Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Норвегія оголосила про виділення 84 млн євро на гуманітарну допомогу Україні

Опубліковано

Уряд Норвегії виділив один мільярд крон (близько 84 мільйонів євро) норвезьким організаціям, які допомагають українцям.

Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ Норвегії.

Зазначається, що серед організацій — норвезькі Червоний Хрест, Рада у справах біженців, Save the Children, NORCAP, Church Aid, Peopleʼs Aid та інші.

Гроші надійдуть до них у межах норвезької програми підтримки України Nansen.

Читайте також: «Собаки, які чемно вишикувались за кормом, надихнули турбуватись не лише про людей». Як волонтерка з Краматорська рятує тварин та годує людей після прильотів

Допомогу отримають ті, хто втратив житло, їжу, воду та нормальні умови життя. Також кошти спрямують на освіту, охорону здоровʼя та психосоціальну підтримку, захист цивільного населення. Також Норвегія активізує допомогу з розмінування.

Допомога Україні від Норвегії

Норвегія є одним із союзників України, який з початку повномасштабного вторгнення регулярно надає нашій країні допомогу, щоб протистояти російські агресії.

Нещодавно стало відомо, уряд Норвегії додатково виділив 200 мільйонів норвезьких крон (близько $18,5 млн) на розмінування в Україні.

Також Норвегія передала Україні близько 50 гусеничних транспортерів.

Також в серпні Норвегія пообіцяла надати Україні системи для захисту від безпілотників і ракети для IRIS-T.

Фото: facebook.com/norwayforukraine.

Коментарі

Суспільство

BlaBlaCar підтримав UAnimals в евакуації тварин: як інші можуть долучитися 

Опубліковано

BlaBlaCar спільно з UAnimals збирають гроші для порятунку тварин із прифронтових територій. Зібрану суму спрямують на оплату евакуаційних рейсів команди UAnimals: зокрема, оплатять пальне, переноски для тварин, корм, ліки та інші необхідні речі.

фото: UAnimals

«Наші евакуаційні рейси чітко ілюструють гасло UAnimals: кожне життя важливе. Під час виїздів ми рятуємо всіх без винятку тварин, бо жодна з них не має загинути під обстрілами. Наші команди щомісяця їздять у 6-10 рейсів і евакуюють за один місяць приблизно 300 тварин. Найбільше натхнення в цій роботі — це історії, коли тварини зустрічаються зі своїми новими родинами чи стають на лапи після важких поранень», — розповідає засновник UAnimals Олександр Тодорчук.

Як підтримати проєкт

Підтримати порятунок тварин користувачі сервісу BlaBlaCar зможуть, придбавши «віртуальний квиток» в евакуаційний рейс. Вартість «квитка» — 100 гривень. Опція буде доступна у застосунку BlaBlaCar: користувачі сервісу зможуть перейти за посиланням, яке з’явиться на екрані, задонатити на порятунок тварин та отримати символічний квиток на електронну пошту. 

В UAnimals наголошують: купівлею квитка людина підтримує проєкт евакуації, і це не зобов’язує її їхати в небезпечні зони.

Читати також: У Львівському реабілітаційному центрі вперше виготовлять ортез для собаки

«Ми в BlaBlaCar прагнемо використовувати наші технології та платформу для соціально важливих ініціатив. За результатами внутрішнього дослідження, допомога з евакуацією в цілому на п’ятому місці серед волонтерських активностей наших користувачів від початку повномасштабного вторгнення. BlaBlaCar поєднує людей, допомагає створювати нові соціальні зв’язки та підтримувати одне одного, а в цьому випадку можемо говорити, що наша платформа — сполучна ланка між небайдужими українцями та тваринами, які потребують допомоги», — коментує CEO BlaBlaCar у Центральній та Східній Європі Ольгерд Шилейко.

За час повномасштабної війни команди UAnimals з’їздили приблизно у 200 евакуаційних рейсів та вивезли з прифронтових сіл та міст понад 4500 тварин. У зоні бойових дій досі залишається незліченна кількість покинутих тварин, які потребують допомоги, лікування та догляду.

Щомісяця команда порятунку UAnimals вивозить тварин із-під обстрілів із Харківської, Сумської, Херсонської, Донецької областей. Щоб і надалі продовжувати свою роботу, UAnimals просить підтримати їх купівлею «віртуального квитка».

Нагадаємо, що у сім’ї зубрів із київського зоопарку народилося поповнення: як виглядають малюки.

Фото: UAnimals.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Вийшов трейлер українського анімаційного серіалу «На краю Світів»: відео

Опубліковано

На екрани вийшов трейлер нового українського анімаційного серіалу «На краю Світів». Історія розповідає про родину, яка приїжджає на канікули до старого будинку в Запорізькій області, де зустрічає духів і містичних істот.

Про це повідомляють Patron The Dog.

Несподівані пригоди в загадковому будинку

Головні герої серіалу дізнаються, що не єдині мешканці дивного будинку. Кожної ночі будинок перетворюється на готель для міфічних створінь. Звичайні канікули несподівано перетворюються на пригоди, де персонажі стикаються з загадковими істотами.

Ідея серіалу та творчий підхід

Режисеркою «На краю Світів» стала Олександра Рубан, відома своїми анімаційними проєктами «Мавка. Лісова пісня» та «Пес Патрон». Вона зазначила, що серіал присвячений дитинству та тим часам, коли світ був наповнений радістю, пригодами та відкриттями.

«Коли маленькою я приїжджала на канікули до бабусі з дідусем, то все навколо для мене було великим: дерева, паркан, будинок. І весь світ для мене був дивовижним і захопливим. Дитяча фантазія наповнювала звичайний побут всілякими чудинками та несподіванками. Я в усьому бачила краплинку таємниць і магії», — ділиться Олександра Рубан.

фото: «На краю Світів»

Читати також: Які рекомендації МОН щодо викладання у школах у 2024/2025 навчальному році: деталі

Символізм та міфічні істоти

Особливу увагу творці серіалу приділили символізму, образам та талісманам. Спадковий будинок розміщений прямо у стовбурі величного дуба, а сигналом до прибуття духів є стара розпалена піч. Серед таємничих мешканців будинку герої зустрінуть Домовика, Лиха, Шишимору, Мотанку, Вія, Вовкулаку, Упиря, Троля та інших.

фото: «На краю Світів»

Саундтрек і прем’єра серіалу

Головний саундтрек «На краю Світів» створив галицько-донбаський гурт NAZVA. Пісня має однойменну назву та увійде до майбутнього документального альбому гурту про дім.

Прем’єра першої серії анімаційного серіалу «На краю Світів» відбудеться 13 вересня на YouTube-каналі Patron The Dog.

Нагадаємо, що у Луцьку відкрили кафе, 80% чистого прибутку якого йтимуть на громадські проєкти.

Фото: «На краю Світів».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Волині знайшли трафарети часів ОУН і УПА: фото повстанських табличок

Опубліковано

У селі Ощів Горохівської територіальної громади знайшли металеві таблички, які, ймовірно, належали повстанцям Горохівської округи ОУН і УПА та використовувалися з 1943 року.

Про це повідомив Олег Дергай, директор Берестечківського народного історичного музею, виданню «Район.Історія».

фото: «Район.Історія»

На табличках містяться заклики до свободи та незалежності, зокрема, вони закликають боротися з радянськими та німецькими окупантами.

фото: «Район.Історія»

Як знайшли таблички?

Таблички випадково знайшли під час будівництва на одному з дворів, вони пролежали в землі на глибині 1,5 метра понад 80 років. Олег Дергай припустив, що ці таблички розміром 53 на 23 см використовували для нанесення текстів на стінах урядових установ. Це підтверджують цвяхи різних розмірів, призначені для кріплення.

фото: «Район.Історія»

«Для цього одна або декілька людей прикріплювали табличку в обраному місці, замальовували її фарбою та швиденько втікали», — зазначив Дергай.

Читати також: У Луцьку відкрили кафе, 80% чистого прибутку якого йтимуть на громадські проєкти

Що відомо про написи?

Написи на табличках виконані українською та російською мовами, адже деякі з них призначалися для росіян із закликами повалити більшовицьку владу та створити свою незалежну державу. Історик звернув увагу на особливості шрифту та граматичні помилки: замість російської літери «и» часто використовували українську «і», що свідчить про те, що людина, яка виготовляла трафарети, погано володіла російською мовою.

фото: «Район.Історія»

Пошкоджені або невдало написані літери зміцнювали алюмінієвими й мідними дротиками, а також металевими заклепками.

В якому стані знахідки?

Через довготривале перебування під землею частину написів важко прочитати. Директор музею власноруч спробував реставрувати таблички, які «свого часу мали досить велику силу».

фото: «Район.Історія»

Трафарети були загорнуті в домоткане полотно або мішковину, на що вказують залишки ворсу. Фарба на лицьовій стороні схожа на саморобну ґрунтовку для металу, яка змивається водою.

фото: «Район.Історія»

Зараз ці унікальні таблички стали експонатами Берестечківського народного історичного музею.

Нагадаємо, що Нацбанк і Superhumans Center запускають благодійну акцію для підтримки поранених військових.

Фото: «Район.Історія».

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: