

Суспільство
Карпатський національний природний парк: як дістатись з Києва та що там робити
Кожен українець хоч раз у житті має побувати в Карпатах. А потрапивши сюди один раз, ви вже гарантовано будете повертатись в ці мальовничі місця знову та знову!
Однією з точок тяжіння в Карпатах можна назвати Карпатський національний природний парк, що є найстарішим в Україні – його було створено ще у 1980 році. До того ж, він ще й один з найбільших, найвідоміших та найбільше відвідуваних туристами, адже на його території сконцентрована велика кількість визначних природніх об’єктів. Це і найвища в Україні гора Говерла, і надпопулярні гірські масиви Чорногора та Горгани, і високогірні озера Несамовите та Марічейка…

Якщо казати сухим язиком цифр, територія парку простягається на 55 км з півночі на південь та на 20 км із заходу на схід. Тут нараховано 1105 видів рослин, 95 з яких занесені до Червоної книги України. Фауну представляють 48 видів ссавців, 110 видів риби, 10 земноводних та 6 плазунів. Тут можна зустріти бурого ведмедя, дикого кабана, благородного оленя, рись, горностая та інших тварин.
Що робити туристу в парку?
На території парку знайдуться розваги та цікаві заняття як для завзятих, енергійних та активних туристів, так і для тих, хто віддає перевагу спокійному та розслабленому відпочинку.

Для перших парком прокладено 48 туристичних маршрутів різних рівнів складності, які можна долати пішки чи на велосипеді. Поціновувачі гірських походів не впустять можливості піднятись на знамениту гору Піп Іван Чорногірський, до овіяного легендами озера Бребенескул, до болота Рудяк… Ну і, звісно ж, опинившись тут, просто необхідно здолати гору Говерла, тим більше, що такий підйом не вимагає спеціальних навичок. Втім, є тут і зовсім легкі маршрути для починаючих: до водоспаду Пробій на річці Прут чи до печер Довбуша зможуть піднятись всі охочі. Справжні екстремали можуть перевірити себе під час спуску на байдарці річкою Прут чи одним з її мальовничих притоків.
Читайте також: З висоти пташиного польоту показали замки на Закарпатті
Для тих, кому більше до вподоби спокійне споглядання гірських красот, в Карпатському національному природному парку підготували нескладні пізнавальні стежки, тут працюють рекреаційні центри для тварин, є чимало цікавих історичних, археологічних та архітектурних пам’яток. В парку гарно розвинений рекреаційний туризм: ця місцевість багата на природні джерела з лікувальною мінеральною водою типу «Брусницька», «Миргородська», «Нафтуся». Тож в регіоні працюють десятки санаторіїв, оздоровчих комплексів, дитячих таборів відпочинку.

Особливого колориту відвіданню парку додасть знайомство з місцевими гуцульськими традиціями, самобутньою культурою гуцулів і, звісно, з незвичайною та дуже смачною місцевою кухнею.
Як дістатися до парку з Києва?
Карпатський національний природний парк розташований на півдні Івано-Франківської області і від Києва його відділяють 638 км. Тож, дорога сюди машиною займе близько 9 годин.
Також до одного з пропускних пунктів парку можна дістатись автобусом зі Львова та з Івано-франківська. Такі пункти знаходяться в Яремче, Ворохті, Буковелі, Верховині.
Найближчим до парку великим населеним пунктом є місто Яремче, де для відвідувачів працює екотуристичний візит-центр, в якому можна дізнатись усю необхідну інформацію.
Суспільство

«Мед мінних полів» від Saatchi & Saatchi Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, агропромислової компанії Kernel і в кооперації з Dronarium Ukraine отримав золоту нагороду Cannes Lions 2025. Це перша «золота» статуетка для України на одному з найпрестижніших фестивалів креативності.
Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Проєкт привертає увагу до проблеми замінування в Україні і покликаний залучити міжнародну допомогу для розмінування територій.
«Український контекст завжди унікальний. Наша публічна дипломатія вкотре доводить, що вона може набувати абсолютно нових сенсів і форматів заради великої мети», — зазначив Сибіга.
Читайте також: Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції
Про фестиваль
Cannes Lions — щорічний міжнародний фестиваль креативності, який відбувається в місті Канни з 1954 року. Це один із найпрестижніших заходів у галузі реклами та креативних комунікацій, що збирає професіоналів з усіх куточків світу. У межах фестивалю проводяться конкурси в численних категоріях, а переможці отримують відомі статуетки «Лева» за найінноваційніші та найвпливовіші проєкти.
Нагадаємо, що українське шоу «Холостяк» із Тереном отримало нагороду «Каннських левів».
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Сибіги
Суспільство

21 червня о 05:54 рятувальники виявили 5-річного Кирила, який залишався у лісі понад три доби. Хлопчика знайшли завдяки дрону Спеціального авіаційного загону ДСНС.
Про це повідомили в ДСНС Івано-Франківщини.
Кирило зник увечері 17 червня в лісовому масиві поблизу села Троїця на Коломийщині. Пошуки тривали цілодобово: до операції долучилися рятувальники з чотирьох областей — Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Поліціянти, військові, волонтери та місцеві жителі шукали хлопчика на площі понад 5,5 тисячі гектарів, доповнювали пошук дрони (8 902 гектари) та водолази (12 водойм на 7 700 м² і 155 гектарів прибережної зони).
На місці працював міжвідомчий штаб і психолог ДСНС, який підтримував родину Кирила під час пошуків. Хлопчик живи, його передали медикам.
Опубліковано Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області Пʼятниця, 20 червня 2025 р.
Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Івано-Франківщини
Суспільство

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.
Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.
Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.
Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.
«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.
«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.
Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової