

Суспільство
Нова Зеландія виділяє $3 млн допомоги Україні
Уряд Нової Зеландії оголосив про новий пакет допомоги Україні. Йдеться про виділення 5 млн новозеландських доларів ($3,1 млн — ШоТам) на низку ініціатив, а також навчання українських військових у Лондоні.
Про це повідомили на сайті Уряду Нової Зеландії.
Кошти виділять на програми Українського гуманітарного фонду, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду та Трастового фонду для потерпілих.
Читайте також: Комбуча в умовах воєнного стану. Чому бізнесу не варто спекулювати на темі війни
Також до 30 червня 2024 року продовжать розгортання 95 новозеландських військовослужбовців, які навчають українські війська поблизу Лондона. Двоє співробітників візьмуть участь у західних програмах космічної підготовки в Польщі, але не приїдуть в Україну, додав Хіпкінс.
Про допомогу
- 2 мільйони новозеландських доларів надійдуть до Українського гуманітарного фонду на підтримку надання медичної допомоги, харчової допомоги, чистої води, житла та іншої допомоги
- 1,5 мільйона новозеландських доларів надійде Управлінню Верховного комісара ООН у справах біженців на надання гуманітарної допомоги українським біженцям.
- 500 тисяч новозеландських доларів — для Новозеландського партнерства з реагування на стихійні лиха з неурядовими організаціями Нової Зеландії щодо регіонального реагування на біженців
- 1,3 мільйона новозеландських доларів — для Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду та Трастового фонду для жертв для забезпечення юридичної відповідальності та справедливості для жертв в Україні
Окрім того, нова Зеландія запровадила санкції проти 18 організацій і 9 осіб, які підтримують війну Росії проти України.
Нагадаємо, Нова Зеландія направила 120 піхотинців для навчання бійців ЗСУ в Британії.
Також ШоТам розповідав, як бойова медикиня із Нової Зеландії служить на передовій в Україні.
Фото: stuff.co.nz.
Суспільство

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмирічного немовляти.
Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.
Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.
Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.
Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).
Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»
Суспільство

Українські науковці, які прямують з Антарктики до Чилі на криголамі «Ноосфера», у березні 2025 року запустили інноваційне обладнання для підводних вимірювань — агробуї. Наразі вчені отримали від них перші листи із результатами досліджень.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
Що досліджували науковці
Українські вчені запустили шість агробуїв, які не мають двигунів та рухаються за течією. Прилади визначають температуру, солоність і тиск на різних глибинах. Після вимірювань вони через супутник передають ці дані разом із координатами GPS на електронну пошту.
Днями науковці отримали перші листи з інформацією від усіх пристроїв, які мандрують за різними течіями в Південному океані.
Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)
Разом із цим дослідники на «Ноосфері» провели додаткові океанографічні вимірювання у трьох точках за маршрутом запуску буїв. Завдяки цьому вони отримали більш точну та розгорнуту інформацію про океанські течії. Тепер вчені мають дані про розсіювання світла, кисень, pH, флюоресценцію для фітопланктону та каламутність води на глибині до тисячі метрів.
«Отримані дані дозволяють краще зрозуміти динаміку течій у цьому регіоні, характеристики шару, який містить води з льодовиків, та переніс тепла в Південному океані», — вказала океанографиня НАНЦ Наталя Шепель.
Ці дослідження проводять в межах проєкту OCEAN ICE програми ЄС «Горизонт Європа».



Нагадаємо, що українські полярники вперше провели синхронне дослідження атмосфери (ВІДЕО).
Фото: Юрій Шепета, НАНЦ
Суспільство

Після атаки військового шпиталю у Харкові дроном «Шахед» у закладі відновили проведення операцій. Росіяни поцілили у шпиталь 29 березня 2025 року.
Про це повідомили у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону.
«Внаслідок нічного влучання “Шахеда” у шпиталі постраждали пацієнти і персонал, були пошкоджені кілька корпусів. Але нині в операційних, які зазнали руйнувань від вибухової хвилі, вже відновилися операції. Шпиталь не може зупинити надання допомоги і лікування пацієнтів ані на хвилину»‚ — написали на сторінці закладу.
У госпіталі не оголошують збір на відновлення закладу, наразі там сподіваються впоратися з цим власними силами.
Читайте також: СБУ та ГУР доправили гелікоптером хвору дівчинку до Києва, чим врятували їй життя
Начальник шпиталю Едуард Хорошун зазначив, що це не вперше росія обстріляла будівлю.
«У черговий раз російська федерація здійснила злочин — використала летальну зброю проти лікувального закладу. У черговий раз, бо госпіталь обстрілюється не вперше. Це акт тероризму», — вказав Хорошун.
Нагадаємо, що військовому врятували ногу від ампутації завдяки надскладній операції.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка шпиталю