Суспільство
Назвали ТОП-5 найпопулярніших вишів серед абітурієнтів
У розпалі вступна кампанія до вишів. Міністерство освіти і науки оприлюднило попередні цифри того, скільки абітурієнтів подали заяви до вищих навчальних закладів, які університети обирали найчастіше.
Вступники подали до вишів вже понад півмільйона електронних заяв, зараз в ТОП-5 обраних ними закладів – 3 столичних і 2 львівських університети. Створено 154 332 електронних кабінети, з них майже всі активовані – це понад 96% від очікуваного в цьому році кількості. Про це свідчать дані, опубліковані на сайті МОН.
Це дані, станом на ранок 15 липня за підсумками другого тижня вступної кампанії. Вона розпочалася 1 липня, коли відкрилася можливість реєструвати електронні кабінети, а з 10 липня стартував прийом заяв у вузи.
Які найпопулярніші?
Зокрема, вступники подали 504 333 електронних заяви. Найчастіше вони вибирали:
• Київський національний університет ім. Шевченка – майже 20 тис заяв;
• Львівський національний університет ім. Франко – майже 19 тис;
• Київський національний торговельно-економічний університет – трохи більше 17,5 тис;
• НТУУ “Київський політехнічний інститут ім. Сікорського “- майже 16,5 тис;
• НУ “Львівська політехніка” – трохи більше 15 тис.
Як подати заяву без проблем?
На гарячі лінії МОН та Інфоресурсу (технічний адміністратор ЄДЕБО, де вступники реєструють кабінети) за два тижні кампанії надійшло понад 11,7 тис. дзвінків від абітурієнтів та їх батьків. Також отримано понад 8,2 тис. електронних звернень. Всі вони оперативно обробляються фахівцями МОН та сайту Інфоресурс.
Читайте також: В Україні перевірятимуть працевлаштування випускників вишів
Найчастіші питання – про реєстрацію електронних кабінетів і подачі заяв, виставлення та скасування пріоритетів, виявлення помилок у документах про освіту, пільги, вступ з Криму і Донбасу тощо.
Приміром, часто вступники намагаються подати заяви на ті спеціальності, куди не мають необхідних сертифікатів ЗНО. Система не пропускає такі заяви. Щоб уникнути цієї проблеми, вступникам потрібно спочатку дізнатися, сертифікати ЗНО з яких саме предметів потрібні для вступу на обрану ними пропозицію. Зверніть увагу, що набір сертифікатів на основну та небюджетну конкурсні пропозиції може відрізнятися. Також вступник може подавати сертифікати не тільки цього року, а й 2018-го та 2017-го в будь-якій зручній йому комбінації. За 2017 рік не приймаються лише оцінки ЗНО з іноземних мов.
У МОН також попередили, що в разі виявлення помилок у документі про базову або повну загальну середню освіту вступники можуть реєструвати електронні кабінети та подавати заяви до вишів, не чекаючи виготовлення дубліката.
Суспільство
Що пропонує новий McDonald’s
Коментарі
Суспільство
Учасники ініціативи
Благодійний збір
Довідка
Коментарі
Суспільство
Аліна Шаповал
наставниця дітей, позбавлених батьківського піклування
Почула про наставництво і зрозуміла, що це моє
Я часто їздила в дитбудинок на свято Миколая — традиційно з іграшками та солодкими пакунками. Але засумнівалася, чи цукерки — це єдиний спосіб їх підтримати?
Чому наставництво краще за цукерки
Коли волонтери приходять до дітей, вони дуже швидко звикають, охоче обіймаються, розповідають історії. А потім люди їдуть, і дитина знову відчуває себе покинутою.
Хочу, щоб дитина стала собі опорою
Зрозуміла, що деколи треба прийняти позицію такого собі спостерігача — не втручатися в чужий досвід чи нав’язувати думку, а підтримувати людину.
Пам’ятаю, тоді прийшла до своєї старшої наставної, і вони якраз сиділи в укритті — почалася тривога. Дитбудинок збиралися евакуювати за кордон, тож я принесла смаколиків у дорогу. Тоді й побачила цю дівчинку — і вона мені так сподобалася! Така відкрита, харизматична. Мені хотілося зробити для неї щось хороше, тож за пів року я стала її наставницею.
Дитині потрібна людина, вона хоче мати друга.
Як стати наставником чи наставницею для дитини з інтернату
- Звернутися до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді там, де ви живете, або ж до організацій, які працюють з наставництвом — наприклад, до Асоціації Наставництва для дітей та молоді.
- З вами проведуть співбесіду, після цього можна збирати документи: медичні довідки, довідку про відсутність судимості тощо.
- Треба буде пройти спеціальне навчання, щоб дізнатися особливості вікової психології та як комунікувати з дітьми.
- Обрати собі наставного чи наставну, переглянувши анкети дітей. Познайомитися з обраною дитиною та переконатися, що й дитина не проти вас як наставника.
- Тільки після цього з вами укладають договір на надання послуг наставництва. І так ви можете починати своє волонтерство!
Коментарі