Технології
Норвежці зведуть сонячну станцію на 12,6 га у Київській області
Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) співфінансує будівництво сонячної електростанції потужністю 9 МВт поблизу Броварів (Київська область). Це перший проект будівництва сонячної електростанції, який буде реалізовано норвезьким забудовником сонячних електростанцій Norsk Solar AS в Україні. Про це йдеться у прес-релізі NEFCO, передає mind.ua.
Вироблятиме 11 000 МВт електроенергії
Сонячна електростанція буде розташована в селі Семиполки на загальній площі 12,6 га. Norsk Solar AS є головним інвестором нової електростанції та працює разом зі своїми партнерами Pro-Energy LLC і Windforce Ltd.
Очікується, що СЕС почне постачати енергію до електромережі наприкінці 2019 року. Після введення в експлуатацію СЕС щорічно вироблятиме 11 000 МВт електроенергії. НЕФКО підписала кредитну угоду на суму 4,35 мільйонів євро. Крім того, співвласники нададуть власний капітал для реалізації проекту загальною сумою 4,35 млн євро.
Читайте також: 10 найпотужніших сонячних електростанцій в Україні
Це другий проект будівництва сонячної електростанції для Norsk Solar AS, після того, як проект сонячної електростанції Gharo Solar 50 МВт в Пакистані досягнув свого фінансового закриття на початку цього року.
За словами генерального директора Norsk Solar AS Ойвінда Вестердала, протягом наступних декількох десятиліть СЕС забезпечить понад 5 000 домогосподарств відновлюваною енергією.
Що варто знати про забудовника?
Norsk Solar AS – норвезький забудовник сонячних електростанцій з довгостроковою стратегією Build-Own-Operate (Будувати-Володіти-Керувати). Компанія є дочірньою компанією групи NV, що належить компанії Norsk Vind (NV), створеній у 1996 році.
НЕФКО є міжнародною фінансовою організацією (МФО), створеною у 1990 році п’ятьма країнами Північної Європи – Данією, Фінляндією, Ісландією, Норвегією та Швецією. За роки існування, NEFCO профінансувала понад 1000 проектів у приватному та державному секторах у різних сферах у 80 країнах, причому основна увага приділялася Східній Європі, Балтійському морю, Арктиці та регіону Баренцового моря.
Нагадаємо: 11 липня Верховна Рада прийняла закон щодо домашніх СЕС. Закон ввів нову умову отримання «зеленого тарифу» – установку станцій до 50 кВт на дахах, фасадах будівель та інших капітальних спорудах.
Технології
- статус особи з інвалідністю внаслідок війни;
- грошову допомогу пораненим;
- призначення пенсії за інвалідністю;
- забезпечення засобами реабілітації;
- житлово-комунальні пільги;
- послуги, які держава надає родинам загиблих воїнів.
Коментарі
Технології
За що будинок отримав відзнаку
- насоси холодного та гарячого водопостачання;
- циркуляційні насоси на опалення;
- освітлення в коридорах;
- ліфт;
- інтернет.
Програми підтримки енергонезалежності
- Часткове відшкодування вартості незалежних джерел енергії;
- Конкурс енергоефективних проєктів «70/30%»;
- Співфінансування капітальних ремонтів у житлових багатоквартирних будинках;
- Револьверний фонд.
Коментарі
Технології
Що відомо
- електронні комунікації;
- мікроелектроніка;
- наносистемна техніка;
- прикладна механіка;
- хімічні технології тощо.
Коментарі