Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/O5clx3Qt7ygSSSSSS

Суспільство

Бойова медикиня із Нової Зеландії служить на передовій в Україні (ВІДЕО)

Опубліковано

Вона могла відпочивати на власній яхті в сонячній Новій Зеландії, але натомість обрала шлях воїна й боронить Україну на Сході Про «Ківі» бойову медикиню Інтернаціонального легіону розповідає ШоТам.

Ківі — бойова медикиня Другого інтернаціонального легіону. Вона не лише лікує поранених, а й може захистити їх зі зброєю в руках. Жінка приїхала боронити Україну з Нової Зеландії.

Я приїхала як цивільний лікар, щоб зробити все, що в моїх силах. Щоб допомогти Україні», — Ківі, бойовий медик ІІ Інтернаціонального легіону оборони України

«Я офігів. Лежить у себе на яхті, п’є “Корону” під сонечком. Їй телефонують знайомі і кажуть: “Хочеш поїхати до України бойовим медиком?”. І вона така: “Чом би й ні, хочу”. І вже через 2 місяці вона разом із нами в Лисичанську», — Муха, військовослужбовець ІІ Інтернаціонального легіону оборони України.

Дивіться відео: Колумбійський музикант просуває у світі українські повстанські пісні

Ківі рятувала бійців у найгарячіших точках: Лисичанську, Григорівці, Бахмуті. І вже встигла вразити воїнів поєднанням хоробрості, доброти та вмінням робити кілька справ одночасно.

Людина настільки універсальна… Вона може бути й стрілком, коли потрібно, вона може керувати дроном, коли потрібно, — Санта, командир ІІ Інтернаціонального легіону оборони України.

«Люди люблять проводити час із друзями, з родиною. Крім того, люди тут дуже винахідливі. Багато що тут схоже на Нову Зеландію. Українська аграрна галузь, земля і сільськогосподарські виробники — відомі та шановані», — Ківі, бойовий медик ІІ Інтернаціонального легіону оборони України.

Ківі впевнена: Україна виборює свободу для всього цивілізованого світу.

Задля свободи всього світу ця війна має завершитись перемогою України. Ми не можемо дозволити агресору взяти силою те, що він хоче, — Ківі, бойовий медик ІІ Інтернаціонального легіону оборони України.

Жінка вірить: Україна неодмінно переможе. І вже точно знає, як відпочиватиме, виконавши свою місію.

«Я обпливу навколо світу на своїй яхті. А потім сидітиму десь на пляжі», — Ківі, бойовий медик ІІ Інтернаціонального легіону оборони України.

Нагадаємо, в Україні створили сайт для іноземців, які прагнуть воювати за Україну.

Також ШоТам розповідав, як українець керує взводом іноземного легіону.

Окрім того, американець покинув комфортне життя і захищає Україну від окупантів.

Суспільство

У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я

Опубліковано

У довіднику кияни зможуть знайти інформацію про послуги з підтримки ментального здоров’я. Цей проєкт втілили у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Про це повідомили в Департаменті соціальної й ветеранської політики КМДА.

Творці посібника зібрали інформацію про послуги в таких розділах:

  • охорона здоров’я;
  • соціальний захист;
  • освіта;
  • ветеранська політика;
  • культура, мистецтво, релігія;
  • молодь та спорт;
  • неурядові організації;
  • цифрові інструменти;
  • інші послуги з ментального здоров’я.

Читайте також: У лютому на київському вокзалі відкриють «Книгарню Є»: як вона виглядатиме (ФОТО)

Фото: довідник із ментальними послугами

«Довідник постійно оновлюється та включає інформацію про комунальні, громадські та приватні організації, які надають соціально-психологічну підтримку»‚ — написали в департаменті.

Переглянути довідник можна за посиланням.

Нагадаємо, що на Південному вокзалі відкрили виставку про протидію гендерному насильству.

Фото обкладинки: Unsplash

Читати далі

Суспільство

У Миколаєві відкривають Українсько-данський молодіжний дім

Опубліковано

24 січня в Миколаєві запрацює новий простір для молоді — Українсько-данський молодіжний дім. Його офіційне відкриття відзначать подією Åbne Døre — Днем відчинених дверей. Усі охочі зможуть завітати, дослідити простір та познайомитися з командою.

Про це повідомляють організатори.

Дім для молоді

Українсько-данський молодіжний дім стане місцем для ідей, навчання, творчості й співпраці. Тут можна організовувати події, брати участь у тренінгах, працювати над власними проєктами й просто знаходити однодумців. Команда Дому працює для молоді міста й тих, хто хоче творити позитивні зміни у своїй громаді.

Протягом року в Миколаєві реалізували низку програм і ініціатив, зокрема навчання з методів діалогу, грантового менеджменту та локальних проєктів. Серед них — дві хвилі Ambassador Program, учасники яких уже стали частиною активної молодіжної спільноти.

Читати також: В Одесі запрацює єдиний хаб для громадськості

Програма події

Захід відбудеться за адресою: вул. Шевченка, 59.

Активності:

  • 15:30–16:30 — квест «Досліджуй Молодіжний дім»;
  • 16:30–17:00 — міні майстер-класи;
  • 17:00–17:30 — неформальне спілкування та нетворкінг.

Молодь, яка хоче долучитися до ініціатив або просто познайомитися з оновленим простором, може прийти в Дім безкоштовно. Попередня реєстрація за посиланням.

Нагадаємо, що у Львові відкрили три сучасні навчально-виробничі хаби.

Фото: Freepik.

Читати далі

Суспільство

У Києві завершує навчання перша жінка-машиністка метро

Опубліковано

Катерина Єсипчук завершує навчання на спеціалізованих курсах і готується стати першою жінкою-машиністкою електропоїзда у Київському метро.

Про це йдеться в сюжеті Вікна СТБ для телемарафону Єдині новини.

Курси стартували у вересні. У групу зарахували 25 осіб, серед яких було чотири жінки. Проте лише Катерина змогла продовжити навчання — інші дівчата залишили курси через складнощі із графіком, іспитами або рівнем зарплати.

Зараз на курсах залишилося 13 студентів. Вони отримують стипендію в розмірі 8 тисяч гривень щомісяця та проходять інтенсивне навчання, що включає теорію й практику.

Читати також: «У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки

Навчання, що вимагає витримки

Щодня студенти слухають лекції по чотири заняття п’ять разів на тиждень. Практична частина відбувається в тунелях метро — під наглядом досвідчених інструкторів студенти вчаться керувати поїздом.

«Машиніст працює один у тунелі. У критичній ситуації допомогти може тільки власна підготовка та витримка», — пояснює один із викладачів.

Подолання стереотипів

Катерина зізнається, що іноді стикається з упередженнями з боку колег. Однак її це не лякає.

«Дехто вважає, що жінкам тут не місце. Але, вибачте, доведеться звільнити місце. Ми можемо керувати поїздом так само, як і чоловіки. Наші руки й ноги працюють не гірше», — впевнено каже вона.

Нагадаємо, що до Львова везуть безбарʼєрні трамваї зі Швейцарії.

Фото: кадр з сюжету Вікна СТБ.

Читати далі

Шопочитати