Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Оголосили гранти для громад Приазов’я на захист навколишнього середовища

Опубліковано

Програма спрямована на зміцнення екологічного руху Приазов’я через розвиток інституційно потужних місцевих громадських ініціатив, які визначають сферу захисту навколишнього середовища серед своїх стратегічних пріоритетів.

Про це пише Гурт.

Заявки приймаються до 18:00 5 липня 2021 року.

Кого шукають?

Запрошення підготовлене французькою гуманітарною організацією ACTED для неурядових, громадських організацій та екологічних ініціатив з регіону Азовського моря (Донецька, Запорізька та Херсонська області), які займаються питаннями охорони навколишнього середовища та мають досвід адвокації цих питань на місцевому рівні (далі – організації громадянського суспільства, ОГС).

ACTED діє в Україні з 2015 року та реалізує проекти та ініціативи, спрямовані на найбільш вразливі верстви населення, які страждають від конфлікту на Сході України, стихійних лих або соціально-економічних труднощів. У 2021 році ACTED в партнерстві з міжнародними організаціями IMPACT та SeeD розпочали нову ініціативу, спрямовану у тому числі на посилення здатності місцевих неурядових організацій та ініціатив з регіону Азовського моря ефективно впливати на місцеву екологічну політику та практику її застосування.

Читайте такожВзуття, одяг та халва з конопель: як житомирський майстер відроджує давнє ремесло

Програма спрямована на зміцнення екологічного руху Приазов’я через розвиток інституційно потужних місцевих громадських ініціатив, які визначають сферу захисту навколишнього середовища серед своїх стратегічних пріоритетів.

Що планують зробити?

В рамках програми в 2021-2022 роках ACTED планує надати всебічну допомогу та фінансову підтримку місцевим ОГС Приазов’я у розбудові їх технічного та організаційного потенціалу у здійсненні кампаній, спрямованих на захист навколишнього середовища. Дана допомога включатиме в себе тренінги та гранти, а також інструменти мережування із побудови спільних адвокаційних платформ, але не обмежуватиметься цим.

ACTED також допоможе відібраним партнерам ефективно використовувати фактичні дані для просування змін, зокрема, зібрані організаціями партнерами – ініціаторами програми, а також інноваційні технології, такі як інтерактивні інформаційні панелі для відстеження тенденцій і показників в напрямку захисту навколишнього середовища та підвищення обізнаності громадян про екологічні тенденції й ризики.

Читайте також: Корисні ласощі: 8 українських брендів, від яких потече слинка

Додаткова увага Програми буде приділена питанням особистої безпеки ОГС, що здійснюють адвокаційні та антикорупційні кампанії екологічного спрямування. Це включатиме в себе оцінку ризиків до початку місцевих кампаній, а також розробку планів із зменшення цих ризиків. Волонтери та співробітники ОГС зможуть пройти додаткове навчання із надання першої медичної допомоги та особистої безпеки.

Окрім того ACTED планує надати додаткову підтримку партнерським ОГС у вирішенні ключових прогалин у власному організаційному розвитку шляхом допомоги у виробленні кодексів поведінки та інших внутрішніх процедур. Ці знання передбачають також навчальні заходи із ефективного управління фінансовими ресурсами організації.

Партнерські організації матимуть право отримати грант, спрямований на реалізацію проекту/кампанії, що сприяє охороні навколишнього середовища. Такі гранти можуть бути спрямовані на: а) підвищення обізнаності громадян Приазов’я про місцеві екологічні тенденції та ризики; б) підвищення прозорості місцевої екологічної політики та зобов’язань у цій сфері; в) постійнодіючий публічний діалог навколо екологічних питань місцевого значення.

Фінансування

Очікується, що ACTED надасть до 10000 євро 4 партнерським ОГС для реалізації запропонованих ними проектів. Точна сума гранту визначатиметься ACTED з урахуванням змісту проекту, а також рівня організаційного розвитку партнерів.  

Підтвердженням інтересу ОГС до участі у відборі партнерів ACTED є подання організацією заповненої Заявки кандидата за формою, наведеною у Додатку 1.

Заявки кандидата (включно із додатками) просимо подавати на електронну адресу oleksii.khmara@acted.org  в термін до 18.00 05 липня 2021 року.

Читайте такожВтратила свій дім і почала шити піжами. Як переселенка заснувала бізнес у чужому міст

У темі листа необхідно зазначити «Заявка на участь в програмі інституційного розвитку». Усі вкладені файли просимо подавати лише у форматах pdf, docx або doc

Критерії вибору партнерів програми:

  • відповідність поданої анкети кандидата меті й пріоритетам даного оголошення;
  • орієнтація діяльності ОГС на захист навколишнього середовища на місцевому рівні;
  • попередній досвід кандидата у проведенні діяльності, передбаченої оголошенням;
  • демонстрація досвіду мережевої (коаліційної) співпраці;
  • досвід широкого інформування громадськості про власну діяльність;
  • демонстрація переконливого досвіду управління грантами.

Нагадаємо, оголосили гранти для розвитку туризму Генічеського і Каховського районів Херсонщини.

Як ми повідомляли раніше, підприємці-початківці з Вінниччини можуть отримати гранти до 100 тис. грн.

Головне фото: zoda.gov.ua.

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство6 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: