Суспільство
Не за всі гроші світу: де в Карпатах відпочити бюджетному туристу (ВІДЕО)
Село Шешори — знаменитий мальовничий куточок у Карпатах, куди навідуються тисячі туристів замість елітного Буковелю. Ті ж розваги, але не за всі гроші світу.
Тут і гірськолижні траси із бугельним витягом, і чани з кип’яточком.
Щоб сильно не паритись при цьому – є елітні комплекси. А можна зупинитись і у місцевих гуцулів.
Літні розваги у Шешорах не гірші, ніж взимку. Можна купатись у водограях. Та завітати до одного з найстаріших гуцульських храмів 1874 року.
“Влітку ягоди, гриби, екскурсії. Взимку – квадроцикли, лижі – усім забезпечимо”, – розповідає Василь Якібчук, сільський голова.
Читайте також: Карпатський національний природний парк: як дістатись з Києва та що там робити
Місцеві водоспади – найулюбленіше місце відпочивальників. Не менше насолоди подарують і оксамитові гори. Чорниця, малина й ожина – тут є все, аби оздоровитися на цілий рік. У горах не лише піші прогулянки. Можна покататися верхи на конях, на велосипеді. Не менш екстремальні прогулянки на квадроциклах.
Розташоване с. Шешори у Косівському районі, фактично у підніжжі Карпат і тягнеться впродовж кількох кілометрів вздовж р. Пістинька. У селі є кілька кутків (частин сільської місцевості): Грабівка, Вуглєрка, Заворіттє, Демні, Заріччє Мале і Заріччє Велике, Осередок, Межиброди, Царина, Самбір, Якобівка. Відстань до Косова, міста добре відомого у мистецьких колах, орієнтовно 12 км, до залізничної станції у Коломиї — 30 км.
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі