Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Кипрійний чай: як працює бізнес, якому допомагають карпатські знахарі

Опубліковано

На мальовничих схилах українських Карпат розташувалась унікальна рослина – кипрій. І з нього роблять іван-чай, який є корисною альтернативою чорному чаю, адже не містить кофеїну. Виготовляє кипрійний чай бренд MOL’FAR, який наслідує давні традиції мольфарів. Сьогодні виробник популярний по всій Україні та планує вийти на експорт, щоб об’єднати українців по всьому світу та довести, що наша країна – не тільки про борщ з салом.

Євгеній Гончаренко

Євгеній Гончаренко

Співзасновник бренду MOL’FAR

Навчався в Інституті туризму Федерації профспілок України. Є власником компанії, яка займається дистрибуцією мікродобрив. Закінчив бізнес-школу МІМ (Міжнародний Інститут Менеджменту). Після чого заснував власний бренд виробництва кипрійного чаю MOL’FAR.

Тонус без кофеїну

Наш чай – це альтернатива чорному чаю, але це не класичний іван-чай та не просто трав’яний збір. На схилах Карпат росте кипрій вузьколистий. Саме з нього ми створюємо наш продукт, який ми збираємо в екологічно-чистому регіоні і тут же виготовляємо.

Кипрій є унікальною рослиною. Він першим оселяється на лісових вирубках чи згарищах. Створює затінок, під яким збирається волога і починають рости інші рослини. Для людини кипрій також має величезну користь, насамперед, завдяки високому вмісту вітаміну С, якого в кипрію значно більше, ніж у лимоні. Тому рослина дуже корисна для імунітету, а також для виведення токсинів з організму і нормалізації травлення.

Головна відмінність кипрійного чаю від традиційних – це відсутність кофеїну. Але завдяки флавоноїдам (природні фенольні сполуки) має позитивний та довготривалий тонізуючий ефект. Саме тому такий напій можна пити і вагітним, і дітям.

Кипрій є основою нашого чаю. До нього ми додаємо лист малини, м’яту, цвіт липи, чебрець, сухофрукти. Всього виготовляємо 7 різних видів чаю.

Наслідуємо традиції мольфарства

Ми хотіли зробити наш кипрійний чай на основі давніх традиційних рецептів, але осучаснили процеси виробництва. Саме тому народилась назва та філософія бренду. Ми наслідуємо традицію мольфарства – мінімалізм та життя в гармонії з навколишнім середовищем. І це така основа нашого світосприйняття. Мольфари (карпатські знахарі) завжди жили якомога далі від людей і ближче до природи. Вони працювали з травами і вміли використовувати дари природи на благо. Таким чином ми продовжуємо їх справу, працюючи з травами на основі традиційних рецептів. Ми хочемо донести та адаптувати ці древні знання у сучасному світі.

Навіть наш логотип – це символ мольфарів. Мольфа завжди була головним атрибутом мольфара, яким могла стати будь-яка річ, створена власноруч. Тобто мольфар міг намалювати щось, знайти перо птаха чи камінь, вирізьбити якусь річ.

В продукції MOL’FAR використали елемент мольфарськой традиції і створили авторську Мольфа з використанням солярної символіки, тобто символів сонця.

На мольфі вони вирізали спеціальні знаки, у які закладали магічну дію. Мольфар створює власну мольфу свідомо – закладає в неї світлою думкою та молитвою сакральний зміст. Відтоді вона слугувала помічником мольфара у його добрих справах.

6 етапів виробництва кипрійного чаю

У нас повністю екологічне та відповідальне виробництво, яке дозволяє зберегти природну силу складових чаю з моменту збору до моменту заварювання. Наш чай має шість етапів виробництва.

По перше, збір чайного листу. Кипрій зацвітає в середині червня. На його збори у гори вирушають невеликі групи працівників, щоб не затоптувати галявини. Важливо збирати так, щоб не пошкодити рослину і кипрій виріс наступного року. Тому ми акуратно збиваємо листя з середньої частини і не шкодимо саму квітку. Максимально збирали 7,5 тонн листя за сезон.

Кипрій купуємо у місцевого населення за 15 гривень за кілограм. Ми оголошуємо про те, що розпочинається сезон і наймаємо людей. Але є величезна проблема в тому, що саме у потрібний для нас час багато місцевих їдуть на заробітки за кордон.

Територія збору кипрію

По-друге, підв’ялення. Лист повинен позбутись надмірної вологи, але не пересохнути. Збірне листя ми розкладаємо у сушарні, де воно стає підв’яленим та еластичним.

По-третє, ферментація. Це чи не найважливіший етап у виробництві чаю. Саме від результату ферментації залежить міцність та аромат напою.

По-четверте, окислення. Ми скручуємо листок на спеціалізованому обладнанні (листокрутці), після чого він пускає сік і починається процес бродіння та окислення. Від бродіння з’являється фруктово-спиртовий запах.

По-п’яте, прожарювання. Після всіх процесів, коли сировина отримала відповідний колір та запах, ми закладаємо лист в сушку на прожарку.

По-шосте, фасування. Готовий чай MOL’FAR міксується за авторськими рецептами наших технологів, та фасується у крафтове упакування.

Читайте також: Мосяжництво, ткацтво і лозоплетіння: 7 брендів, які відроджують традиції

Крафтове упакування виготовлене з екологічних та етичних (що швидко розкладаються) матеріалів — мінімальна кількість фарби, не містить клею, поліетилену чи поліпропілену.

Екокрамниця нам відмовила, а GoodWine прийняв

Кипрійний чай продається в Сільпо, GoodWine, мережі магазинів “Рукавичка”, а також деяких локальних магазинах. А ще замовлення можна зробити на сайті.

Коштує коробочка чаю 98 гривень, а з ягодами і сухофруктами – 108 гривень

Як тільки ми запустили виробництво, то пішли в екокрамницю, щоб у них був представлений наш чай. У них раз на два тижні засідає асортиментний комітет, проте нас вони водили за ніс два місяці, категорично відмовлялись говорити і змушували чекати письмової відповіді. Так, лист отримали, де було сказано “Для карпатського чаю ви надто дорогі”. Ми розвернулись і пішли в GoodWine і за кілька місяців ми вже стояли на полицях цього магазину. Після цього я завжди кажу, що це був останній час, коли кипрійний чай MOL’FAR стукав у чиїсь двері. Решта клієнтів приходили до нас самі. І Сільпо також.

До речі, у GoodWine ми опинились через рік після запуску. Ми чітко знали, до якого фахівця потрібно звертатись. Продакт-менеджер GoodWine Дмитро Філімонов є чемпіоном із заварювання чаю. Він спробував наш продукт і сказав, що це кращий кипрійний чай.

Облаштували виробництво у карпатському селі

Ми довго шукали приміщення під фабрику. Спочатку хотіли самостійно побудувати виробництво, але зрозуміли, що на це піде дуже багато часу і ми втратимо сезон. Згодом знайшли ділянку 23 сотки з недобудованою спорудою, яка була накритою, але без вікон.  Зробили там все відповідно до вимог HACCP, тобто Системи якості управління безпечністю харчових продуктів. Ми відремонтували приміщення і встановили професійне обладнання для ферментації, окислення і прожарювання чайного листа. Сьогодні на фабриці працює 4 людини.

Ми одразу розуміли, що і продукція, і сам процес повинні відповідати міжнародним стандартам органічного виробництва. Тому тепер маємо сертифікат Оrganic Standart.

Сьогодні бізнес ще не окупився повністю. На сьогодні, ми вклали у нього близько 3,5 млн гривень. До того, як займатись чаєм, я мав і маю власну компанію, яка займається дистрибуцією мікродобрив. Вона і “прогодувала” MOL’FAR на початку.

Читайте також: “У нас п’ють чай, який збирають монашки”. Як працює єдина в Україні монастирська кав’ярня

Я закінчив бізнес-школу і разом зі своїм партнером Олесею заснував виробництво кипрійного чаю. Ми хотіли зайнятись саме таким бізнесом, бо вважали його світлим і позитивним. Бачили і бачимо перспективу. І вже переросли свої сподівання. Я можу сміливо заявити, що серед інших виробників кипрійного чаю, ми є найкращими.

Плануємо виходити на експорт

Ми неодноразово представляли свій продукт на міжнародній виставці органічних харчових продуктів BIOFACH у Нюрнберзі.

Цієї осені маємо план – вийти на експорт. Вже є запити з Лондону. Хоча ми б хотіли розпочати з Канади, адже там є багато українців. І це є нашою глобальною метою – об’єднати їх. Вже відправляли зразки чаю на експорт і сподіваємось, що скоро MOL’FAR буде на полицях закордонних магазинів.

21.07.2020

Суспільство

У Тернополі завершують реконструкцію котельні (ФОТО)

Опубліковано

У Тернополі проводять реконструкцію котелень та теплових мереж, зокрема котельні на вулиці Живова, 12, – повідомили у пресслужбі міської ради.

«У Тернополі триває впровадження масштабного проекту з реконструкції мереж теплопостачання і подачі гарячої води. У минулому році ремонтні роботи проводилися на котельнях, що на вул. Лесі Українки, 3 та на вул. Київській, 3с, а цьогоріч заплановано повністю оновити обладнання ще на п’яти котельнях у місті. Це допоможе зменшити споживання енергоносіїв для КП «Тернопільміськтеплокомуненерго», а також знизити вартість послуг та покращити якість подачі гарячої води і теплопостачання для населення. Ще на чотирьох котельнях буде частково замінено обладнання на більш сучасне та ефективне, – йдеться у повідомленні.

За інформацією, роботи з реконструкції котелень у місті триватимуть впродовж усього 2020 року. Вартість робіт з модернізації обладнання складає близько 10 млн доларів.

Читайте такожЯк Нововолинськ відмовляється від вугілля і стає енергетично незалежним

Оскільки це є надзвичайно дороговартісний процес, роботи проводяться в рамках проєкту Міжнародного банку реконструкції та розвитку».

Читайте також“Клуб 5 ранку”. Як ранні підйоми допоможуть вам покращити своє життя

Нагадаємо, у Києві замінюють аварійні тепломережі.

Як ми повідомляли раніше, централізоване теплопостачання Маріуполя переведуть на біопаливо.

Усі фото: ternopilcity.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

У Києві гумову фабрику перетворили на бізнес-центр (ФОТО)

Опубліковано

На території Київської фабрики гумових виробів на вулиці Амурській, 6 працюватиме бізнес-центр City Garden, пише Хмарочос.

Зазначається, що сім із восьми корпусів вже готові для оренди.

Як розповіли в девелоперській компанії, яка займалась оновленням, бачення реконструкції майбутнього центру привезли з Нью-Йорку та орієнтувалися на місцевий Брайант-парк.

«Одним із викликів було зламати стереотип про закритість бізнес-центрів. Ми зробили відкриту для гостей територію, де багато зелені і місця посидіти. На території також буде багато відкритих інфраструктурних об’єктів: кав’ярні, ресторан, відділення банків, та ін.», — йдеться у повідомленні.

Читайте також“Клуб 5 ранку”. Як ранні підйоми допоможуть вам покращити своє життя

Особливість бізнес-центру

На трьох гектарах території City Garden наразі розміщено сім корпусів з робочими просторами, облаштований майданчик для автомобілів та сети для велосипедів, є спортзал і студія йоги доступні для користування орендарів.

На території БЦ будуть відкриті для відвідування:

  • кав’ярні та ресторан,
  • міні-маркет,
  • хімчистка,
  • обмін валют,
  • відділення банку.

Читайте також: Велика площа і понад 5 000 товарів: яким буде перший магазин IKEA в Києві

Ще одна особливість нового БЦ: тут використовуються всі дахи корпусів. Для резидентів обладнані зона барбекю й тераси для відпочинку. На одному з дахів згодом планують створити мульти-корт для тренувань.

Довідка

Київська фабрика гумових виробів була заснована у 1956 році. Протягом половини сторіччя тут випускали пресовані гумові вироби для побутової техніки та дитячі іграшки. 

Нагадаємо, у Києві після капремонту відкрили парк Партизанської слави.

Усі фото: hmarochos.kiev.ua.

Читати далі

Суспільство

Під Маріуполем археологи знайшли кістки давньої людини (ФОТО)

Опубліковано

Під Маріуполем завершилася археологічна експедиція і результатом двотижневих розкопок стали виявлені дев’ять поховань епохи ранньої бронзи.

Про це пише 0629.com.ua.

Зазначається, що учасники експедиції розкопали курган, якому за наявними даними, йому кілька тисяч років. Знайти його було не так просто.

Читайте також“Клуб 5 ранку”. Як ранні підйоми допоможуть вам покращити своє життя

Як зазначив глава експедиції, кандидат історичних наук В’ячеслав Забавін, курган знайшли, зіставивши старі карти 19 століття і супутникові знімки.

Допомога в розкопках археологам надавали різні служби. Наприклад, Мангушська райдержадміністрація допомогла з технікою і їжею, волонтери також привозили в польові умови їжу.

Під час розкопок знайшли 9 елементів кіммерійської культури, зокрема і людський скелет. Кістки лежали на настилі.

Читайте також“А шо ж мужик твій не полагодив?” Як Феміністична майстриня рятує одиноких жінок від домагань майстрів

За попередньою інформацією, кістки датуються бронзовим століттям, приблизно 1700 – 1200 років до н.е. Крім людських останків в одній з археологічних катакомб були виявлені частини керамічного посуду, які учасники експедиції спробували склеїти.

Всі знахідки після вивчення відправлять в Маріупольський краєзнавчий музей.

Нагадаємо, археологи виявили підземні кімнати єзуїтів під вежею князів Чорторийських у Луцьку.

Як ми повідомляли раніше, археологи знайшли під Запоріжжям скарби скіфів 

Усі фото: 0629.com.ua.

Читати далі

Суспільство

Які ліки почали закуповувати за державний кошт

Опубліковано

З початку червня державне підприємство «Медичні закупівлі України» оголосило тендери за 12 державними програмами закупівлі медичних препаратів на загальну очікувану вартість 4,15 млрд грн.

Що саме закуповують?

Державне підприємство, яке закуповує ліки та медичні вироби в Україні, відповідає за 14 закупівельних програм. У грошовому еквіваленті — 6,05 млрд грн — це 64% від загального бюджету закупівель, який у цьому році складе майже 10 млрд грн.

За даними дослідження благодійного фонду «Пацієнти України», тендери для закупівлі препаратів для боротьби з дитячою і дорослою онкологією були оголошенні першими (11, 12, 15 червня 2020 року), то по деяким МНН ДП «Медичні закупівлі Україні» у кінці червня провели перші аукціони. Всього було проведено 13 аукціонів, під час яких було зекономлено приблизно 28 млн грн.

Також ДП переоголосило тендери на які подалися менше двох учасників, що відповідає Закону України «Про публічні закупівлі». По дитячій онкології таких тендерів було 23, з яких повторно мають бути проведені 15. Та по дорослій онкології 19, з яких переоголосили 12.

Тендери на закупівлю медикаментів для надання невідкладної допомоги при кровотечах, лікування гемофілії, розсіяного склерозу, дихальних розладів новонароджених та реактивів для проведення скринінгу новонароджених були оголошені наприкінці липня.

Програми серцево-судинних захворювань (ліки), антирезусних імуноглобулінів для запобігання гемолітичній хворобі новонароджених, ідіопатичної сімейної дистонії (у т.ч. спастичну кривошию, ідіопатичну рото-лицьову дистонію) та лікування безплідності жінок за допомогою допоміжних репродуктивних технологій розпочалися з 6-7 серпня 2020 року.

Ще дві програми по закупівлям ліків чекають на старт тендерів — дитячий церебральний параліч та антиретровірусна терапія.

Яким чином проводяться тендери?

Дати проведення державних закупівель залежать від Міністерства охорони здоров’я України. Необхідну для старту тендерів документацію ДП «Медичні закупівлі України» має обов’язково погодити з Міністерством. Це закріплено у змінах до постанови Кабміну № 478 від 12 червня 2020 року.

24 державних програм на загальну суму 3,35 млрд грн, що не були передані на ДП «Медичні закупівлі України» проведуть міжнародні організації, відбір яких Міністерство охорони здоров’я оголосило 7 серпня 2020 року.

Фото Interfax Україна

Читати далі

Суспільство

Ринок заміської нерухомості виходить з кризи

Опубліковано

За оцінками забудовників, близько 50 ЖК в Києві і області призупиняли роботи на період карантину, розповідає експерт консалтингової компанії NAI Ukraine Марина Гуревич. Але вже в травні більшість забудовників почали відновлювати свою роботу. Ринок поступово відроджується.

Які квартири купують

З 2017 року динаміка будівництва заміського житла покращується, а кількість введених в експлуатацію квартир в Київській області в першому півріччі 2020 була така сама як і за аналогічний період минулого року. Поступово, обсяг пропозиції в передмісті Києва бере гору над показниками столиці.

Прогноз на 2020 рік – збереження темпів попереднього року – до + 15% зростання, сказано в дослідженнях NAI Ukraine.

Є кілька причин, чому заміське житло користується популярністю у покупців.

Квартири купують клієнти з невеликими бюджетами, що є альтернативою житлу в столиці. Котеджами цікавиться бізнес-аудиторія, яка хоче змінити столицю на більш комфортне заміське життя. «Після карантину продажі відновилися до рівня минулого року. Забудовники, що працюють в сегменті котеджів, таунхаусів, дуплексів, відзначають підвищений попит на об’єкти, в порівнянні з минулим роком», – сказано в дослідженнях NAI Ukraine.

Беручи до уваги період локдауна, очікується, що сумарно, за 2020 рік, продажі складуть на рівні 95% від рівня 2019 року.

Що відбувається на ринку нерухомості?

Запити покупців на первинному ринку не змінилися. Споживачі не готові йти на поступки в питаннях комфорту, якості проекту і інфраструктури, щоб скоротити бюджет. Покупці готові витратити більше часу для пошуку найкращого варіанту. Додаткові опції: максимальна інфраструктура, тераси, квартири з ділянкою, більш адаптовані планувальні рішення.

У сегменті котеджної забудова попит формує нова категорія бізнес-аудиторії, яка добре розбирається в трендах архітектури і будівництва, пред’являє високі вимоги до місця розташування, оточення і інфраструктурі, якості і зручності планувань.

Експерти називають таунхауси перспективним сегментом, оскільки можна купити будинок за ціною квартири. Покупців цікавлять об’єкти із зручним під’їздом, розвиненою інфраструктурою, зручним плануванням на двох або трьох рівнях площею від 90 до 135 кв м, і власну ділянку площею близько 2 соток.

Фото Minfin

Читати далі

Суспільство

У Києві після капремонту відкрили парк Партизанської слави (ФОТО)

Опубліковано

У середу, 12 серпня, у Києві після капітального ремонту відкрили парк Партизанської слави на Харківському масиві Дарницького району.

Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв на фесйбук-сторінці.

Зазначається, що парку 40 років і виконали чи не наймасштабніший ремонт.

Крім обов’язкових елементів благоустрою – нового освітлення, громадської вбиральні, бювету, дитячого майданчика, парк має дві особливості:

  • оглядовий майданчик біля озера,
  • світловий пішохідний фонтан.

Висота деяких арок сягає майже 8 метрів. У вечірній час фонтан підсвічується за допомогою LED-світильників загальною потужністю 3600 Вт, які відтворюють 16,7 млн відтінків.

Читайте також“Клуб 5 ранку”. Як ранні підйоми допоможуть вам покращити своє життя

Нагадаємо, у київському метро почав курсувати арт-поїзд #ШахрайГудбай.

Усі фото: Фейсбук-сторінка Петра Пантелеева.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.