Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Карпатський національний природний парк: як дістатись з Києва та що там робити

Опубліковано

Кожен українець хоч раз у житті має побувати в Карпатах. А потрапивши сюди один раз, ви вже гарантовано будете повертатись в ці мальовничі місця знову та знову!

Однією з точок тяжіння в Карпатах можна назвати Карпатський національний природний парк, що є найстарішим в Україні – його було створено ще у 1980 році. До того ж, він ще й один з найбільших, найвідоміших та найбільше відвідуваних туристами, адже на його території сконцентрована велика кількість визначних природніх об’єктів. Це і найвища в Україні гора Говерла, і надпопулярні гірські масиви Чорногора та Горгани, і високогірні озера Несамовите та Марічейка…

Якщо казати сухим язиком цифр, територія парку простягається на 55 км з півночі на південь та на 20 км із заходу на схід. Тут нараховано 1105 видів рослин, 95 з яких занесені до Червоної книги України. Фауну представляють 48 видів ссавців, 110 видів риби, 10 земноводних та 6 плазунів. Тут можна зустріти бурого ведмедя, дикого кабана, благородного оленя, рись, горностая та інших тварин.

Що робити туристу в парку?

На території парку знайдуться розваги та цікаві заняття як для завзятих, енергійних та активних туристів, так і для тих, хто віддає перевагу спокійному та розслабленому відпочинку.

Для перших парком прокладено 48 туристичних маршрутів різних рівнів складності, які можна долати пішки чи на велосипеді. Поціновувачі гірських походів не впустять можливості піднятись на знамениту гору Піп Іван Чорногірський, до овіяного легендами озера Бребенескул, до болота Рудяк… Ну і, звісно ж, опинившись тут, просто необхідно здолати гору Говерла, тим більше, що такий підйом не вимагає спеціальних навичок. Втім, є тут і зовсім легкі маршрути для починаючих: до водоспаду Пробій на річці Прут чи до печер Довбуша зможуть піднятись всі охочі. Справжні екстремали можуть перевірити себе під час спуску на байдарці річкою Прут чи одним з її мальовничих притоків.

Читайте також: З висоти пташиного польоту показали замки на Закарпатті

Для тих, кому більше до вподоби спокійне споглядання гірських красот, в Карпатському національному природному парку підготували нескладні пізнавальні стежки, тут працюють рекреаційні центри для тварин, є чимало цікавих історичних, археологічних та архітектурних пам’яток. В парку гарно розвинений рекреаційний туризм: ця місцевість багата на природні джерела з лікувальною мінеральною водою типу «Брусницька», «Миргородська», «Нафтуся». Тож в регіоні працюють десятки санаторіїв, оздоровчих комплексів, дитячих таборів відпочинку.

Особливого колориту відвіданню парку додасть знайомство з місцевими гуцульськими традиціями, самобутньою культурою гуцулів і, звісно, з незвичайною та дуже смачною місцевою кухнею.  

Як дістатися до парку з Києва?

Карпатський національний природний парк розташований на півдні Івано-Франківської області і від Києва його відділяють 638 км. Тож, дорога сюди машиною займе близько 9 годин.

Також до одного з пропускних пунктів парку можна дістатись автобусом зі Львова та з Івано-франківська. Такі пункти знаходяться в Яремче, Ворохті, Буковелі, Верховині.

Найближчим до парку великим населеним пунктом є місто Яремче, де для відвідувачів працює екотуристичний візит-центр, в якому можна дізнатись усю необхідну інформацію. 

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі

Суспільство

Цього року запустять залізничний маршрут між Україною та Словаччиною

Опубліковано

Цього року планують запустити новий міжнародний залізничний маршрут з української столиці Києва у словацьке місто Кошице. Відповідну пропозицію схвалив уряд Словацької Республіки.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Маршрут слугуватиме, зокрема, для того, щоб більше українців могли скористатися послугами міжнародного аеропорту в Кошице. 

Читайте також: Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних

З Києва поїзд доїжджатиме до станції Ганиська біля Кошице через прикордонний перехід «Павлово — Матовске Войковце».

Утім, до запуску маршруту ще триватиме організаційно-підготовча робота.

Нагадаємо, команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури провела зустріч з представниками латвійської авіакомпанії airBaltic. Однією з тем обговорень стало повернення компанії на український ринок.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

Фільм жахів з елементами еротики: у Чернівцях відбудеться прем’єра української стрічки “Морена”

Опубліковано

Премʼєра українського фільму-міфу «Морена», який знімали на Буковині, відбудеться на Миколайчук OPEN. Фільм жахів з елементами еротики «Морена» режисера Сергія Альошечкіна увійде до позаконкурсної програми третього Миколайчук OPEN. Стрічку завершили у 2018-му році. Вперше вона зустрінеться з глядачем у Чернівцях в червні 2024-го року.  

Про це повідомили організатори Миколайчук OPEN

Фестиваль Миколайчук OPEN відбудеться з 15 до 23 червня.

За сюжетом закохана пара Ганна та Юрко влітку приїжджає на гостини до батьків дівчини у невеличке село. Молода відьма Іванка, яку односельці прозвали Мореною, кладе око на Юрка в ніч на Івана Купала та наражає його на небезпеку. Своїм чаклунством відьма змушує Ганну, заради життя коханого, пов’язати себе з Іванкою містичними узами. Це стає початком низки таємничих вбивств та перетворень, яким доведеться протистояти молодим закоханим.

Читайте також: Студія Triomatica Games презентувала нову детективну гру, дія якої розгортається у Києві

«Минулоріч ми показали на Миколайчук OPEN чорну треш-комедію “Вересень”. Це був фільм про який ходили легенди і далеко не всі вірили, що він справді існує. “Морена” — не менш легендарна стрічка. Тут поєдналися фільм жахів з буйним еротизмом, містичність сюжету та таємнича історія раптової багаторічної паузи між завершенням зйомок і виходом у прокат. Нам пощастило мати нагоду першими показати цей фільм, який претендує на те, щоб зайняти особливе місце в історії українських жахастиків», – розповів програмний директор фестивалю Алекс Малишенко.

Головну роль Ганни втілила Таїсія-Оксана Щурук, відома за серіалом «Перші ластівки». Її партнер(-к)ами по знімальному майданчику стали Ірина Громадська, для якої роль відьми стала дебютом у повному метрі, Василь Баша («Поводир»), Ілля Валянський, Віталій Ажнов («І будуть люди») та Олександр Мельник («Кіборги»).

Режисер, сценарист та оператор-постановник фільму — Сергій Альошечкін, відомий своїми телепроєктами, які знімає вже 20 років. Зйомки фільму проходили у Карпатах, а також на Буковині у селі Іспас та Київщині. 

Дистрибʼютором в Україні стала кінокомпанія FILM.UA Дистрибуція. На Миколайчук OPEN відбудеться українська премʼєра «Морени», а в широкий прокат стрічка вийде восени 2024 року. Фільм створено продакшеном Ganzafilm за підтримки Держкіно.

Раніше фестиваль Миколайчук OPEN оголосив перші міжнародні та українські стрічки з програми третьої едиції. Нову секцію фантастичного кіно «Під сузірʼям близнюків» відкриє продюсерська робота Стівена Содерберга «Божественність» (Divinity). До дня народження Івана Миколайчука відбудуться покази наново відсканованої стрічки «Іду до тебе» та легендарних «Тіней забутих предків» з музою фестивалю Ларисою Кадочниковою. Також на Миколайчук OPEN відбудеться українська фестивальна премʼєра доку оскарівського лауреата Стіва Макквіна «Окуповане місто». 

Нагадаємо, більша частина ФОПів  (57%) у 2023 році зареєстрували жінки.

Фото: Кадр з фільму Морена

 

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство6 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення