Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

«Нова пошта» запускає поштомати нового покоління: зарядки для телефонів, Wi-Fi та антивандальний захист

Опубліковано

Компанія «Нова пошта» анонсувала запуск поштоматів нового покоління, які пропонують набагато більше можливостей, ніж їхні попередники. Вони будуть корисними не лише для отримання посилок, але й стануть в нагоді в ситуаціях, коли потрібен доступ до зарядки або Wi-Fi.

Про це повідомляє «Нова пошта».

Головні особливості нових поштоматів

  • Автономна робота завдяки сонячним панелям:
    Поштомати будуть обладнані сонячними батареями та акумуляторами, що дозволить їм працювати до 16 годин навіть без підключення до зовнішнього живлення.
  • Зарядні пристрої для телефонів:
    Нові поштомати будуть обладнані можливістю заряджати до 12 телефонів одночасно, що буде дуже зручно для людей, які потребують підзарядки своїх гаджетів у дорозі.
  • Безкоштовний Wi-Fi:
    Кожен поштомат роздаватиме Wi-Fi, що забезпечить доступ до інтернету у місцях його розташування.
  • Антивандальний захист:
    Всі нові поштомати будуть оснащені системою захисту від вандалів, що підвищить їхню безпеку та збереження.

Нагадаємо, що Укрзалізниця пришвидшує ремонт колій на деяких ділянках для дитячого відпочинку: де саме.

Також ми повідомляли, що оператори дронів зможуть приєднатися до «Армії дронів» через «Дію» без ТЦК і ВЛК.

Фото: Нова пошта.

Коментарі

Технології

Україна отримає від Швейцарії три важкі машини для розмінування: її переваги

Опубліковано

Україна отримала від Швейцарської агенції з розвитку та співпраці важку машину для розмінування GCS-200. Загалом упродовж року Україні передадуть три подібні машини. Їх використовуватимуть працівники ДСНС.

Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

Що входить у пакет допомоги

GCS-200 — важка дистанційно керована машина для очищення територій від протипіхотних та протитанкових мін. Здатна знешкоджувати вибухонебезпечні предмети на глибині до 30 сантиметрів. Перевагою машини є змінні модулі, які дозволяють вилучати ВНП, безпечно їх завантажувати. На сьогодні у піротехнічних підрозділів ДСНС є 12 важких машин для розмінування GCS-200.

Окрім надання трьох систем розмінування, програма включає також комплексний пакет комплексний пакет тренінгів, інструктажів та логістичного забезпечення.

Читайте також: Національна опера України відправилася у тур містами США уперше з часів незалежності

Фото: телеграм-канал Мінекономіки

«Кожна передана партнерами машина для розмінування — це збільшення наших спроможностей в гуманітарному розмінуванні. А також вища безпека саперів, які працюють в полях. Я дякую Швейцарії за їхній внесок в гуманітарне розмінування, яка допомагає як технікою і обладнанням для розмінування, так і ділиться експертизою і допомагає в реалізації наших спільних проєктів», — сказав заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Читайте також: «Дія» відкриває набір до армії дронів: як подати заявку та вибрати підрозділ

Допомога від Швейцарії

Швейцарія є однією із країн-лідерів за обсягом наданої допомоги у сфері гуманітарного розмінування. Загальна сума анонсованої та наданої допомоги становить понад 134 мільйони в доларовому еквіваленті.

Країна фінансує проєкти з розмінування і надає технічну підтримку для знищення мін та інших вибухонебезпечних предметів. А також підтримує програми з навчання місцевого населення безпечним методам поведінки із ними.

Нагадаємо, що фахівці з аналітики даних покращать процес розмінування в Україні за допомогою ШІ.

Фото обкладинки: МВС

Коментарі

Читати далі

Технології

Фахівці з аналітики даних покращать процес розмінування в Україні за допомогою ШІ

Опубліковано

Уряди Великої Британії та Швейцарії виділяють 500 тисяч доларів на підтримку проєкту пріоритезації в гуманітарному розмінуванні. Його реалізує компанія Palantir, котра спеціалізується на аналітиці великих даних.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерстві економіки під час Конференції з протимінної діяльності в Україні UMAC-2024.

Як працюватиме пріоритезація

«Пріоритезація — один із важливих процесів при побудові цілісної системи протимінної діяльності. Ми на основі великого масиву даних, опрацьованих ШІ, зможемо визначати які ділянки слід розміновувати найперше. І я радію, що ми доволі швидко рухаємося у побудові цього процесу: нещодавно ми підписували меморандум із Palantir, а сьогодні запускаємо пілотний проєкт», — зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Фото: телеграм-канал Мінекономіки

Читайте також: В Україні запустили мобільний застосунок для замовлення кур’єра на вивезення сміття

Впровадження проєкту

Виділені гроші підуть на підтримку пілотного проєкту в Харківській області. Він дозволить перевірити загальну логіку і розроблений українською командою алгоритм пріоритезації в межах однієї області.

Після підписання угоди про фінансування проєкту, українські команди матимуть три місяці на тестування системи пріоритезації і якщо будуть виявлені невідповідності, виправити їх. Після успішного випробування проєкт масштабують на 10 областей, які зазнали впливу бойових дій.  

«Якісне управління інформацією є важливим елементом нової Національної стратегії України з протимінної діяльності. А платформа Palantir може бути основою для створення швидкого, ефективного механізму визначення пріоритетності розмінування в Україні на базі численних джерел даних», — йдеться у спільній заяві Великої Британії та Швейцарії.

Нагадаємо, що Україна та Греція підписали угоду про посилення співпраці у сфері безпеки.

Фото: фейсбук-сторінка ДСНС

Коментарі

Читати далі

Технології

Українська студентка розробила мобільний застосунок для туристів, які хочуть мандрувати без групових екскурсій

Опубліковано

Олександра Коротова, 16-річна учениця 11 класу Київського політехнічного ліцею, представила свій новий мобільний застосунок Fluxify, який може безоплатно допомогти туристам і стати незамінним помічником для гідів.

Про це повідомляє dev.ua.

Про застосунок

Fluxify — це інноваційний мобільний застосунок для туристів та туристичних гідів. Туристи можуть за його допомогою придбати тури, переглядати прев’ю і вибирати маршрути, що відповідають їхньому стилю подорожей. Це ідеальний варіант для тих, хто хоче насолоджуватись місцями без групових екскурсій.

Як зазначає Олександра:

«Є люди, які не хочуть залежати від інших, або інтроверти, які не хочуть збиратися в великі групи».

Однією з унікальних функцій Fluxify є можливість сканувати будівлі та отримувати додаткову інформацію про архітектурні пам’ятки, а також «подорожувати в часі», переглядаючи старовинні фотографії.

Туристи можуть розміщувати фотографії, залишати відгуки та ділитися емоціями, а також спілкуватися через застосунок, який працює як соцмережа.

Гіди зможуть створювати та публікувати свої маршрути в текстовій або аудіоформі. Олександра зазначила, що цей інструмент також доступний для людей з порушенням слуху.

Читати також: В Україні запустили мобільний застосунок для замовлення кур’єра на вивезення сміття

Про технічні подробиці

Розробка Fluxify зайняла два роки. Спочатку застосунок був створений на C-Sharp в Unity, але згодом Олександра перейшла на React Native і Python. Олександра багато разів змінювала дизайн, допоки не досягла оптимальної версії.

Застосунок працює на власно створеній нейронній мережі, яка допомагає зменшити використання пам’яті телефону, перетворюючи зображення в чорно-білі та зменшуючи їх розміри. Але Олександра вже працює над розширенням датасету, щоб забезпечити доступ до ще ширшої бази даних, плануючи отримати IP Google Lens.

Хто творець

З самого початку Олександра виконувала всі аспекти роботи над застосунком сама. Проте зараз вона шукає однодумців: спеціалістів з Data Analysis, Google Lens, software engineers та розробників з досвідом створення мобільних застосунків і нейронних мереж.

Нагадаємо, що Monobank запускає функцію групових витрат, щоб ділити чеки між кількома людьми.

Фото: dev.ua.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство19 години тому

«Донори віддають частинку себе, аби врятувати інших». Історія харків’янки, яка вже 8 років здає кров

Коли Ольга Маканєєва з Харкова працювала в лікарні, вона вперше наважилася на донорство, аби допомогти...

Суспільство2 дні тому

«У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки

Ще кілька років тому побачити жінку за кермом поїзда метро було неможливо. Проте 25-річна Анастасія...

Спорт2 тижні тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...

Суспільство2 тижні тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...