Суспільство
Оголосили гранти для журналістів і митців, які документують війну в Україні
Інститут гуманітарних досліджень Відня надає журналістам, науковцям, митцям, інтелігенції, перекладачам та архівістам з України, які документують війну, підтримку до 5000 євро.
Про це повідомили на сайті Гурт.
Кінцевий термін подання заявок англійською мовою: 31 травня 2022 року.
Хто може взяти участь?
Гранти можуть отримати:
- журналісти, які хочуть продовжувати висвітлювати події;
- письменники, які працюють над есе або книжкками, які передають їхній особистий досвід війни;
- науковці, які хочуть провести інтерв’ю з тими, хто постраждав від війни, або зібрати та обробити опубліковані матеріали про війну;
- інтелектуали, які дають інтерв’ю або пишуть для європейських ЗМІ;
- кінорежисери та художники, які працюють над проєктами, пов’язаними з війною;
- куратори, які хочуть організувати виставки про війну;
- видавці, які мріють про книжкові проєкти про війну;
- перекладачі, які хочуть узятися за переклади текстів про війну;
- співробітники архівів, які працюють над документуванням впливу війни;
- інші професіонали, які документують війну.
Що потрібно для участі?
- Резюме
- Короткий опис проєкту — до однієї сторінки
- ПІБ та контактні дані особи, яка може дати вам рекомендацію
Як подати заявку?
Надішліть своє резюме, короткий опис проєкту та контактні дані особи, яка може дати вам рекомендацію, на ukraine@iwm.at. Тема листа — із темою листа «Documenting Ukraine». Заявки необхіідно подавати англійською мовою.
Читайте також: 10 українськомовних Youtube-блогерів, яких варто дивитись під час війни
Заявки розглядаються постійно.
Зазначається, що організатори не зможуть дати індивідуальний зворотній зв’язок та пояснити, чому не обрали ту чи іншу заявку.
Нагадаємо, оголосили гранти для швидкої бізнес підтримки молодіжних підприємств.
Фото: facebook.com/usofcom.
Суспільство
Де приберуть незаконну рекламу
- вулиця Миколи Закревського (біля вулиці Рональда Рейгана);
- вулиця Радунська (біля вул. Лісківської).
- вулиця Тулузи (біля парку «Інтернаціональний»);
- вулиця Миколи Ушакова (біля вулиці Прилужної).
Коментарі
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі