Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Стильно та екологічно: 7 eco-friendly брендів одягу

Опубліковано

Одним з найбільш модних трендів сьогодні є екологічність. Свідоме ставлення розповсюдилось не тільки на предмети побуту, а й на гардероб. Це й не дивно, адже текстильна індустрія є найбільшим забруднювачем чистої води. А ви ще й досі на переповнений гардероб кажете, що нічого одягнути?

Сьогодні багато брендів намагаються зробити виробничий процес більш екологічним, а самі покупці обирають одяг з перероблених матеріалів. Такі бренди найчастіше називають себе “eco-friendly”. Тож ми підібрали для вас українських виробників екологічного одягу, які турбуються про навколишнє середовище. А ви, як споживач, зможете долучитись до екоруху.

1. KSENIA SCHNAIDER

Це український бренд, який випускає чотири колекції на рік. KSENIA SCHNAIDER — це сімейний дует українських дизайнерів Ксенії та Антона Шнайдерів. Бренд продається уже у понад 70 країнах світу та став одним з адвокатів апсайклінгу та свідомої моди у Східній Європі. Дизайнери створюють джинсовий одяг, для виробництва якого використовується денім. Матеріал дизайнери закуповують у секонд-хендах та переробляють.

За рік на нові речі бренд переробляє близько 5 тонн деніму. Також бренд перешиває і власні колекції. Серед асортименту є і спортивні речі, одяг у стилі печворк та сукні із сяйвом. У 2018 році KSENIASCHNAIDER отримав нагороду Sustainable Brand of the Year в Україні. Коштує одяг недешево — в середньому пара джинсів коштує $375.

2. Rcr Khomenko

Молода дизайнерка Яся Хоменко надихнулась одягом з секонд-хенду та дитячими казками, і створила власний бренд одягу Rcr Khomenko. Засновниця фокусується на апсайклінгу, створюючи зовсім нові моделі та прикрашаючи їх іронічними принтами родом з казок.

Дизайнерка прагне, аби колекції були унікальними, тому зустріти дві однакові речі — неможливо. Серед асортименту можна знайти незвичайні футболки, сорочки, худі та світшоти. Колекції бренду виглядають гарно та життєрадісно — жіночі силуети, пастельні фарби та яскраві аплікації розфарбують будь-які сірі будні. У Rcr Khomenko можна придбати обновку від 800 до 5000 гривень.

3. Slowme

Це доволі молодий бренд в’язаних светрів з натуральної deadstock wool (пряжа, що залишається невикористаною у виробництві, — прим.авт.) високої якості, яку бренд викуповує в будинків моди. Для виробництва бренд використовує здебільшого натуральні матеріали: бавовну, віскозу, шовк, мериносову шерсть, альпаку, кашемір. Цікаво, що дизайнерка перевіряє на собі, наскільки тканина приємна до тіла та чи не кошлатиться.

Slowme прагне бути екофрендлі, тому виробляє речі невеликими партіями, залежно від кількості замовлень на кожну річ. Також тут пропагують zerowaste та сортування сміття, використання біорозкладних матеріалів (наприклад, пакетів з кукурудзи, які можна компостувати), а також не використовують жодного пластику в пакуванні. Головна мотивація бренду – робити речі, які будуть довго служити. Ціни за в’язаний светр — в середньому 1900 гривень.

4. ЗЕРНО

Якщо ви є прихильником фольклорних мотивів, то український бренд одягу та аксесуарів ЗЕРНО — саме для вас. Як зазначають засновники, акцент на етнічному дизайні — це бажання зберегти та переосмислити корінні українські традиції та традиції інших народів.

Бренд використовує чисті природні матеріали: коноплі, бавовну, шовк, вовну, а також глину, скло та дерево. Натуральні матеріали гарантують довговічність речам, що дозволяє зберігати природні ресурси при надмірному споживанні. Серед асортименту можна знайти верхній одяг, сукні, блузи, спідниці, штани, а також намиста та інші аксесуари. Ціни дуже різні, наприклад, ви можете купити сукню від 2000 до 7000 гривень, верхній одяг – від 1000 до 5000 гривень, а намисто з натурального каменю – від 1000 до 5000 гривень.

5. REHASH

Це молодий український бренд, який створили дизайнер Анна Тесло і маркетолог Олена Дружинська. REHASH використовують кілька видів матеріалів: старі речі та якісні тканини, які знаходять на секонд-хендах, та залишки тканин з ательє, які не знадобились у виробництві. Таким чином дівчата підтримують боротьбу проти забруднення навколишнього середовища.

За словами засновниць, тільки якісно зроблений одяг з натуральних, міцних і стійких матеріалів носиться довго. Тільки такий одяг не хочеться викидати. Тому особливу увагу вони приділяють підбору матеріалів, правильній посадці і обробці кожної деталі. У асортименті REHASH можна знайти верхній одяг, штани, сукні та інші речі. Одяг від цього бренду коштує в середньому 3000 гривень.

6. SuburbEurope

Етичний бренд SuburbEurope пропонує своїм клієнткам жіночий одяг яскравих кольорів. Вони є повністю свідомою маркою, діють за принципом чесної торгівлі та мають локальне виробництво. Замість магазинів бренд має арт-локації, в яких створено зону відповідальної моди.

Головний девіз бренду — мультикультурність. Вони створюють одяг, який мало популярний серед масового споживача, але обов’язково знайдуть багато поціновувачів серед молоді, які намагаються підкреслити власний стиль і самовиразитись завдяки своєму одягу. SuburbEurope орієнтуються на індивідуального споживача, тому і тиражі колекцій маленькі. Серед асортименту можна знайти сукні, спідниці, комбінезони. Ціни — від 587 гривень.

7. ROUSSIN

Дизайнер бренду ROUSSIN Софія Русінович у колекціях звертає увагу на соціальні проблеми сучасності та знаходить шляхи їх вирішення. Головний принцип виробництва – це recycling. Кожна колекція вирізняється інноваційними розробками та являє собою симбіоз класики та спорту.

В асортименті вирізняються футболки, виготовлені з речей старих колекцій та пофарбовані за методом tie-dye, світшот з клаптиків тканини, що залишаються після шиття. Особливість бренду ще й в тому, що вони використовують світловідбивальну тканину для безпеки руху на дорозі, сумки з поліетиленових пакетів та плівки.

Бренд активно впроваджує у виробництво перероблення пластикових пакетів. Крім одягу, у колекціях можна знайти рюкзаки, сумки і взуття. Ціни — від 800 гривень за футболку до 3200 гривень за спортивний костюм.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі