Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Освітяни підготували поради щодо використанні ШІ у школах

Опубліковано

Міністерство освіти та науки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України оприлюднили рекомендації щодо застосування штучного інтелекту у школах. Ці рекомендації, розроблені у співпраці з освітянами, спрямовані на зміцнення української освіти.

Про це повідомили Оксен Лісовий та Михайло Федоров.

Що відомо про рекомендації

У заявах міністрів Оксена Лісового та Михайла Федорова зазначено, що завдяки інструментам штучного інтелекту вчителі матимуть змогу оптимізувати свою роботу та робити навчання цікавішим та інноваційним для учнів. Це сприятиме розвитку навичок роботи з передовими технологіями ще на етапі шкільної освіти.

Рекомендації містять практичні поради для вчителів щодо роботи з системами штучного інтелекту та передачі цих навичок учням. Документ також включає приклади створення запитів до систем штучного інтелекту, переліки доступних для освітян інструментів та ідеї використання їх на уроках.

Читати також: Уряд виділив кошти на продовження програми єВідновлення

Окремий розділ рекомендацій присвячений забезпеченню захисту прав учнів і вчителів, етичному та безпечному використанню штучного інтелекту та поліпшенню методів викладання.

Де подивитися

Ознайомитися із документом можна за посиланням. Усіх освітян закликають заповнювати форму зворотнього зв’язку, щоб максимально врахувати зауваження.

Очікується, що офіційно рекомендації будуть оприлюднені на початку 2024/2025 навчального року.

Нагадаємо, що Федоров презентував концепцію трансформації українських шкіл.

Також ми повідомляли, що українську бойову систему презентували на DOU Day 2024.

Фото: Оксен Лісовий

Технології

В Україні запустили е-Карту послуг для ветеранів

Опубліковано

Міністерство у справах ветеранів України спільно з Представництвом Міжнародної організації з Міграції в Україні розробило та запустило е-Карту послуг для ветеранів війни в громадах. Е-Карта доступна на платформі е-Ветеран.

На е-Карті ветерани та ветеранки, їхні родини, сім’ї загиблих захисників і захисниць можуть знайти послуги, що пропонує для них державою, а також недержавні й міжнародні організації, інформує Мінветеранів.

Користувачі мають змогу відфільтрувати таку інформацію за:

  • місцем надання послуг у областях та громадах;
  •  типами послуг;
  • їхнім описом, категорією отримувачів та умовами надання.
е-ветеран

На порталі представлені різні послуги: від психологічної підтримки, медичних програм, патріотичного виховання, мистецтва до всього необхідного для розвитку ветеранських об’єднань та підприємницьких ініціатив ветеранів. Наразі на порталі визначено 7542  послуг.

Читайте також: Онлайн-весілля у Дії: є перші пари, які зареєстрували шлюб

“Мінветеранів запускає ще одне цифрове рішення задля розширення та спрощення доступу до інформації про всі наявні в Україні послуги  від усіх стейкхолдерів. E-Карта — це по суті агрегатор даних, якого бракувало ветеранській спільноті. Тепер усе, що потрібно ветеранам і ветеранкам, можна швидко знайти через свій смартфон або комп’ютер, зазначивши лише область або свою територіальну громаду. Е-Карта — це, в першу чергу, інструмент інформування про можливості розвитку й допомоги для ветеранів і ветеранок у їхніх громадах. У той же час, це єдине місце, де інформація подана простою мовою про те, що можна отримати просто тут і зараз”, — говорить в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун. 

Алгоритм роботи з е-Картою досить простий: 

  • користувач заходить на сайт, 
  • відфільтровує область, громаду, тип послуги 
  • читає назву та опис опцій, що надаються у межах послуги 
  • бачить адресу, приходить, подає заяву на послугу або відразу її  отримує 

Портал  містить інформацію для спрощення процесу за принципом “знайшов-прийшов-отримав” для кожного ветерана і кожної ветеранки. У випадку, якщо користувачу трапилася неточну чи неповна інформація — варто повідомити у структурний підрозділ ОВА, на який покладені функції з питань ветеранської політики.

Е-Карта є “живим” інструментом, який оновлюватиметься щодня. Натепер команда Міністерства в процесі залучення обласних адміністрацій, громад, місцевих громадських організацій та бізнесу. Велику роль у якісному наповненні е-Карти послуг у громадах для ветеранів та ветеранок війни  відіграють представники структурних підрозділів ОВА з питань ветеранської політики, адже на них покладена функція координації процесу на рівні області, що значно пришвидшує роботу та покращує якість наданої інформації, – пояснює заступник Міністра у справах ветеранів Руслан Приходько

Команди Мінветеранів та МОМ використали інструмент збору даних від громад щодо наявних послуг для ветеранів й ветеранок війни, їхніх родин, сімей загиблих захисників і захисниць, і провели його двотижневе тестування та відпрацювання в Івано-Франківській та Тернопільській областях. 

На основі результатів тестування оновлений інструмент збору даних, разом із детальними інструкціями щодо його заповнення, був поширений на всі області України. Важливо, що за достовірність та повноту інформації, відображеної на платформі,  несуть відповідальність винятково організації, що надали таку інформацію. 

На е-Карті можуть бути відображені адреси надання послуг на тимчасово окупованих територіях або в зонах ведення активних бойових дій, проте це зареєстровані адреси, а самі послуги переміщені в безпечні регіони. Е-Карта послуг в громадах ветеранам і ветеранкам війни  розроблена у співпраці Мінветеранів та Представництва МОМ в Україні. 

Нагадаємо, Дія.Освіта анонсувала безоплатні вебінари по IT.

Читати далі

Технології

У «Дії» з’являться свідоцтва про шлюб, розлучення та зміну імені

Опубліковано

У «Дії» скоро з’являться свідоцтва про шлюб, розлучення та зміну імені. Також у додаток автоматично притягуватиметься свідоцтво про народження дитини на податковим номером.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

У батьків з’являться свідоцтва про народження навіть повнолітніх дітей.

«Це розв’яже проблему, коли мама змінює прізвище – і свідоцтво дитини через це не підтягується», – каже Федоров.

Читайте також: В Україні стають популярними електронні книжки

У міністерстві закликають долучитися до бета-тестування і залишити фідбек. Документи підтягнуться, якщо вони є в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян. Коли з’являться документи для всіх користувачів не повідомляють. 

Нагадаємо, через Дію вже встигли онлайн-одружитися перші пари. Цими вихідними 3 пари бета-тестувальників взяли шлюб у Дії, це перші у світі одруження онлайн.

Фото: Дія

Читати далі

Технології

У «Резерв+» створять відеоуроки та тести, які допоможуть підготуватися до служби в ЗСУ

Опубліковано

У додатку «Резерв+» хочуть створити навчання для військовозобов’язаних громадян.

Про це розповіла заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко в інтерв’ю NV.

За її словами, в додатку планують додати всю необхідну інформацію, яка стане в нагоді людині під час підготовки до служби в лавах ЗСУ.

«Там будуть відеоуроки, тести, потім сертифікати. Фактично вся цифрова команда Міністерства оборони планує створити повністю електронний ТЦК та СП, щоб взаємодія громадянина з цими органами в більшості випадків відбувалася виключно за допомогою смартфону», — розповіла Черногоренко.

Читайте також: Як отримати “Пакунок малюка”: покрокова інструкція

Посадовиця також розповіла, що в додатку також планують додати можливість отримати електронне скерування на проходження ВЛК та запровадити онлайн-рекрутинг.

Нагадаємо, через мобільний додаток «Резерв+» свої дані оновили 1 371 000 українців — військовозобов’язаних, призовників і резервістів.

Фото: Резерв+

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство21 годину тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство6 днів тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА: