Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Німеччина передала 34 пікапи для українських військових

Опубліковано

Міністерство закордонних справ Німеччини передало українським Силам оборони 34 пікапи.

Про це у твіттері повідомило посольство Німеччини в Україні.

«Мобільність є важливим фактором обороноздатності та стійкості України. Для посилення Сил безпеки України МЗС Німеччини надало ще 34 пікапи за останні 3 тижні», – йдеться в повідомленні.

Читайте такожЧи варто виходити на Etsy в 2023? Аналізуємо показники маркетплейсу

Нагадаємо, Київ отримав від німецьких та польських партнерів новий найсучасніший пожежний автомобіль.

Крім того, рятувальники Тернопільщини отримали 7 укомплектованих спецавтівок.

Фото: twitter.com/GermanyinUA

Суспільство

Сезон кліщів відкрито. 5 порад, як захистити себе, дитину і собаку

Опубліковано

Із появою перших весняних тепленьких днів прокидаються кліщі. Вони можуть бути скрізь: у траві, на деревах, у піску на дитячих майданчиках і навіть у вашому будинку, куди взимку їх може принести собака. Кліщі є небезпечними як для тварин, так і для людей, вони кусають непомітно і можуть передавати різноманітні хвороби. Проте є і хороша новина — їх можна від цього захистити, як себе, так і своїх домашніх улюбленців. Репеленти, правильний одяг, щеплення та поради фахівців можуть бути в нагоді.

Видання “Бабель” поспілкувався з інфекціоністкою та педіатринею Оленою Луцькою, а також ветеринаром Іваном Якимчуком і підготував корисний посібник для вас.

Кліщ — тварина всесезонна, взимку вони нікуди не зникають, але найбільш небезпечний час — весна і осінь. Особливо обережними варто бути з квітня по червень і з вересня по жовтень.

Який одяг краще одягати

Краще одягти світлі штани, закрите взуття і заправити штани в шкарпетки. Останній маневр гарантовано позбавить вас шансу завести під час прогулянки романтичні стосунки, але й кліщ навряд чи зможе потрапити під одяг, а на світлому одязі його простіше буде побачити. Так само вдягайте й дітей. І обовʼязково оглядайте себе і їх після прогулянки.

Обов’язково використовуйте репеленти

Деякі активні складові, які в Україні можна використовувати лише з трьох років, у США рекомендують від трьох місяців. Наприклад, DEET, або діетилтолуамід. У нашій країні для дітей частіше дозволяють засоби з ефірними оліями, але вони діють менш ефективно і можуть викликати алергічні реакції. DEET – ефективний репелент.

На упаковці може бути вказано, який відсоток цієї речовини міститься в засобі. Концентрація не означає, що він призначений для дорослих чи дітей, а скільки часу він буде захищати. Тому важливо уважно читати склад. Купувати для дитини репелент від комарів або мошок, вважаючи його “більш безпечним”, не рекомендується – від кліщів захищають лише певні активні складові.

Читайте також: Попри важку хворобу долає марафони заради ЗСУ (ВІДЕО)

Що робити, якщо знайшов кліща на собі?

Найперше — зняти його. Процес такий самий, що і з твариною: візьміть пінцет, захопіть кліща близько до шкіри і повільно витягніть його вгору. Навіть якщо вусики залишаться в ранці, не страшно. Для організму ці залишки — просто чужорідне тіло, як скабка. Потім варто обробити ранку антисептиком. І в жодному разі не треба змащувати кліща олією, мазями чи вазеліном. Кліщу бракуватиме повітря, і він може випустити вміст шлунка в ранку.

А як захистити собаку від кліщів?

У географічній зоні, де розташована Україна, кліщі для собак є досить небезпечними, оскільки вони можуть переносити чотири хвороби: бореліоз, бабезіоз, анаплазмоз та ерліхіоз. Бабезіоз спричиняється бактеріями, які вражають еритроцити, що може вимагати складного лікування, включаючи переливання крові.

Анаплазмоз і ерліхіоз також є інфекційними захворюваннями, що вражають відповідно лейкоцити та еритроцити. Тому важливо захищати собаку від цих паразитів. Пам’ятайте, що собака може підхопити кліща протягом усього року, і кліщі легко перезимовують у теплих приміщеннях. Тому обробку від паразитів рекомендується проводити протягом усього року, а також оглядати тварину після кожної прогулянки.

Що робити, якщо знайшли кліща на тварині

Краще зняти кліща самостійно. Це не складно — знадобиться спеціальний інструмент, який продається в зоомагазинах, або звичайний пінцет. Треба захопити кліща якомога ближче до шкіри і потягти вгору. Але з лікарем все одно треба проконсультуватися, щоб не пропустити момент, якщо тварині стане гірше.

Послідкуйте за нею до двох тижнів — якщо тварина стала млявою, температура підвищується, слизові оболонки бліднуть, сеча стає червонуватою, терміново звертайтеся до ветеринара. Якщо протягом пів року пес почав кульгати — теж. Коли тварину кусає кліщ, це варто зафіксувати: точні дані допоможуть швидше встановити діагноз і призначити лікування.

Нагадаємо, українські митці можуть отримати грант від фонду ЮНЕСКО.

    Читати далі

    Суспільство

    Світовий Конгрес Українців закликав долучитися до віртуальної хвилі до Дня вишиванки

    Опубліковано

    Світовий конгрес українців (СКУ) проведе віртуальну хвилю до Дня вишиванки – 2024, покликану підвищити інтерес до України через єднання у вишиванках. 

    Про це повідомляє Світовий Конгрес Українців.

    Ініціатива триватиме 16-17 травня у соцмережах Фейсбук, Інстаграм, Тік-Ток, а також на сайті СКУ. 

    Для участі Світовий конгрес українців пропонує кожному українцю чи шанувальнику української культури зробити фото у вишиванці й опублікувати його з хештегами #vyshyvanka2024 та  #VyshyvankaDay, а також позначити @UWCongress. Впродовж доби учасник зможе знайти себе серед віртуальної хвилі, адже фото будуть розміщені як її елементи.

    Читайте також: Для українських медійників продовжили грантову стипендію: як взяти участь

    Друга частина ініціативи передбачає публікацію матеріалів про втрачену спадщину, вишиванки з окупованих територій, які були пошкоджені росіянами. Йдеться про серію матеріалів у соцмережах. 

    СКУ закликає українські громади по всьому світу долучатися, щоб укотре звернути увагу світу до України та її боротьби з Росією. 

    Нагадаємо, українські митці можуть отримати грант від фонду ЮНЕСКО.

    Фото: Світовий Конгрес Українців

    Читати далі

    Суспільство

    Євробачення 2024: де та коли дивитись другий півфінал

    Опубліковано

    Другий півфінал Євробачення 2024 відбудеться сьогодні, 9 травня, у місті Мальме (Швеція). Україна цього разу не виступатиме. Дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею “Teresa & Maria” вже виступили під час першого півфіналу та пройшли до фіналу конкурсу. 

    Де і коли дивитися другий півфінал Євробачення 2024

    Другий півфінал розпочнеться 9 травня о 22:00. Пряму трансляцію Євробачення 2024 можна подивитися:

    Читайте також: Втратили дім і бізнес, та не креативність. Підприємці з Луганщини за грант відкрили в Бучі заклад з корисним фастфудом

    В цей день виступатимуть 16 країн. 

    1. Мальта
    2. Албанія
    3. Греція
    4. Швейцарія
    5. Чехія
    6. Австрія
    7. Данія
    8. Вірменія
    9. Латвія
    10. Сан-Марино
    11. Грузія
    12. Бельгія
    13. Естонія
    14. Ізраїль
    15. Норвегія
    16. Нідерланди.

    Що відомо про Євробачення 2024

    У місті Мальме, Швеція, пройшов перший півфінал Євробачення 2024, де виступили 15 країн-конкуренток. Цього року Україну представляє alyona alyona та Jerry Heil. 

    alyona alyona та Jerry Heil виступили під номером 5. Номер співачкам ставила талановита українська режисерка Таня Муіньо, яка до того працювала з Кеті Пері, Дженніфер Лопес, Harry Styles, Post Malone, The Weeknd та іншими світовими зірками.

    У півфіналах могли голосувати лише глядачі тих країн, які беруть участь у відповідному півфіналі. Тобто в Україні можна віддати свої голоси лише 7 травня. У першому півфіналі зможуть проголосувати глядачі з Німеччини, Швеції та Великої Британії, а у другому — з Франції, Італії та Іспанії.

    Нагадаємо, 7 травня, Jerry Heil та alyona alyona з композицією “Teresa & Maria” встановили рекорд на “Євробаченні-2024”, увійшовши до фіналу. Вже 17-й раз представники від України потрапляють до фіналу пісенного конкурсу, що є рекордом в історії Євробачення.

    Фото: Євробачення 2024

    Читати далі

     РЕКЛАМА:

    Шопочитати

    Можливості1 день тому

    Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

    Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

    Суспільство1 тиждень тому

    «Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

    «Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

    Суспільство4 тижні тому

    «Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

    «Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

    Суспільство1 місяць тому

    Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

    Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

    РЕКЛАМА: