Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
>

Суспільство

Оголосили гранти для громад Приазов’я на захист навколишнього середовища

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Програма спрямована на зміцнення екологічного руху Приазов’я через розвиток інституційно потужних місцевих громадських ініціатив, які визначають сферу захисту навколишнього середовища серед своїх стратегічних пріоритетів.

Про це пише Гурт.

Заявки приймаються до 18:00 5 липня 2021 року.

Кого шукають?

Запрошення підготовлене французькою гуманітарною організацією ACTED для неурядових, громадських організацій та екологічних ініціатив з регіону Азовського моря (Донецька, Запорізька та Херсонська області), які займаються питаннями охорони навколишнього середовища та мають досвід адвокації цих питань на місцевому рівні (далі – організації громадянського суспільства, ОГС).

ACTED діє в Україні з 2015 року та реалізує проекти та ініціативи, спрямовані на найбільш вразливі верстви населення, які страждають від конфлікту на Сході України, стихійних лих або соціально-економічних труднощів. У 2021 році ACTED в партнерстві з міжнародними організаціями IMPACT та SeeD розпочали нову ініціативу, спрямовану у тому числі на посилення здатності місцевих неурядових організацій та ініціатив з регіону Азовського моря ефективно впливати на місцеву екологічну політику та практику її застосування.

Читайте такожВзуття, одяг та халва з конопель: як житомирський майстер відроджує давнє ремесло

Програма спрямована на зміцнення екологічного руху Приазов’я через розвиток інституційно потужних місцевих громадських ініціатив, які визначають сферу захисту навколишнього середовища серед своїх стратегічних пріоритетів.

Що планують зробити?

В рамках програми в 2021-2022 роках ACTED планує надати всебічну допомогу та фінансову підтримку місцевим ОГС Приазов’я у розбудові їх технічного та організаційного потенціалу у здійсненні кампаній, спрямованих на захист навколишнього середовища. Дана допомога включатиме в себе тренінги та гранти, а також інструменти мережування із побудови спільних адвокаційних платформ, але не обмежуватиметься цим.

ACTED також допоможе відібраним партнерам ефективно використовувати фактичні дані для просування змін, зокрема, зібрані організаціями партнерами – ініціаторами програми, а також інноваційні технології, такі як інтерактивні інформаційні панелі для відстеження тенденцій і показників в напрямку захисту навколишнього середовища та підвищення обізнаності громадян про екологічні тенденції й ризики.

Читайте також: Корисні ласощі: 8 українських брендів, від яких потече слинка

Додаткова увага Програми буде приділена питанням особистої безпеки ОГС, що здійснюють адвокаційні та антикорупційні кампанії екологічного спрямування. Це включатиме в себе оцінку ризиків до початку місцевих кампаній, а також розробку планів із зменшення цих ризиків. Волонтери та співробітники ОГС зможуть пройти додаткове навчання із надання першої медичної допомоги та особистої безпеки.

Окрім того ACTED планує надати додаткову підтримку партнерським ОГС у вирішенні ключових прогалин у власному організаційному розвитку шляхом допомоги у виробленні кодексів поведінки та інших внутрішніх процедур. Ці знання передбачають також навчальні заходи із ефективного управління фінансовими ресурсами організації.

Партнерські організації матимуть право отримати грант, спрямований на реалізацію проекту/кампанії, що сприяє охороні навколишнього середовища. Такі гранти можуть бути спрямовані на: а) підвищення обізнаності громадян Приазов’я про місцеві екологічні тенденції та ризики; б) підвищення прозорості місцевої екологічної політики та зобов’язань у цій сфері; в) постійнодіючий публічний діалог навколо екологічних питань місцевого значення.

Фінансування

Очікується, що ACTED надасть до 10000 євро 4 партнерським ОГС для реалізації запропонованих ними проектів. Точна сума гранту визначатиметься ACTED з урахуванням змісту проекту, а також рівня організаційного розвитку партнерів.  

Підтвердженням інтересу ОГС до участі у відборі партнерів ACTED є подання організацією заповненої Заявки кандидата за формою, наведеною у Додатку 1.

Заявки кандидата (включно із додатками) просимо подавати на електронну адресу oleksii.khmara@acted.org  в термін до 18.00 05 липня 2021 року.

Читайте такожВтратила свій дім і почала шити піжами. Як переселенка заснувала бізнес у чужому міст

У темі листа необхідно зазначити «Заявка на участь в програмі інституційного розвитку». Усі вкладені файли просимо подавати лише у форматах pdf, docx або doc

Критерії вибору партнерів програми:

  • відповідність поданої анкети кандидата меті й пріоритетам даного оголошення;
  • орієнтація діяльності ОГС на захист навколишнього середовища на місцевому рівні;
  • попередній досвід кандидата у проведенні діяльності, передбаченої оголошенням;
  • демонстрація досвіду мережевої (коаліційної) співпраці;
  • досвід широкого інформування громадськості про власну діяльність;
  • демонстрація переконливого досвіду управління грантами.

Нагадаємо, оголосили гранти для розвитку туризму Генічеського і Каховського районів Херсонщини.

Як ми повідомляли раніше, підприємці-початківці з Вінниччини можуть отримати гранти до 100 тис. грн.

Головне фото: zoda.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Суспільство

На Київщині реконструювали плавальний комплекс з двома басейнами (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У Славутичі Київської області реконструювали плавальний комплекс. Тепер там є два басейни – дорослий на 25 метрів і дитячий на 10 метрів.

Про це повідомили у пресслужбі Київської обласної державної адміністрації.

Наголошується, що це знаковий для регіону спортивний об’єкт. Його свого часу звели наприкінці 1980-х років і він потребував модернізації, зокрема і впровадження принципів безбар‘єрності.

Під час реконструкції враховували потреби усіх верств населення. Площа плаваного комплексу становить 1880 квадратних метрів. Потужність – 1770 відвідувачів на місяць.

Читайте також«Повна банка» Карпат і любові. Як молода пара створила «банківську справу» з варенням та екологічною місією

Нагадаємо, на Рівненщині відкрили новий сучасний басейн.

Як ми повідомляли раніше, у Сєвєродонецьку на Луганщині завершили ремонт басейну «Садко».

Фото: koda.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

В Україну привезуть меч гетьмана Петра Сагайдачного

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Меч Петра Сагайдачного привезуть в Україну з нагоди 400-річчя смерті українського гетьмана.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерство культури та інформаційної політики України.

Усі охочі зможуть подивитись на пам’ятку. Про привезення меча Сагайдачного домовилися міністри культури України та Польщі. Також мають намір започаткувати культурні маршрути Польщі, Литви та України.

Читайте такожКуди поїхати на вихідних? 15 маленьких міст та сіл України для небанальних подорожей взимку

Наразі меч Петра Сагайдачного знаходиться у зброярні Вавельського королівського замку, що в Кракові. Його в 1621 році майбутній король Речі Посполитої королевич Владислав IV Ваза вручив Сагайдачному за перемогу з турками під Хотином.

Меч виготовлений зі сталі, золота, срібла та оздоблена діамантами. Має напис польською «Владислав (у дар) Конашевичу кошовому під Хотином проти Османа». На захисному щитку гарди відтворена сцена з біблійної притчі про суд царя Соломона.

Про Петра Сагайдачного

Петро Конашевич-Сагайдачний (1582 — 1622) — український полководець, православний шляхтич гербу Побуг, гетьман реєстрового козацтва, кошовий отаман Запорізької Січі. Організатор успішних походів запорозьких козаків проти Кримського ханства, Османської імперії та Московського царства. Меценат православних братств та опікун братських шкіл. Канонізований Православною Церквою України як святий у лику благовірний гетьман.

Нагадаємо, у Софійському соборі у Києві урочисто представили Мазепинське Євангеліє.

Як ми повідомляли раніше, у Києві запустили мультимедійну виставку про українську мелодію.

Фото: dyvys.info.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

На Дніпропетровщині завершують капремонт амбулаторії сімейної медицини (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У Сурсько-Литовському на Дніпропетровщині завершують капітально ремонтувати амбулаторію сімейної медицини. Внутрішні роботи на завершальному етапі.

Про це повідомили у пресслужбі облдержадміністрації.

Триповерхова будівля вже з яскравим фасадом, новими вікнами та покрівлею. Частину приміщень перепланували. 

Будівлю раніше використовували як стаціонар. Нині модернізують у сучасний заклад сімейної медицини за програмою «Велике будівництво».

Для Сурсько-Литовської громади, яка об’єднує чотири села, нова амбулаторія – дуже важливий об’єкт. Медзаклад, куди зверталися раніше – залишав бажати кращого. Не вистачало й оснащення.

Усередині встановили ліфт. Щойно дозволить погода – підрядники впорядкують навколишню територію. Заасфальтують доріжки, укладуть тротуарну плитку. Коли ремонт завершать, амбулаторія зможе приймати 80 відвідувачів на день.

Читайте також«Виробництво почали з сараю й 170$». Як ветеран із Харкова знайомить світ з українськими ножами та новим видом спорту

Медзаклад роблять комфортним і для відвідувачів з інвалідністю. Центральний вхід обладнали пандусом та збільшили ширину сходинок.

Нагадаємо, у Вінниці дитяча лікарня отримала благодійну допомогу від Ізраїлю.

Як ми повідомляли раніше, на Полтавщині після капремонту відкрили амбулаторію.

Фото: adm.dp.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Шопочитати

Суспільство10 години тому

«Виробництво почали з сараю й 170$». Як ветеран із Харкова знайомить світ з українськими ножами та новим видом спорту

Харків’янин Олександр Воробєй з дитинства живе пліч-о-пліч із бойовими мистецтвами та спортом. Якось він замислився,...

Суспільство15 години тому

«Повна банка» Карпат і любові. Як молода пара створила «банківську справу» з варенням та екологічною місією

Це історія молодої пари, яка вирішила створити унікальний крафтовий продукт, поєднуючи традиційні рецепти з сучасними...

Суспільство2 дні тому

Врятувати стародавню традицію. Як бренд Vereta перетворює ганчір’я на стильні килими та наповнює життям село на Вінниччині

Приїхати до незнайомого села та почати відновлювати місцеві традиції. Це історія бренду, завдяки якому тонни...

Суспільство5 днів тому

Зігріти руки бійців. Як незряча волонтерка з Луцька вже 7 років в’яже теплі рукавички для наших захисників

Завдяки 63-річній волонтерці з Луцька українські військові більше не мерзнуть у руки. Незряча пенсіонерка самотужки...

Суспільство1 тиждень тому

Частинка Криму у Львові. Як родина переселенців заснувала пекарню «Кримська перепічка» та об’єднує людей зі спільними цінностями

Напередодні окупації у Оксани Новікової був успішний бізнес, замовлення та постійні клієнти. Однак змиритися з...