Суспільство
Німецькі волонтери запустили службу психологічної підтримки для українців
Психологи-волонтери німецької ініціативи Krisenchat запустили безкоштовну онлайн-службу психологічної підтримки для українців, які постраждали від війни.
Про це повідомили на офіційному сайті Krisenchat.
Після повномасштабного вторгнення РФ психологи-волонтери організували окремий відділ для допомоги українцям, які постраждали від війни. Звернутися по допомогу можуть як дорослі, так і діти, які перебувають в Україні або виїхали до інших країн. Спілкування відбувається у форматі чату, а сама служба доступна цілодобово й без вихідних.
«З початком війни нам стало зрозуміло, що ми також маємо підтримувати людей, які опинились в стресі через війну, є переселенцями чи біженцями. Для цього ми зібрали команду з понад 400 українсько- та російськомовних психологів та психотерапевтів, а також прибрали вікові обмеження. Зараз за допомогою можуть звертатись діти, підлітки та дорослі», – розповіли в команді.
Зазначимо, психологи не пропонують довгострокову терапію, але готові надати необхідну підтримку для українців. Зокрема, під час розмови можна поділитися пережитим досвідом та своїми почуттями, отримати підтримку та поради щодо того, як впоратися з тривогою, панічними атаками, стресом, почуттям провини тощо.
Як отримати допомогу
Аби звернутися до служби та отримати психологічну підтримку, достатньо написати волонтерам за номером (+49)1573599312 у Telegram, WhatsApp або звичайні смс-повідомлення.
У Krisenchat працюють консультанти, які мають академічну освіту в галузі психології чи соціальної педагогіки. Команда постійно проходить спеціальні програми підготовки з кризового консультування та інших методів психологічної допомоги.
Оскільки служба працює цілодобово, писати можна в будь-який час. Усі повідомлення розглядаються конфіденційно. Психологи володіють українською та російською мовами. Більше про службу підтримки можна дізнатися на офіційному сайті.
Нагадаємо, Міносвіти розробило комікс для дітей під час воєнного стану.
Також Міносвіти підготувало серію інформаційних матеріалів «Психологічна турбота від Світлани Ройз».
Фото: krisenchat.de.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі