Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Не тільки пиво: як на Опіллі виробляють натуральні олії

Опубліковано

Ця дівчина надихнулась відео та статтями ШоТам і сама вирішила заснувати бізнес. Роксолана Росоловська разом з батьками переїхала з Києва у село Чесники, де створила сімейне виробництво олій холодного тиснення “Опільські олії”. Лляна, кунжутна та ще 5 видів олій є на 100% натуральними та допомагають підняти імунітет. А спонукало зайнятись саме таким бізнесом родину Росоловських те, що вони прагнули покращити власне здоров’я.

Галина, Михайло, Роксолана Росоловські

Галина, Михайло, Роксолана Росоловські

Сім’я Росоловських переїхала в село Чесники, де і відкрила приватний бізнес. Галина Росоловська за освітою юрист і довгий час працювала у Верховній Раді України. Михайло Росоловський – військовий, був мобілізований в АТО у 2014 році. Роксолана Росоловська є директором європейського офісу туристичної компанії. Саме вона стала рушієм до того, щоб разом з батьками заснувати власний бізнес.

Лікували батька оліями і… вони допомогли

Наш сімейний бізнес розпочався з того, що ми хотіли самі бути здоровими, але не вживаючи хімічних ліків, а завдяки натуральним продуктам. Мій батько був мобілізований в АТО і коли повернувся, то зіштовхнувся з величезною кількістю хвороб шлунково-кишечного тракту. Ми витратили дуже багато коштів на лікування, але воно не дало ніякого результату. І тоді вирішили спробувати лікування природними засобами, одними з яких були саме рослинні олії. Почали шукати місця, де можна було б придбати. Але в одній з аптек зіштовхнулись з тим, що лляна олія має строк придатності 2 роки. Про яку натуральність може йти мова? Для довшого зберігання такі олії насичують консервантами та стабілізаторами, а це не корисно для здоров’я.

Читайте також: Кипрійний чай: як працює бізнес, якому допомагають карпатські знахарі

Тоді вирішили, чому б самим не спробувати? Хотілось робити те, що допоможе людям бути здоровими. Більше пів року ми вивчали методи тиснення олій, перечитали багато медичної літератури, спілкувались з виробниками та лікарями. І минулого року я закупила необхідне обладнання і ми почали тиснути самі олії. І вже через тиждень ми побачили значні покращення у здоров’ї батька.

Сім’я Росоловських

Зараз наше виробництво зосереджене у селі Чесники. Мої батьки звідси родом, але проживали в Києві. Мама повернулась сюди, щоб доглядати за бабцею, яка була дуже хвора. І батько теж приїхав вже сюди з війни. Батьки самі не хотіли сидіти без діла на пенсії, тому започаткували цю справу. І ми робимо це з душею, бо хочемо робити людей здорові.

Місія – оздоровити націю

Я дуже часто подорожую завдяки своїй роботі і бачу те, наскільки відрізняється тривалість життя. От у Німеччині 92-річна бабця ще планує на який курорт вона поїде наступного року. А у нас люди дуже рідко навіть доживають до такого віку. Ми коли переїхали в село, то побачили наскільки це райське місце: чиста джерельна вода, неймовірна природа, свіже повітря. Але чоловіки живуть, в середньому, 62 роки, жінки довше, але мають купу хронічних хвороб. Як би це пафосно не звучало, але ми хочемо оздоровити націю. І вже бачимо позитивні зміни як у своєму самопочутті, так і самопочутті клієнтів.

Читайте також: Вино родом з Біблії: як українці створюють сікеру та що це таке?

Нам телефонують і розказують, що після прийому олії проходить печія, перестає мучити виразка і закрепи. Звичайно, покупцям розповідаємо, що перед тим як купити, потрібно поспілкуватись з лікарем.

Важливо зрозуміти, олія – не панацея від усього. Але це такий перший та суттєвий крок, який допоможе організму налагодити роботу та позбутись хронічних хвороб.

Яку олію виготовляють?

Зараз ми випускаємо 7 видів олій: лляну, гірчичну, гарбузову, з волоського горіха, конопляну, з розторопші та кунжутну. Кожна з них має свої корисні властивості та допомагає при різних проблемах зі здоров’ям.

Фото: facebook.com/opilskioil
  • Лляна олія. Саме з цієї олії ми і починали свій бізнес. Це рослинний риб’ячий жир. Омега-3 у лляній олії удвічі більше, ніж у риб’ячому жирі. А ще її називають жіночою, бо вона може нормалізувати гормональний фон.
  • Олія з волоського горіха. У складі олії з волоського горіха є вітаміни А, Е, С, К, F, Р і група В. За вмістом вітаміну Е олія лідирує серед інших. У продукті міститься Коензим Q10, який є антиоксидантом. Ця олія допомагає зміцнити судити, зменшує рівень холестерину, знімає подразнення, нормалізує цукор у крові, підтримує роботу суглобів.
  • Гірчична олія. Раніше її подавали лише до столів вельмож, а звичайні люди могли про неї тільки мріяти. Її називають “тепло, що лікує”, адже при нанесенні на шкірі – починає сильно гріти. І це корисно для старших людей. Крім того, гірчична олія підвищує еластичність судин, покращує зір та допомагає циркуляції крові.
  • Олія з розторопші. Це справжній порятунок для тих, хто має проблеми з печінкою. До нас звертаються люди, які раніше ходили в аптеку, як на роботу. Кажуть, що олія допомогла. Розторопша підсилює утворення жовчі та прискорює її виведення, нормалізуючи тим самим процеси травлення та обмін речовин.
  • Конопляна олія. Це рекордсмен за вмістом кальцію: близько 1500 міліграм на 100 г. Більше, ніж в сирі. Достатньо приймати 1 ст.л кунжутної олії тричі на день, щоб зміцнювати  кістки, нігті, відновлювати зубну емаль.
  • Кунжутна олія. А цю олію часто купують жінки, які хочуть схуднути, б вона втамовує голод і бажання з’їсти щось калорійне. 
  • Гарбузова олія. Цей продукт корисний при лікуванні бронхіту і застудах. Особливо для дітей. Але випити хоча б чайну ложку олії змусити малечу дуже тяжко. Тому ми вигадали смаколик – морозиво з гарбузовою олією і шротом (клітковина, яка залишається в насінні після тиснення олії, – Ред.). І дітям подобається. У нас і ресторани хочуть замовляти після карантину гарбузову олію, бо здивовані, які страви з неї можна готувати.

Сировина і виробництво

При виробництві найважливішим є чистота насіння – мінімум 99,9%. Довго шукали якісних постачальників в Україні, які правильно зберігають насіння і мають всі сертифікати якості. Зараз все насіння купуємо саме у нас – лише кунжутне в Індії. Також важливий і рік. Бо на ринку можна купити багато, наприклад, насіння розторопші, якому два роки. Але воно вже має велике кислотне число. Зі старого насіння ніколи не буде хорошої олії. А ми просто не маємо права робити неякісний продукт.

Зараз ми маємо невеличке виробництво, але в орендованому приміщенні. Плануємо на території свого маєтку побудувати сучасне виробництво, тому зараз співпрацюємо з відділом стандартизації та торгово-промисловою палатою. Нам ще немає року, але потроху розвиваємось.

Читайте також: Втекли з міста: як родина заснувала етнохату та відроджує традиції в селі на Одещині

Наша олія лише холодного тиснення, адже тільки такий продукт зберігає корисні властивості. Я купила прес у Німеччині. Технологія виробництва дуже проста – чисте сухе насіння тиснемо під пресом, так і отримуємо олію. Весь продукт ми переливаємо у темні пляшки, які не пропускають ультрафіолетове світло. Зберігатись олії можуть 60 діб. Після тиснення залишається шрот від насіння, який ми також продаємо, адже він багатий на клітковину і також корисний для здоров’я.

Чіа vs Льон

Ми насправді захоплені лляною олією. От за кордоном пропагують оливкову і ми за тим женемось. Але ось у нас тут під носом росте унікальна рослина, яка містить стільки корисних речовин. Зараз популярно виставити в Інстаграм сніданок – пудинг з чіа. Але ж льон є набагато кориснішим. Ну, ніхто ж не виставить у сторіс, що він їсть кашу з льону. Проте. ця рослина є дешевшою в рази, ніж славнозвісне чіа. Лляна олія коштує 80 гривень. Це середня ціна на всі олії.

Але українці цього не цінують. Нам було складно навіть знайти якісний льон, бо весь він їде за кордон.

Не їдьте на заробітки – вертайтесь в село!

Ми намагаємось більше розказувати про свою продукцію – до карантину часто їздили на виставки, а клієнти у нас є по всій Україні.

І хоч ми і знаходимось ось тут, у невеликому селі, але хочемо його розвивати. У нас є унікальна церква 19 століття, куди почали водити екскурсії. Туристи захоплюються селом, а місцеві жителі не помічають, у якій красі живуть. Під час екскурсій разом з місцевим сироваром робимо дегустацію олій та сирів.

Підтримаємо флешмоб #МандруйУкраїною та запрошуємо відвідати мальовниче село опільського краю – Чесники Рогатинського…

Geplaatst door Опільські олії op Donderdag 9 juli 2020

Ми дуже хочемо мотивувати людей відроджувати Україну, а не їхати на заробітки. Я хочу надихнути українців, що ось я повернулась в село і хочу щось робити. І ви робіть. Не обов’язково їхати за кордон шукати кращого життя, а можна бути в селі, прославляти свій край та ще й виготовляти якісний продукт.

Коментарі

Суспільство

Відновлення Чорнобильської зони відчуження: фахівці висаджують нові ліси (ФОТО)

Опубліковано

Для відновлення Чорнобильської зони нові ліси висаджують працівники Державної екологічної інспекції Столичного округу.

Про це повідомили в Держекоінспекції.

Цьогоріч Державне спеціалізоване підприємство «Північна Пуща» на території зони відчуження висадило дерева на 70 гектарах.

Як зазначають у пресслужбі відомства, ці ділянки мають виснажений ґрунт і потребують спеціального догляду. Наразі природа не здатна самостійно відновити ці території.

Читайте також: «S.T.A.L.K.E.R. 2» показав нову зброю та вперше представив жіночого персонажа (ВІДЕО)

«Кожне посаджене дерево — це внесок у чисте довкілля та стабільність екосистеми України. Масштабні пожежі, які вразили Чорнобильську зону, знову нагадали нам про важливість збереження лісового фонду», — написали в інспекції.

Раніше ми писали, що сестри з Києва створили нейромережу для сортування сміття: їх розробка здобула нагороди в Європі.

Фото в матеріалі: Держекоінспекція, фото обкладинки ілюстративне: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні пройшов масштабний бізнес-форум: збирали на модульний будиночок для родини з Київщини

Опубліковано

П’ятий форум «Бізнес без Паперу» пройшов 8 листопада 2024 року в Києві. Під час події зібрали понад 612 000 гривень для родини Трифименків, житло яких зруйнували росіяни на початку повномасштабного вторгнення.

Про це повідомили організатори форуму.

Історія родини

Трофименки постраждали під час тимчасової окупації їхнього рідного села Дмитрівка. Тоді росіяни використовували їхню ділянку для військових потреб: вони розмістили на ній танки та склади зброї. Після деокупації родина повернулася додому, але їх будинок знищили вщент.

Перший рік після деокупація родина жила у погребі, а згодом громада виділила їм тимчасове укриття. Та воно не підходить для постійного проживання сім’ї.

Тимчасове житло родини. Фото: проєкт «NEST»

Читайте також: Літак «Нової пошти» здійснив свій перший вантажний політ у Європі

Відновлення будинку

Головною метою форуму стало зібрати кошти для купівлі нового модульного житла для цієї родини. Збір проводили спільно з гуманітарним Фондом Сергія Притули у межах проєкту NEST.

«Родина мріє відбудувати житло на своїй ділянці у рідному селищі та залишатися частиною громади, у якій росли, працювали, знаходили друзів та виховували дітей», повідомили організатори.

На купівлю модульного житла спрямують увесь прибуток від продажу квитків, благодійного розіграшу та аукціону, що відбулися під час заходу.

Читайте також: Військові знайшли унікальне та старовинне видання Біблії у схованці на Донеччині

Як пройшов форум

Фото: організатори форуму

Форум об’єднав близько 700 людей, які зібралися у Києві. Серед них спікерів та учасників були  представники держави, лідери думок та провідні спеціалісти компаній з різних галузей. Під час події обговорювали наступні теми:

  • впровадження електронного документообігу;
  • цифровізацію кадрових процесів;
  • онлайн-підписання контрактів;
  • використання програмних РРО;
  • перспективи електронних ТТН та інші.

Нагадаємо, що в Україні пройде шостий Форум Інклюзивності: як бізнесам та громадам зробити Україну більш доступною.

Фото обкладинки: проєкт «NEST»

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Завдяки платформі UNITED24 відновлюють лікарню, пошкоджену на початку 2022 року

Опубліковано

За кошти, зібрані в межах UNITED24, відновлюють Чернігівську центральну районну лікарню. На початку 2022 року її пошкодили росіяни авіаударами та бомбардуваннями.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Перебіг ремонту лікарні

На перший етап відновлення виділили 23,6 мільйона гривень. Кілька корпусів уже відремонтували, а наразі відбудовують поліклініку.

«Нині на території поліклініки вже завершені демонтажні роботи покрівлі, цегляної кладки до третього поверху закладу, демонтаж дверних та віконних блоків, а також ліфтових шахт. Також триває монтаж віконних блоків та покрівлі. Ремонтні роботи у лікарні виконані майже на 70 %. Повністю завершити ремонт поліклінічного відділення планують до кінця цього року», — написали в МОЗ.

Читайте також: Україна створила Офіс зеленого переходу для збереження клімату та енергетики

Фото: Міністерство охорони здоров’я

За проєктом реконструюють триповерхову будівлю Чернігівської центральної районної лікарні. Після цього у закладі знову надаватимуть усі амбулаторні послуги, які там надавали.

Діяльність медичного закладу

До початку повномасштабної війни у поліклініці допомагали пацієнтам за 23 лікарськими спеціальностями: терапевт, кардіолог, ендокринолог, невропатолог, хірург, ортопед-травматолог та інші. Нараз ці відділення приймають відвідувачів в іншому закладі.

Читайте також: Активісти оцифрували історичний водогін у Білій Церкві: створено унікальну 3D-модель

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали 746 мільйонів доларів допомоги. Завдяки платформі можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що до кінця року на Київщині добудують ще два ліцеї.

Фото: Міністерство охорони здоров’я

Коментарі

Читати далі