Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Новорічна поштова резиденція у Києві приймає листи до святого Миколая

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Новорічна поштова резиденція у Києві починає приймати листи до святого Миколая. Якщо маєте заповітне бажання – пишіть листа до казкового чарівника, і воно обов’язково здійсниться.

Про це повідомили у пресслужбі Укрпошті.

Листи зі своїми мріями й сподіваннями можна надсилати за незмінною адресою: м. Київ, вулиця Хрещатик, 22, 01001.

Обов’язково варто вказати на конверті свою повну адресу з індексом, щоб відповідь Святого Миколая знайшла вашу домівку.

Читайте такожЄдиноріг на гербі, оригінальні креслення і два піаніно у вітальні. Як архітектори-реставратори відновлюють палац на Черкащині

Про свято

День святого Миколая — день святкування та вшанування пам’яті християнського святого Миколая Мирлікійського (Чудотворця). День святого Миколая відзначається християнськими церквами 6 грудня (за григоріанським та новоюліанським календарями). За юліанським календарем у XX—XXI століттях свято припадає на 19 грудня.

За традицією, цієї ночі Святий Миколай залишає чемним дітям подарунки під подушками. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями та вкидають їх у поштову скриньку, або кладуть на вікно. Чемні діти знаходять під подушкою подарунок, а неслухняні — прутик. Ця різка слугує своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою та виправитися.

Нагадаємо, в Україні змінили дати трьох державних свят.

Фото: facebook.com/novorichna.poshtova.rezydentsiya.

Суспільство

Укрпошта випустила благодійну марку «Подарунки Святого Миколая»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

6 грудня Україна вперше відзначає День святого Миколая. З цього приводу Укрпошта презентувала благодійну поштову марку «Подарунки Святого Миколая».

Про це повідомили у пресслужбі Укрпошти.

Зазначається, що тираж поштової марки становить 600 тисяч примірників. Марка коштує 18 грн і відповідає тарифу на пересилання непріоритетного простого листа масою до 250 г у межах України.

До цієї вартості додається +5,00 грн як благодійну складову. Ціна маркового аркуша – 115 грн.

Також повідомляється, що до поштової марки Укрпошта за традицією випустила конверт «Перший день» та художню картку.

Читайте такожПід обстрілами рятували коней, а тепер займаються реабілітацією: як відновлюється кінно-спортивна школа на Харківщині

Донатні кошти, які будуть виручені від продажу поштової марки, будуть направлені на підтримку ЗСУ. Придбати марку можна відсьогодні, у відділеннях Укрпошти по всій країні, а також в офіційному онлайн-магазині Укрпошти.

Що зображено на поштовій марці «Подарунки Святого Миколая»

На поштовому випуску «Подарунки Святого Миколая» у виконанні відомого українського художника-ілюстратора Костянтина Лавро поєднані два важливі для українців свята.

Автор не тільки зберіг традиційний образ святого Миколая як доброго дідуся-чарівника, а й вдало відтворив його, додавши актуальні деталі.

Тепер Миколай не летить на санях по небу, а їде на козацькому коні. На його плечах – камуфляжний мішок, заповнений військовою технікою, такою як літаки, танки і ракети, які є надзвичайно важливими для української армії для досягнення Перемоги.

На поштовій марці символічно відтворено перемогу над ворогом: під копитами коня лежить розтоптаний символ Росії – двоголовий орел, якого Миколай пронизує палицею, ніби списом.

Нагадаємо, в Україні стала доступною електронна марка для рекомендованих листів.

Раніше в Україні презентували благодійні марки, намальовані бійцями ТрО.

Фото: Укрпошта.

Читати далі

Суспільство

Нідерланди виділяють 17 млн євро на розслідування воєнних злочинів в Україні

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Під час візиту до Києва пані міністр закордонних справ Нідерландів Ханке Брейнс Слот заявила про виділення 17 млн євро для розслідування воєнних злочинів в Україні.

Про це повідомили в МЗС Нідерландів.

Зазначається, що частина грошей буде спрямована на зміцнення системи правосуддя в Україні.

Пані міністр Нідерландів наголосила, що воєнні злочини проти українського народу не повинні залишатися безкарними.

Внесок у розмірі 17 мільйонів євро складається з двох частин.

9 мільйонів євро буде надано для проєкту «Відновлення гідності та справедливості в Україні», який спрямований на підтримку української системи правосуддя у галузі міжнародного кримінального права. Цей проєкт зосереджений на таких сферах, як боротьба з безкарністю за сексуальне та гендерне насильство, зміцнення спроможності України переслідувати ці види злочинів, а також зміцнення спроможності України розслідувати та переслідувати міжнародні злочини, скоєні проти дітей.

Дивіться відео: Українець вибрався з полону і дав свідчення в Гаазі проти окупантів

Крім того, Нідерланди також підтримують Консультативну місію Європейського Союзу (EUAM Ukraine) внеском у розмірі 8 мільйонів євро. Ці гроші будуть спрямовані на зміцнення прокуратури України та поліції у звільнених районах країни. Місія також використає гроші на консультативні послуги у сфері розслідування та прокуратури.

Нагадаємо, Європол створив робочу OSINT-групу для розслідування воєнних злочинів Росії в Україні.

Раніше ми повідомляли, що США передали Україні дрони Skydio для документування воєнних злочинів.

Фото: twitter.com/HankeBruinsSlot.

Читати далі

Суспільство

Український детектив «Ля Палісіада» здобув головну нагороду Туринського кінофестивалю в Італії

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Ігровий фільм українського режисера Філіпа Сотниченка «Ля Палісіада» здобув головну нагороду Туринського кінофестивалю в Італії.

Про це повідомило Державне агентство України з питань кіно.

«Цього разу фільм став найкращим фільмом на 41-ому Torino Film Festival, що вважається другим найбільшим і важливим фестивалем в Італії після Венеції. Вітаємо команду фільму з перемогою», – зазначили у відомстві.

На фестивалі стрічку представляв виконавець однієї з головних ролей – Новруз Хікмет. Він же був у команді проєкту другим режисером.

Читайте такожУ кіно не лише чоловіки. «Стрімголов», «Стоп-Земля» та «Співає ІФТКЕ». 12 фільмів від українських режисерок

Сюжет кіно

Фільм розповідає про часи 1996 року. За п’ять місяців до мораторію на смертну кару двоє старих друзів – детектив міліції і судовий психіатр – розслідують убивство свого колеги. Колись вони обидва були закохані у вдову загиблого. Занурені в заплутану справу та в давно забуті спогади, друзі створюють майбутнє, де мають жити їхні діти, успадкувавши нереалізовані прагнення батьків.

У кінопрокат фільм «Ля Палісіада» виходить з 11 січня наступного року.

Нагадаємо, українську стрічку «Ля Палісіада» номінували на премію Європейської кіноакадемії.

Раніше ми повідомляли, що стартували зйомки українського фільму жахів «Конотопська відьма».

Фото: facebook.com/lapalisiada.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство19 години тому

Як поєднується «Кадилак» і кози? Ця фермерка з Київщини робить крафтовий сир, береже своїх «дівчат» і руйнує стереотипи

Фермерка Анастасія Кириленко розвозить замовлення на особливій моделі «Кадилака» — таких у світі всього 2000....

Суспільство23 години тому

Власноруч робить натуральну олію та хлібці. Історія матері чотирьох дітей з Полтавщини, що започаткувала екобізнес

«Чи є вас щось, заради чого хочеться вставати рано-вранці чи зовсім не лягати спати? Щось,...

Суспільство2 дні тому

«А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Усі навколо казали, що вона порушує закони фізики та робить неможливе. Ольга Пометун народилася з...

Суспільство2 дні тому

З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході

Перше слово найменшої доньки подружжя Распертових з Донеччини було не «мама», а «там бах». «Їй...

РЕКЛАМА: