Економіка і бізнес
Нова пошта запустила другу чергу інноваційного терміналу в Києві (ВІДЕО)
На Київському інноваційному терміналі Нової пошти запрацювала друга черга, що дозволила удвічі збільшити потужність терміналу і обробляти до 50 тис. посилок на годину.
Про це повідомили у пресслужбі компанії.
Зазначається, що значно розширили площу терміналу завдяки введенню в експлуатацію його другої черги. Її будівництво тривало 10 місяців, а тестування розпочалося у грудні 2020 року.
Відомо, що друга черга терміналу є багаторівневою та оснащена сучасним обладнанням нідерландської компанії Vanderlande. Посилки від 1,5 кг та шириною до 1,2 м сортуються на автоматизованих сортувальних стрічках. Зокрема, вздовж стрічки, якою рухаються посилки, розташовані спеціальні планки – так звані «чобітки», що в потрібний момент зіштовхують посилку в окремі відгалуження сортувальної лінії залежно від напрямку доставки.
Наразі такі сортувальні лінії запущені на двох поверхах. На початку весни запрацює ще одна лінія сортування, яка розташовуватиметься на третьому поверсі.
Читайте також: Як молодь навчає літніх людей користуватися смартфонами. Історія проєкту ITbabushka
Для централізованого збору посилок з усіх поверхів встановлені спіральні вертикальні жолоби (так звані «мушлі»), якими всі посилки рухаються донизу. З «мушлі» посилки потрапляють безпосередньо на спеціальні телескопічні конвеєри, звідки завантажуються безпосередньо в автомобілі.
Конвеєри полегшують роботу працівників терміналу та зменшують час перебування посилки на терміналі. Наразі термінал оснащений 46 такими конвеєрами, а після запуску третьої сортувальної лінії будуть встановлені додаткові.
Крім того, посилки до 1,5 кг на терміналі сортуються окремо, через автоматичне сортувальне обладнання. Нова пошта інвестувала близько 14 млн євро в будівництво та обладнання для оснащення другої черги терміналу.
Нагадаємо, у Львові “Нова пошта Глобал” створила хаб для міжнародних відправлень.
Головне фото: cfts.org.ua.
Економіка і бізнес
Мережа ресторанів «Чорноморка» відкриває новий формат сервісу — устричні автомати. Вперше такий автомат встановлять у ТРЦ Respublika Park вже у січні.
Про це повідомила власниця мережі Ольга Копилова в інтерв’ю Forbes Україна.
Як виникла ідея
Ольга Копилова надихнулася створити унікальний автомат після поїздки до Естонії, де побачила акваріум із раками.
«Я подумала: чому б не зробити автомат із устрицями, щоб клієнти могли їх обирати безпосередньо, а не чекати обслуговування?» — ділиться підприємиця.
Читати також: У Лос-Анджелесі відкрився унікальний заклад від співвласника «Галі Балуваної»
Технологія
Перший автомат розробили за дев’ять місяців на підприємстві Avangard. Він вміщує 240 устриць, які зберігаються в акваріумі з морською водою, що створює природні умови. Автомат обладнаний сенсорним екраном для розрахунків і механізмом видачі устриць.
Поруч із автоматом працюватиме консультант, який допоможе відкрити устрицю та запропонує доповнення, як-от лимон чи тартар. Ціна однієї устриці — 36 гривень, а в майбутньому планують збільшити місткість автомата до 500 штук.
Де чекати новинку
Окрім торгових центрів, «Чорноморка» планує встановлювати устричні автомати на АЗС, вокзалах, у бізнес-центрах і навіть у своїх ресторанах. У перспективі розглядається оренда автоматів іншими закладами.
Нагадаємо, що українська компанія відкрила новий завод у Польщі для виробництва поштоматів Royal Mail.
Фото: колаж Анни Наконечної.
Коментарі
Економіка і бізнес
У Лос-Анджелесі почав роботу новий формат закладу — магазин заморожених страв Multicook із фастфудом MultiBar. Ідею реалізував Володимир Матвійчук, співвласник популярної мережі «Галя Балувана».
Про це пише Forbes Україна.
Що пропонують
Меню MultiBar включає український борщ, супи, салати та напої. У Multicook продають заморожені страви, які можна розігріти вдома. Цей формат поєднує швидкість обслуговування з традиційною українською кухнею.
«Виручка закладу на 50% залежить від продажів із Multicook, ще 50% — від фастфуду MultiBar, — розповідає Володимир Матвійчук. — Українці частіше обирають заморожені страви, а американці — фастфуд».
Читати також: Ветеран зі Львівщини започаткував власне виробництво бойових дронів
Масштаби й амбіції
Заклад площею 120 кв. м демонструє високий інтерес з обох сторін — як серед місцевих жителів, так і діаспори. Володимир Матвійчук планує масштабувати бізнес і до кінця 2025 року відкрити 150 таких закладів за кордоном. Усі майбутні Multicook працюватимуть у парі з MultiBar.
Фото: надане Володимиром Матвійчуком.
Коментарі
Економіка і бізнес
Литва цього тижня надішле Україні 4500 дронів загальною вартістю 5 мільйонів євро.
Про це повідомила міністерка оборони Литви Довіле Шакалієне у своєму X (твіттер).
Деталі допомоги
«Рада повідомити, що цього тижня Литва відправляє Україні 4500 дронів вартістю 5 мільйонів євро», — написала міністерка.
Читати також: Норвегія передасть Україні 2 мільярди євро — найбільшу в історії країни військову допомогу
Шакалієне також розповіла про зміни у процедурі передачі допомоги. За її словами, уряд Литви затвердив прискорений механізм передачі державних активів.
Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд передав Україні 1,1 мільярда доларів.
Фото: Freepik.
Коментарі