Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Оголосили гранти для громад Приазов’я на захист навколишнього середовища

Опубліковано

Програма спрямована на зміцнення екологічного руху Приазов’я через розвиток інституційно потужних місцевих громадських ініціатив, які визначають сферу захисту навколишнього середовища серед своїх стратегічних пріоритетів.

Про це пише Гурт.

Заявки приймаються до 18:00 5 липня 2021 року.

 

Кого шукають?

Запрошення підготовлене французькою гуманітарною організацією ACTED для неурядових, громадських організацій та екологічних ініціатив з регіону Азовського моря (Донецька, Запорізька та Херсонська області), які займаються питаннями охорони навколишнього середовища та мають досвід адвокації цих питань на місцевому рівні (далі – організації громадянського суспільства, ОГС).

ACTED діє в Україні з 2015 року та реалізує проекти та ініціативи, спрямовані на найбільш вразливі верстви населення, які страждають від конфлікту на Сході України, стихійних лих або соціально-економічних труднощів. У 2021 році ACTED в партнерстві з міжнародними організаціями IMPACT та SeeD розпочали нову ініціативу, спрямовану у тому числі на посилення здатності місцевих неурядових організацій та ініціатив з регіону Азовського моря ефективно впливати на місцеву екологічну політику та практику її застосування.

Читайте такожВзуття, одяг та халва з конопель: як житомирський майстер відроджує давнє ремесло

Програма спрямована на зміцнення екологічного руху Приазов’я через розвиток інституційно потужних місцевих громадських ініціатив, які визначають сферу захисту навколишнього середовища серед своїх стратегічних пріоритетів.

Що планують зробити?

В рамках програми в 2021-2022 роках ACTED планує надати всебічну допомогу та фінансову підтримку місцевим ОГС Приазов’я у розбудові їх технічного та організаційного потенціалу у здійсненні кампаній, спрямованих на захист навколишнього середовища. Дана допомога включатиме в себе тренінги та гранти, а також інструменти мережування із побудови спільних адвокаційних платформ, але не обмежуватиметься цим.

ACTED також допоможе відібраним партнерам ефективно використовувати фактичні дані для просування змін, зокрема, зібрані організаціями партнерами – ініціаторами програми, а також інноваційні технології, такі як інтерактивні інформаційні панелі для відстеження тенденцій і показників в напрямку захисту навколишнього середовища та підвищення обізнаності громадян про екологічні тенденції й ризики.

Читайте також: Корисні ласощі: 8 українських брендів, від яких потече слинка

Додаткова увага Програми буде приділена питанням особистої безпеки ОГС, що здійснюють адвокаційні та антикорупційні кампанії екологічного спрямування. Це включатиме в себе оцінку ризиків до початку місцевих кампаній, а також розробку планів із зменшення цих ризиків. Волонтери та співробітники ОГС зможуть пройти додаткове навчання із надання першої медичної допомоги та особистої безпеки.

Окрім того ACTED планує надати додаткову підтримку партнерським ОГС у вирішенні ключових прогалин у власному організаційному розвитку шляхом допомоги у виробленні кодексів поведінки та інших внутрішніх процедур. Ці знання передбачають також навчальні заходи із ефективного управління фінансовими ресурсами організації.

Партнерські організації матимуть право отримати грант, спрямований на реалізацію проекту/кампанії, що сприяє охороні навколишнього середовища. Такі гранти можуть бути спрямовані на: а) підвищення обізнаності громадян Приазов’я про місцеві екологічні тенденції та ризики; б) підвищення прозорості місцевої екологічної політики та зобов’язань у цій сфері; в) постійнодіючий публічний діалог навколо екологічних питань місцевого значення.

Фінансування

Очікується, що ACTED надасть до 10000 євро 4 партнерським ОГС для реалізації запропонованих ними проектів. Точна сума гранту визначатиметься ACTED з урахуванням змісту проекту, а також рівня організаційного розвитку партнерів.  

Підтвердженням інтересу ОГС до участі у відборі партнерів ACTED є подання організацією заповненої Заявки кандидата за формою, наведеною у Додатку 1.

Заявки кандидата (включно із додатками) просимо подавати на електронну адресу oleksii.khmara@acted.org  в термін до 18.00 05 липня 2021 року.

Читайте такожВтратила свій дім і почала шити піжами. Як переселенка заснувала бізнес у чужому міст

У темі листа необхідно зазначити «Заявка на участь в програмі інституційного розвитку». Усі вкладені файли просимо подавати лише у форматах pdf, docx або doc

Критерії вибору партнерів програми:

  • відповідність поданої анкети кандидата меті й пріоритетам даного оголошення;
  • орієнтація діяльності ОГС на захист навколишнього середовища на місцевому рівні;
  • попередній досвід кандидата у проведенні діяльності, передбаченої оголошенням;
  • демонстрація досвіду мережевої (коаліційної) співпраці;
  • досвід широкого інформування громадськості про власну діяльність;
  • демонстрація переконливого досвіду управління грантами.

Нагадаємо, оголосили гранти для розвитку туризму Генічеського і Каховського районів Херсонщини.

Як ми повідомляли раніше, підприємці-початківці з Вінниччини можуть отримати гранти до 100 тис. грн.

Головне фото: zoda.gov.ua.

Суспільство

На Київщині відкрили притулок для ведмедів «Біля скеля»

Опубліковано

У селі Чубинське Бориспільського району Київської області відкрили ведмежий притулок «Біля скеля».

Про це повідомили на фейсбук-сторінці центру реабілітації ведмедів WHITE ROCK Bear Shelter.

Зазначається, що притулок вже відкритий для відвідування.

 

Про відвідування притулку

Організатори вказали правила відвідування притулку.

Зокрема відвідування для неорганізованих груп відбуватиметься з п’ятниці по неділю, у певні проміжки часу та невеликими групами— до 25 осіб.

Для організованих турів від агенцій можливий вхід в інші дні за попереднім записом.

Читайте також“Наша мета – здорова земля”. Як працює найбільша в Україні компанія з виробництва біопрепаратів

Дні та час відвідування:

  • п’ятниця, субота, неділя;
  • чотири групи відвідувачів за день;
  • початок екскурсій: о 10-й, 12-й, 14-й та 16-й;
  • тривалість екскурсії та вільного часу перебування на території після неї – до двох годин.

Вартість квитка для дорослих – 100 гривень; для дітей до 6 років, а також для пільгових категорій осіб – 50 гривень.

У притулку просять орієнтуватися на безготівковий розрахунок та не запізнюватися.

Про притулок

Мета існування Білої скелі – не розвага людей, а просвітництво.

«Обираючи між дозвіллям людей та потребами ведмедів, у Білій Скелі ми надаємо перевагу потребам ведмедів. Зокрема, ми не кличемо тварин підійти ближче до людей заради гарного відео, не дозволяємо годувати ведмедів. Ми не приймаємо корми від відвідувачів без попередньої домовленності через складнощі зі зберіганням, контролем якості та спеціальні раціони», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: В Україні відкрили найбільший у світі притулок для свійських тварин

Кількох ведмедів навіть розмістили на великій відстані від шляху відвідування. Наприклад, врятована з жахливого покровського звіринця Мальвіна досі дуже лякається людей і підпускати до неї близько відвідувачів – зайвий стрес для неї.

Водночас у притулку готові нескінченно розповідати безліч цікавостей про природню поведінку ведмедів, розвіювати міфи щодо ведмедів та міжнародних стандартів їх утримання, розповідати сумні історії життя ведмедів до порятунку, розкривати жахливу сутність контактних звіринців та цирків із тваринами – все для того, щоб якомога більше людей змінило своє споживацьке ставлення до диких тварин на ставлення із повагою до них.

Читайте такожЗамки Закарпаття та рафтинг у Мигії. Кращі місця відпочинку від тревел-блогера Антона Тараненка

Територія притулку розташована просто неба, відтворює один з типових біотопів бурого ведмедя — вкрита високою травою та має звичайну пішохідну стежку. Крім того, притулок є поки ще недооблаштованим об’єктом комфорту для людей (альтанками, навісами, фотозонами).

У притулку рекомендують одягати зручне взуття, одяг, мати захист від сонця, дощу, питну воду, а також приймати зважене рішення, чи буде комфортним та цікавим такий формат перебування для вашої маленької дитини.

На території поряд із притулком є парковка, ресторан кінно-спортивного клубу Магнат з європейською кухнею.

Нагадаємо, зоозахисники врятували трьох червонокнижних ведмедів на Прикарпатті.

Також на Вінниччині облаштували контактний зоопарк на місці колишнього сміттєзвалища.

Як ми повідомляли раніше, колекціонер з Франківська зібрав зоопарк хижих риб.

Усі фото: facebook.com/whiterock.savewildfund.

Читати далі

Суспільство

У містечку на Львівщині досягли колективного імунітету, провакцинувавши 66% населення від COVID-19

Опубліковано

У Моршині Львівської області вдалося досягти колективного імунітету, провакцинувавши 66% дорослого населення.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.

Зазначається, що у Моршині, де триває пілотний проєкт з максимально широкого охоплення щепленнями від COVID-19, станом на 2 серпня принаймні однією дозою було щеплено 72,4% дорослого населення.

 

Повністю завершили вакцинацію двома дозами 66% дорослих мешканців. 

Нині в Моршині немає зареєстрованих нових хворих на COVID-19. Останній випадок захворювання був зафіксований 20 червня. 

Читайте такожОзеленення замість бетону. Євгенія Кулеба про те, як створити сквер у великому місті

Наголошується, що це дуже хороший результат. І це не лише український, але й світовий досвід.

«До проєкту долучились окрім медиків, місцева влада, ЗМІ, релігійні спільноти. Тільки разом ми зможемо захистити українців від COVID-19. Зараз наша мета – щепити якомога більше людей та не дати пандемії восени загостритись», – йдеться у повідомленні.

Про проєкт

16 квітня 2021 року Міністерство охорони здоров’я України спільно з місцевою владою запустило  пілотний проєкт з вакцинації проти COVID-19 більшості дорослого населення в місті Моршині.

90% від усіх вакцинованих щепили вакциною Sinovac (CoronaVac). Також щеплення здійснювали вакцинами  AstraZeneca та Pfizer-BioNTech (Comirnaty).

Загалом у Моршині проживають 4 239 людей, 800 з них – діти до 18 років.

Читайте такожЯк ШоТам допомагає підприємцям-початківцям вести бізнес (ВІДЕО)

Вже понад 3,8 млн українців отримали безпечні й ефективні щеплення від COVID-19.  Приєднуйтеся до них, запишіться самі та запишіть своїх близьких на вакцинацію. Деталі на vaccination.covid19.gov.ua або за телефоном контакт-центру МОЗ: 0 800 60 20 19.

Нагадаємо, українські COVID-сертифікати в «Дії» пройшли технічне оцінювання в Євросоюзі.

Як ми повідомляли раніше, у Харкові відкрили лабораторію із виробництва тест-систем на коронавірус.

Головне фото: health.com.

Читати далі

Суспільство

«Києве, мий» просить волонтерів долучитися до прибирання Поетичної галявини у ботсаду

Опубліковано

Цієї неділі, 8 серпня, громадська організація «Києве, мий» планує прибирання Поетичної галявини в ботанічному саду ім. А. Фоміна і запрошує всіх охочих долучитися.

Про це ШоТам повідомили в організації.

Сад  знаходиться біля станції метро «Університет» у центрі Києва.

 

Подію заплановано на неділю, 8 серпня 2021 року.

Читайте такожМода на українське. Вісім брендів, які відроджують давні традиції

З 10:00 організатори акції за допомогою волонтерів планують:

– прибрати територію галявини та схили поруч від сміття;
– помити мийкою високого тиску бруківку, лави, урни;
– пофарбувати лави та урни;
– змити пил зі скульптури «Ворота душі. Діалог Тараса Шевченка і Ду Фу»;
– додати декоративний гравій в кілька місць центральної композиції галявини, де зараз його вже немає.

Місце зустрічі – тут – Поетична галявина ботанічного саду ім. А. Фоміна.

«Якщо ти небайдужий до краси Києва, бажаєш активно провести час на свіжому повітрі, знайти нових друзів, приєднуйся до акції, як волонтер (переходьте за посиланням)», – йдеться у повідомлення.

Також в «Києве, мий» закликають підтримати проєкт — зробивши внесок і переказавши певну суму. Отримані кошти команда витрачає на закупівлю інвентарю, бензину для мийок, перевезення всього необхідного до місця проведення акцій та інші технічні витрати. Кілька годин волонтерства, як і кожні 50 грн допоможуть поліпшити наш спільний простір та зробити Київ чистішим.

Нагадаємо, київські активісти відмили сходи до музею Грушевського у центрі столиці.

Також у Карпатах волонтери відремонтували туристичний притулок під горою Грофа.

Як ми повідомляли раніше, на Луганщині волонтери висадили 10 тисяч дерев на місці згорілого лісу.

Читати далі