Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Нібулон» спустив на воду новий буксир (ФОТО)

Опубліковано

На судноремонтному заводі «НІБУЛОН» спустили на воду буксир проєкту 121М під назвою NIBULON-15.

Про це повідомили у пресслужбі компанії.

За інформацією, це вже четвертий буксир проєкту 121М, збудований на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН». Першими трьома вантажний флот судноплавної компанії «НІБУЛОН» поповнився ще у 2017 році.

Зазначається, що буксири лінійки 121М у зв’язці з двома несамохідними суднами проєкту NBL-91 наразі є найефективнішими баржо-буксирними караванами на р. Південний Буг, які можуть перевозити до 6000 тонн збіжжя кожного рейсу. А розбудова елеваторної інфраструктури компанією та збільшення кількості прийнятого збіжжя потребує додаткового флоту, і зважаючи на успішний досвід експлуатації цих буксирів, судноплавною компанією «НІБУЛОН» було прийнято рішення щодо замовлення будівництва ще одного такого судна.

Усі переваги буксира цього модернізованого проєкту полягають у його оптимізованих під умови експлуатації характеристиках.

Розміри судна – 29,6 м х 11 м, невелика осадка – 1,45 м. Також буксир має зменшену рухому навігаційну рубку, яка здатна підійматися/опускатися усього за 180 секунд і гарантує йому швидкий і безпечний прохід мостів без їх розведення.

Судно призначене для змішаного (море-ріка) плавання і може працювати практично в будь-яких умовах, зокрема на мілководді, у період льодового стану, з різними караванами барж.

Читайте такожЗемельна реформа. Які нові норми підтримує уряд

Новий NIBULON-15 має сучасне палубне обладнання, а також двигуни та пропульсивний комплекс від найкращих світових виробників, що забезпечує його потужну роботу:

  • головні двигуни і дизель-генератори від фiрми Volvo Penta (Швеція),
  • гвинторульові колонки від ZF Marine Krimpen B.V. (Нідерланди).

З введенням в експлуатацію нового замовлення буксирний флот компанії налічуватиме 24 судна, а загальна чисельність флотилії зросте до 83 одиниць різного класу та призначення.

Читайте такожВелосипеди, шерпи і кладовище кораблів. 7 нових маршрутів Чорнобильською зоною

Це найновіший та найсучасніший флот в Україні, завдяки роботі якого уже сьогодні «НІБУЛОН» кардинально змінив логістику вантажних перевезень у країні, транспортуючи близько 70 % вантажів річками.

За весь час діяльності судноплавної компанії українськими автошляхами не проїхало понад 850 тис. вантажівок, адже 20,4 млн тонн вантажів «НІБУЛОН» перевіз саме внутрішніми водними шляхами.  

Нагадаємо, «НІБУЛОН» збільшує потужності перевантажувального термінала.

Як ми повідомляли раніше, на “Нібулоні” почали збирати міцний корпус нового судна.

Усі фото: nibulon.com.

Суспільство

Якою буде освіта у професійних ліцеях і як формуватимуть їхню мережу: у МОН дали відповідь

Опубліковано

У межах реформи профільної середньої освіти (10–12 класи) в Україні планують сформують мережу академічних та професійних ліцеїв. Старша профільна школа професійного спрямування буде функціонувати на базі вже існуючих профтехів й закладів фахової передвищої освіти.

Про це розповів заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній в інтерв’ю “Новій українській школі”.

“Старша профільна школа професійного спрямування (тобто профільна освіта зі здобуттям спеціальності) відбуватиметься на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти й закладів фахової передвищої освіти, які функціонують уже зараз.

На відміну від трансформації змісту старшої профільної школи академічного спрямування, де ще потрібно створити мережу закладів, розробити нові академічні профілі та програми, у професійному спрямуванні система вже функціонує, – сказав Завгородній.

За його словами, трансформація змісту в професійних ліцеях (або коледжах) стосуватиметься академічного складника навчання.

Зокрема, загальноосвітні предмети у професійних ліцеях та коледжах планують пов’язати із професіями, які обрали учні.

Йдеться про обов’язкові загальноосвітні предмети, як-от українська мова, історія України тощо. Нині їх викладають так само як у звичайних школах.

Однак у МОН вважають, що ці дисципліни варто трансформувати відповідно до професійного спрямування.

“Наприклад, створити окремий курс хімії спеціально для кухарів, а не просто викладати загальну хімію, як обов’язковий предмет раз на тиждень. Якщо ж учні вивчатимуть, як хімія може знадобитися їм під час різних процесів на кухні, то краще розумітимуть, навіщо вона їм потрібна. Так і з іншими професіями.

З таким підходом може вивчатися й іноземна мова, яку викладатимуть більш поглиблено з огляду на притаманну для тієї чи тієї професії лексику”, – пояснює Дмитро Завгородній.

Він також вважає, що курс “Основи підприємництва та економічної теорії” варто вивчати на реальних прикладах, пов’язаних із професією.

“Якщо в навчальних програмах, на заняттях сфокусуватися на тому, що дійсно варто знати людині для своєї майбутньої професії, у неї з’явиться розуміння, навіщо це вчити”, – додає Завгородній.

Нагадаємо, на Київщині відкрили центр для дітей.

Фото: Ірини Троян

Читати далі

Суспільство

Українці створили гру про життя у харківському метро під час війни

Опубліковано

Українська студія Brenntkopf Studio Kharkiv створила гру Twenty-second: Stories of Underground Kharkiv про життя людей у метро під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

Про це повідомляє store.steampowered

Гра має українське озвучення та субтитри англійською, французькою, італійською, німецькою та польською мовою. Її можна придбати у Steam за 50 гривень.

Гравець виступає в ролі вчителя історії, який впродовж шести днів у метро має готуватись до уроків, облаштовувати місця прихистку, брати участь в житті станції та допомагати іншим.

Щоб покращити якість зображення та створити прозорі текстури, розробники використали штучний інтелект. А деякі зображення обробили за допомогою художніх фільтрів.

Читайте також: Попит на електронні книжки зріс більш ніж вдвічі за рік: які купують книги

Нагадаємо, у застосунку “Київ Цифровий” стартувало опитування щодо ментального здоров’я містян.

Фото: store.steampowered

Читати далі

Суспільство

На Київщині відкрили центр для дітей: які послуги можна отримати

Опубліковано

У Фастівській громаді Київської області створили Центр підтримки сім’ї та дитини стаціонарного відділення Фастівського міського центру соціальних служб. Відкриття Центру відбулося у Великоснітинському старостинському окрузі в рамках дводенного форуму «Усі діти – наші: розвиток соціальних сервісів – своєчасна та якісна підтримка сімей з дітьми».

Про це повідомляє Київська ОВА.

Центр надаватиме безкоштовні соціальні послуги внутрішньо переміщеним родинам та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. 

Читайте також: 87-річний незрячий волонтер в’яже маскувальні сітки (ВІДЕО)

Робота закладу охоплюватиме:

  • Консультування;
  • Короткотермінове проживання;
  • Денний догляд дітей з інвалідністю;
  • Представництво інтересів;
  • Соціальну адаптацію;
  • Кризове екстрене втручання;
  • Соціальну інтеграцію та реінтеграцію;
  • Соціальний супровід родин, у яких виховуються діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. 

Завдяки тісній співпраці з БФ СОС Дитячі Містечка у приміщенні зроблено капітальний ремонт та оснащено необхідним обладнанням.

Заклад було відкрито у рамках реалізації проєкту «Право на сім’ю», який реалізовує МБО БФ СОС Дитячі Містечка за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Нагадаємо, українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу.

Фото: Київська ОВА

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: