

Суспільство
Оголосили гранти для громад Приазов’я на захист навколишнього середовища
Програма спрямована на зміцнення екологічного руху Приазов’я через розвиток інституційно потужних місцевих громадських ініціатив, які визначають сферу захисту навколишнього середовища серед своїх стратегічних пріоритетів.
Про це пише Гурт.
Заявки приймаються до 18:00 5 липня 2021 року.
Кого шукають?
Запрошення підготовлене французькою гуманітарною організацією ACTED для неурядових, громадських організацій та екологічних ініціатив з регіону Азовського моря (Донецька, Запорізька та Херсонська області), які займаються питаннями охорони навколишнього середовища та мають досвід адвокації цих питань на місцевому рівні (далі – організації громадянського суспільства, ОГС).
ACTED діє в Україні з 2015 року та реалізує проекти та ініціативи, спрямовані на найбільш вразливі верстви населення, які страждають від конфлікту на Сході України, стихійних лих або соціально-економічних труднощів. У 2021 році ACTED в партнерстві з міжнародними організаціями IMPACT та SeeD розпочали нову ініціативу, спрямовану у тому числі на посилення здатності місцевих неурядових організацій та ініціатив з регіону Азовського моря ефективно впливати на місцеву екологічну політику та практику її застосування.
Читайте також: Взуття, одяг та халва з конопель: як житомирський майстер відроджує давнє ремесло
Програма спрямована на зміцнення екологічного руху Приазов’я через розвиток інституційно потужних місцевих громадських ініціатив, які визначають сферу захисту навколишнього середовища серед своїх стратегічних пріоритетів.
Що планують зробити?
В рамках програми в 2021-2022 роках ACTED планує надати всебічну допомогу та фінансову підтримку місцевим ОГС Приазов’я у розбудові їх технічного та організаційного потенціалу у здійсненні кампаній, спрямованих на захист навколишнього середовища. Дана допомога включатиме в себе тренінги та гранти, а також інструменти мережування із побудови спільних адвокаційних платформ, але не обмежуватиметься цим.
ACTED також допоможе відібраним партнерам ефективно використовувати фактичні дані для просування змін, зокрема, зібрані організаціями партнерами – ініціаторами програми, а також інноваційні технології, такі як інтерактивні інформаційні панелі для відстеження тенденцій і показників в напрямку захисту навколишнього середовища та підвищення обізнаності громадян про екологічні тенденції й ризики.
Читайте також: Корисні ласощі: 8 українських брендів, від яких потече слинка
Додаткова увага Програми буде приділена питанням особистої безпеки ОГС, що здійснюють адвокаційні та антикорупційні кампанії екологічного спрямування. Це включатиме в себе оцінку ризиків до початку місцевих кампаній, а також розробку планів із зменшення цих ризиків. Волонтери та співробітники ОГС зможуть пройти додаткове навчання із надання першої медичної допомоги та особистої безпеки.
Окрім того ACTED планує надати додаткову підтримку партнерським ОГС у вирішенні ключових прогалин у власному організаційному розвитку шляхом допомоги у виробленні кодексів поведінки та інших внутрішніх процедур. Ці знання передбачають також навчальні заходи із ефективного управління фінансовими ресурсами організації.
Партнерські організації матимуть право отримати грант, спрямований на реалізацію проекту/кампанії, що сприяє охороні навколишнього середовища. Такі гранти можуть бути спрямовані на: а) підвищення обізнаності громадян Приазов’я про місцеві екологічні тенденції та ризики; б) підвищення прозорості місцевої екологічної політики та зобов’язань у цій сфері; в) постійнодіючий публічний діалог навколо екологічних питань місцевого значення.
Фінансування
Очікується, що ACTED надасть до 10000 євро 4 партнерським ОГС для реалізації запропонованих ними проектів. Точна сума гранту визначатиметься ACTED з урахуванням змісту проекту, а також рівня організаційного розвитку партнерів.
Підтвердженням інтересу ОГС до участі у відборі партнерів ACTED є подання організацією заповненої Заявки кандидата за формою, наведеною у Додатку 1.
Заявки кандидата (включно із додатками) просимо подавати на електронну адресу [email protected] в термін до 18.00 05 липня 2021 року.
Читайте також: Втратила свій дім і почала шити піжами. Як переселенка заснувала бізнес у чужому міст
У темі листа необхідно зазначити «Заявка на участь в програмі інституційного розвитку». Усі вкладені файли просимо подавати лише у форматах pdf, docx або doc
Критерії вибору партнерів програми:
- відповідність поданої анкети кандидата меті й пріоритетам даного оголошення;
- орієнтація діяльності ОГС на захист навколишнього середовища на місцевому рівні;
- попередній досвід кандидата у проведенні діяльності, передбаченої оголошенням;
- демонстрація досвіду мережевої (коаліційної) співпраці;
- досвід широкого інформування громадськості про власну діяльність;
- демонстрація переконливого досвіду управління грантами.
Нагадаємо, оголосили гранти для розвитку туризму Генічеського і Каховського районів Херсонщини.
Як ми повідомляли раніше, підприємці-початківці з Вінниччини можуть отримати гранти до 100 тис. грн.
Головне фото: zoda.gov.ua.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.