Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Опубліковано

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень — вони їх пропонують. Саме тому в них уже є укриття в школах та гойдалки в подвір’ях.

Розповідаємо про п’ять громад, з яких варто брати приклад.

1.  Іршанська громада (Житомирщина)

У дворі Іршанська на Житомирщині стоять нові гойдалки, гірки та каруселі, а ще — розмальовані лавочки й клумби. Усе це зробили жителі багатоповерхівки — розчистили й пофарбували місце для дитячого майданчика. 

Започаткувала такі зміни біля свого будинку жителька Іршанська Іванна Коваленко. 

«Діти наші сидять удома в ґаджетах. І щоб якось зацікавити їх виходити на вулицю, вирішили зробити щось новеньке, щоб дітям було де гратися, і взагалі була цікавість до вулиці».

Місцева влада допомогла закупити ігровий комплекс. Заступниця голови Іршанської громади з питань діяльності виконавчих органів Галина Ширченко впевнена, що ініціатива жителів — найважливіша річ: «Хочеться, щоб інші двори теж брали приклад».

Читайте більше: «Скільки чекати змін? Якщо чекати, то довго». На Житомирщині місцева влада разом з мешканцями зробили дитячий майданчик

2. Доброславська громада (Одещина)

Містечко Доброслав на Одещині потопало в смітті. Та голова громади Людмила Прокопечко зуміла перетворити цю територію на японський сад і надихнула жителів до змін.

Грошей на розвиток у бюджеті не було, тож команда селищної ради робила все сама. Спочатку з лопатами й граблями вийшли лише 13 людей. Не всі місцеві вірили, що з цієї ідеї щось вийде. Та коли в громаді з’явився парк, люди почали активніше включатися в допомогу. Тепер у Доброславі люди все роблять разом з місцевою владою.

«Коли треба зробити щось важливе, і ми знаємо, що можемо зробити це самі, то я просто звертаюсь до громади, щоб нас підтримали. І люди відгукуються», — каже голова громади.

Читайте більше: Замість сміття — сакури. Як на Одещині очільниця громади об’єднала мешканців заради змін

3. Красненська громада (Львівщина)

Галина Ковальчук — бібліотекарка з Красненської громади, що на Львівщині. Жінка знайшла спосіб, як позбутися пропагандистської російської літератури разом з іншим сміттям, а виручені кошти направити на підтримку ЗСУ. Ця ініціатива прибирання сміттєзвалища та рівчаків швидко розрослася й об’єднала односельчан.

«Мене дуже вразило, коли в перший день збору прийшла на роботу й побачила, скільки всього односельчани принесли. Перший наш такий збір це близько 4 500 гривень. Долучилися також підприємці з магазинів, які приносили опаковання, щоб здати на макулатуру».

Читайте більше: Пластик і російські книги перетворюють на донати: на Львівщині бібліотекарка вигадала, як підтримати ЗСУ

4. Куликівська громада (Чернігівщина)

Фейсбук, вайбер, телеграм, місцева газета, прийомні дні в голови селищної громади та зустрічі на виїзді — ці всі опції доступні для спілкування місцевої влади та жителів Куликівської громади. 

Але так було не завжди, Куликівській селищній голові Юлії Пастернак довелося налагоджувати зв’язок між владою та жителями, адже через брак комунікації чимало пропозицій і питань населення зустрічало несприйняттям.

Діалог розпочався у фейсбуці. Саме там місцева влада взялася публікувати останні новини й оперативні повідомлення та започаткувала голосування серед жителів. Очільниця громади пояснює: для того, щоб жителі довіряли та підтримували владу, їх треба інформувати:

«Інформації має бути настільки багато, настільки вдосталь, щоб усім та кожному було все зрозуміло. Якщо в громаді щось плануємо створити чи змінити, про це потрібно говорити. Наприклад, ми хочемо ось це, для цього робимо так, але якщо не виходить, то жителі знають, які зусилля для цього прикладали».

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

5. Білозірська громада (Черкащина)

Замість вугілля — дерев’яні лавки, стосики теплих ковдр і намальований на стіні Капітошка. У колишній котельні Білозірського ліцею облаштували укриття для учнів, аби, попри повітряні тривоги, діти все ж могли навчатися в безпеці.

Усе почалося з бажання батьків і вчителів, які взялися за прибирання закинутих кімнат.

Заступниця голови громади Ірина Грищенко радіє, що ті проявили ініціативу:

«Потрібно, щоб жителі зверталися до місцевої влади. Консультації з громадськістю й громадська ініціатива — це на першому місці зараз. Це знімає певну напругу в громаді, недовіру до влади, а це важливо».

Читайте також: Зі старої котельні у безпечне укриття: завдяки ініціативі батьків та вчителів на Черкащині діти знову вчаться у стінах ліцею

Коментарі

Суспільство

З російського полону повернулися ще 103 захисники

Опубліковано

Між Україною та Росією вдруге за два дні відбувся обмін військовополоненими. Серед звільнених із російського полону 103 військових є воїни бригади «Азов».

Фото: Володимир Зеленський

Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

Загалом вдалося звільнити 82 рядових та сержантів, а також 21 офіцера зі ЗСУ, Національної гвардії України, прикордонної служби, а також поліції. Воїни захищали Київщину, Донеччину, Маріуполь та «Азовсталь», Луганщину, Запоріжжя, Харківщину.

Фото: Володимир Зеленський

Читайте також: З російського полону в Україну вдалося повернути ще 75 військових

    «Дякую нашій команді, що опікується обмінами, за такі хороші новини для України», – написав Зеленський.

    Нагадаємо, вчора додому повернулися 49 українок та українців.

    Фото: Володимир Зеленський

        Коментарі

        Читати далі

        Суспільство

        Кухар і захисник: історія Олега з «МастерШеф», який тепер годує воїнів — відео

        Опубліковано

        Фіналіст кулінарного шоу «МастерШеф» Олег Ковальчук (ТЕГ) уже понад 4 місяці годує воїнів ЗСУ, мобілізувавшись до війська. Підтримувати українську армію кухар почав ще у 2022 — готував для захисників, які стояли на блокпостах.

        А коли йому вручили повістку, він без роздумів пішов до військкомату, тож тепер поєднує улюблену справу — кулінарію — та службу в Збройних силах! Детальніше у наступному відео ШоТам.

        Відео: ШоТам

        Фіналіст кулінарного шоу «МастерШеф» мобілізувався до війська й тепер годує захисників. У мирні часи Олег заробляв на життя тим, що вибивав портрети на могильних плитах.

        Також захоплювався бодибілдингом і завів кулінарний влог на ютубі. А у 2016 став відомим серед українців через участь в кулінарному шоу «МастерШеф». Він вийшов до фіналу проєкту, потрапивши в четвірку найкращих кухарів. А ось такий він зараз — тепер не просто кулінар, а кухар воїнів ЗСУ!

        Читайте також: В Україну повернули ще 49 полонених: серед них захисники «Азовсталі» — зворушливі фото

        Олег долучився до підтримки війська ще на початку повномасштабної війни. Тоді він невтомно готував по 12 годин на добу для пів сотні бійців на блокпостах. Пізніше йому вручили повістку, і він без роздумів пішов до військкомату.

        Продовжив свою справу й у ЗСУ — став кухарем однієї з частин Десантно-штурмових військ.

        Уже понад 4 місяці Олег годує воїнів і виношує ідеї, як покращити раціон своїх побратимів!

        Нагадаємо, в Україні побудують «сховища» електроенергії.

        Фото: ШоТам

        Коментарі

        Читати далі

        Суспільство

        Уряд залучає приватних демінерів для прискорення розмінування

        Опубліковано

        Уряд створює ринок гуманітарного розмінування та залучає приватних операторів протимінної діяльності, щоб прискорити цей процес. 

        Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 13 вересня.

        «Тисячі саперів з Державної служби надзвичайних ситуацій та Державної спеціальної служби транспорту щоденно працюють, обстежують та розміновують наші землі. Однак масштаб роботи настільки великий, що нам потрібні додаткові інструменти», — сказав Шмигаль.

        За його словами Дениса Шмигаля, аграріям, які працюють на деокупованих територіях, повністю компенсують витрати на гуманітарне розмінування. У держбюджеті на цю програму передбачено 3 млрд грн.

        Читайте також: Brave1 розробили дистанційний комплекс для розмінування

        «Від початку року понад 200 тисяч гектарів родючих земель сапери обстежили, очистили від мін та передали аграріям. Топ-3 регіони з розмінування від початку року: Херсонщина, Харківщина та Миколаївщина», — зауважив очільник уряду.

        Прем’єр-міністр підкреслив, що для розмінування використовується найсучасніша техніка, дрони, роботизовані системи. З’являється все більше нової техніки для розмінування від українських виробників.

        Нагадаємо, Литва відправила в Україну техніку для розмінування.

        Фото: Depositphotos

        Коментарі

        Читати далі

         РЕКЛАМА:

        Шопочитати

        Суспільство2 тижні тому

        Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

        Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

        Суспільство3 тижні тому

        Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

        Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

        Суспільство1 місяць тому

        «Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

        Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

        Суспільство2 місяці тому

        Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

        Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

        Продовжити в браузері
        Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
        Додати на Початковий екран
        Встановити
        Швидкий доступу до ШоТам
        Встановити
        Додати Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук на Початковий екран
        Закрити

        Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук на головний екран мобільного пристрою

        1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
        2) Натисніть «На Початковий екран».
        Update Contents
        ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про дуже важливі події та текст
        Відхилити
        Дозволити сповіщення