Суспільство
Нова Каховка приваблюватиме туристів “кам’яними вишиванками”
На Херсонщині в Новій Каховці презентували два маршрути активного туризму – “Перлина на Півдні України” та “Кам’яні вишиванки” Нової Каховки”, які увійшли до державного Реєстру шляхів активного туризму.
Про це повідомляє “Нова Каховка.City”, передає Укрінформ.
Що обіцяють цікавого?
Протяжність маршруту, присвяченого орнаментальним панно на будинках Нової Каховки, становить 2 км, тривалість – 1 година.
“Вишиті південні будинки під палаючим сонцем Херсонщини привернуть вашу увагу своєю незвичністю. Ажурна краса, перевірена часом, у виконанні художника-монументаліста Григорія Довженка, занурить вас у незвичність українського генетичного коду. Поєднання Сходу та Заходу у рослинних та тваринних мотивах, геометрія на камені”, – розповіла начальниця відділу культури і туризму Новокаховської міської ради Наталія Зарудна.
Читайте також: Де в Україні можна побачити приголомшливий гранітний каньйон над річкою (ВІДЕО)
Який маршрут?
Натомість оглядова екскурсія “Нова Каховка – перлина Півдня України” триватиме 3 години й має протяжність 30 км. Вона передбачає відвідування Корсунського жіночого монастиря, виноробного господарства Дім марочних коньяків “Таврія”, водно-спортивних баз, літературно-меморіального музею А. П. Бахути, пам’ятників та музейних установ міста, Центральної площі, Палацу культури, ротонд-альтанок, Парку культури і відпочинку, Літнього театру, Містечка атракціонів, мінізоопарку “Казкова діброва”, стадіону “Енергія”, Каховської ГЕС, музею історії селища Козацького, степових водоспадів, Солов’їного гаю, виноробного господарства Князя Трубецького.
За результатами засідання комісії маршрути, розроблені відділом культури і туризму Новокаховської міськради, внесено до державного Реєстру шляхів активного туризму. У майбутньому планується їхнє ознакування для кращого орієнтування туристів, за підтримки обласного бюджету.
Фото: abo.media
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі