нареченої – усе це можна придбати в українського виробника. Територія хендмейду ZRK SHOP (об’єднання майстрів “Золоті руки”) пропонує авторські аксесуари.

Мета проекту: полегшити нареченим пошук необхідних дрібничок для весілля, допомогти у розвитку дизайнерам-початківцям та популяризувати український продукт. 

Окрім запропонованих товарів, маєте можливість замовити індивідуальні речі. До прикладу, це можуть елементи декору бенкетної зали, одягу подружньої пари чи подарунків для родичів.

Майстри ZRK SHOP створять будь-який тематичний весільний комплект

Ціна: підв’язки коштують від 70 грн, весільна сумочка – 225 грн, ажурна парасоля – від 400 грн.

Придбати можна через офіційний сайт.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі