Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
syp 7898 syp 7898

Технології

Оновлений ракетний комплекс українського виробництва пройшов успішні випробування

Опубліковано

Ракетний комплекс РК-360МЦ “Нептун” пройшов вогневі випробування на одному з військових полігонів на Одещині. Про це повідомляє прес-служба Укроборонпрому.

Під час стрільб перевіряли роботу цілої низки нововведень у конструкцію крилатої ракети Р-360.

Що оновили у зброї?

Конструктори “ДККБ “ЛУЧ”, що входить до складу Концерну, внесли важливі зміни, які направлені на значне підвищення ефективності крилатої ракети. Насамперед Р-360 отримала нову головку самонаведення, яка дозволяє захоплювати ціль в умовах складного маневрування. Крилата ракета отримала і новий стартовий двигун, що забезпечує більш активне виведення на маршову ділянку польоту, а також крила та рулі більшої площі, які мають підвищити керованість та маневреність Р-360.

Окрім того, у крилатій ракеті було замінено частину електронних та цифрових систем, які мають забезпечити її роботу у складних умовах. Серед цих нововведень – новий радіовисотомір, завдяки якому вдалось зменшити висоту польоту Р-360.

Саме цей параметр є одним із найважливіших, бо чим менша висота польоту, тим складніше противнику побачити та перехопити крилату ракету. І тепер Р-360 може летіти у лічених метрах над поверхнею. Це значно зменшує час для її виявлення, ідентифікації та перехоплення.

Водночас були замінені складові частини системи навігації, які тепер забезпечують роботу навіть в умовах потужного використанням противником засобів радіоелектронної боротьби.

Несподіваний удар у тил

Загалом, враховуючи всі зміни у крилатій ракеті Р-360, а також її можливості маневрувати на маршруті польоту до цілі, стає можливим обійти зони протиповітряної оборони противника та знищити ціль у тилу ворога несподіваним ударом.

Нагадаємо, що створення “Нептуна” у максимально стислі строки стало можливим завдяки високому професіоналізму фахівців багатьох підприємств “Укроборонпрому”, які входять до кластеру високоточного озброєння та боєприпасів, зокрема, ДККБ “ЛУЧ”, ДАХК “АРТЕМ” та ДП “Жулянський машинобудівний завод “ВІЗАР”.

Зазначимо, що вогневі випробування ракетного комплексу “Нептуна”, до складу якого входять універсальна самохідна пускова установка, транспортна машина для перевезення ракет, транспортно-заряджаюча машина та командно-штабний модуль, проходили у рамках випробувань, під час яких пройшли пуски модернізованої реактивної системи “Вільха”.

Коментарі

Технології

Чому якісний такмед це не забаганка, а життєва необхідність: у Києві відбудеться виставка поганих турнікетів

Опубліковано

15 січня у книжковому просторі «Сенс» на Хрещатику, 34 відкриється унікальна виставка «Ху#%*@ові турнікети». Захід організовують волонтерські ініціативи UA First Aid, «Госпітальєри» та «Солом’янські котики», аби показати, чому неякісні турнікети — це не лише марна трата коштів, а й смертельна загроза.

Про це повідомляють організатори виставки.

Про проблему

Війна показала, що саморобні або несертифіковані турнікети часто не справляються зі своїм завданням. Неправильний вибір засобів тактичної медицини може коштувати життя, тоді як сертифіковані турнікети довели свою ефективність і рятують бійців у найскладніших ситуаціях.

На виставці будуть представлені приклади «турнікетів» сумнівної якості, смішні, а подекуди й абсурдні історії їхнього походження. Водночас організатори пояснюватимуть, чому на фронті важлива лише якісна медицина.

Що побачать відвідувачі

  • Інформаційний стенд з переліком сертифікованих турнікетів;
  • інтерактив, де покажуть, як розрізнити підробку та оригінал;
  • демонстрацію, як ненадійні саморобні турнікети ламаються в критичних ситуаціях.

Програма виставки:

  • 14:20–14:30 — вступне слово організаторів;
  • 14:30–15:00 — інтерактивна демонстрація правильного використання турнікетів CAT від «Госпітальєрів»;
  • 15:00–15:50 — дискусійна панель із народною депутаткою Інною Совсун, медиками та представниками волонтерських організацій;
  • 15:50–16:30 — тренування з турнікетами, нетворкінг та спілкування з експертами.

Організатори прагнуть привернути увагу до проблеми неякісного такмеду, навчити українців обирати надійні засоби першої допомоги та зібрати кошти на закупівлю сертифікованих турнікетів для військових.

Зареєструватися на виставку можна тут.

Читати також: В Україні військовому вперше встановили стимулятор спинного мозку для боротьби з болем

Про організаторів

UA First Aid — волонтерська ініціатива викладачів та випускників Києво-Могилянської академії, що активно відреагувала на повномасштабне вторгнення росії та працює від початку березня 2022 року на потреби передової. Команда має експертизу у тактичній медицині та високотехнологічному спорядженні та допомагає військовим якісними аптечками та парамедичними засобами натівського зразка.

Медичний батальйон «Госпітальєри» — добровольча організація парамедиків. Була заснована Яною Зінкевич на початку бойових дій в Україні у 2014 році. Тоді росія анексувала Крим і розпочала бойові дії на сході країни.

Солом’янські котики — благодійний фонд, який займається допомогою військовим та цивільним, оперативно реагуючи на їхні потреби. Пріоритетними напрямами є тактична медицина, забезпечення медиків обладнанням для переливання крові, донорство та операційна підтримка дружніх підрозділів.

Фото: zver2334/Depositphotos.

Коментарі

Читати далі

Технології

Українські інженери розробили унікальну турель проти дронів (ВІДЕО)

Опубліковано

Українська компанія Dron ZP представила унікальну розробку — турель із кулеметом калібру 12.7, яка здатна ефективно знищувати ворожі дрони. Ця зброя вже пройшла перші випробування, у яких взяли участь бійці батальйону безпілотних систем 15-ї бригади Нацгвардії.

Про це повідомляє бригада у фейсбуці.

Технічні характеристики та управління

Турель обладнано сучасними системами нічного бачення та елементами нейромережі, які забезпечують точне наведення. Керування комплексом здійснюється за допомогою джойстика з монітором.

«Для управління комплексом використані елементи нейромереж», — зазначили нацгвардійці.

Читати також: У Києві створили мобільну школу для навчання керуванню FPV-дронами (ФОТО)

Результати випробувань

Під час тестування на полігоні турель показала високі результати, успішно виконуючи поставлені завдання.

«Вже незабаром, після необхідних доробок, подібні комплекси можуть зайняти своє місце в лініях оборони українських захисників», — додали військові.

Мобільність та розташування

Турель установлена на автомобільному причепі, який транспортують до місця дислокації за допомогою автотранспорту. Хоча сама конструкція не здатна пересуватись, її мобільність забезпечується за рахунок транспортного засобу.

Нагадаємо, що в Україні виробляють компоненти для хорватських машин для розмінування.

Фото: скрін з відео 15-ї бригади Нацгвардії.

Коментарі

Читати далі

Технології

Український тактичний шутер, створений на реальних подіях, тепер доступний у Steam (ФОТО)

Опубліковано

Військовий шутер THREEDAYS, створений на основі реальних подій російсько-української війни, нарешті отримав офіційну сторінку у Steam. Команда CYBERNATION.TEAM, яка працює над грою з осені 2022 року, оголосила про початок розсилання ключів для тестування.

Про це розробники повідомили в телеграмі.

«З завтрашнього дня почнемо надсилати ключі всім, хто підтримав нас донатом. Потрібно трохи часу, щоб завершити цей процес та підготувати все для комфортної гри на закритому тестуванні. Слідкуйте за новинами і додавайте THREEDAYS у список бажаного», — зазначили розробники на своєму Telegram-каналі.

Що відомо про гру

THREEDAYS — це реалістичний тактичний шутер, який не лише пропонує динамічний геймплей, а й занурює у глибокі емоційні історії мужності, самопожертви та сили українських воїнів. Розробники витратили багато часу на сканування образів відомих українських захисників, щоб перенести їх до гри.

Читати також: S.T.A.L.K.E.R. 2 отримала нагороду «Дух ПК» від PC Gamer

Серед героїв гри — Кирило Буданов, Денис «Редіс» Прокопенко, Юлія «Тайра» Паєвська, Денис «Квебек», Олександр «Терен» Будько, Михайло «Кот» Вершинін, Ігор «Янкі» Янков та інші.

У THREEDAYS передбачені сюжетна кампанія, кооперативний режим, українська та англійська локалізації.

Нагадаємо, що українська студія створила гру з футуристичними перегонами (ФОТО).

Фото: сторінка гри у Steam.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство7 днів тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство2 тижні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес3 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...