Суспільство
Назвали 12 найдоступніших та інклюзивних локацій України за версією Доступно.UA
Відбулась Церемонія вручення нагороди «Відкриті двері», що відзначає найкращі приклади архітектурної доступності та інклюзії.
Про це ШоТам повідомили в громадській організації Доступно.UA, яка вже вчетверте відзначає локації, що зробили свій простір максимально комфортним для всіх відвідувачів.
На цьогорічній Церемонії обрали 12 найдоступніших та інклюзивних локацій України у трьох номінаціях — «Бізнес», «Публічні простори» та «Ініціативи».
Читайте також: Одинадцять книг про війну на Донбасі, які варто прочитати кожному
На перемогу в номінації «Бізнес» можуть претендувати ресторани, кафе, готелі, банки, АЗС, мережі супермаркетів, магазини, коворкінги тощо.
Переможцями Церемонії вручення нагороди «Відкриті двері» 2021 за рішенням журі стали такі локації.
Категорія «Бізнес»
- 1 місце: Літепло — локація для подій, яка знаходиться 30 км від Тернополя. Це простір без кліше та прикрас. Поєднання простоти у архітектурі та дизайні з природою довкола.
- 2 місце: Інноваційний парк UNIT.City. Перший в Україні інноваційний парк.
- 3 місце: Futura HUB – локація можливостей та креативу. Event- та Art-простір для вашого самовираження.
Категорія «Публічні простори»
- 1 місце: Інклюзивний пляж, м. Одеса
- 2 місце: Громадська вбиральня в парку ім. Тараса Шевченко, м. Ковель
- 3 місце: Lviv Open Lab – це міський молодіжний центр та простір інноваційної освіти, що спрямований на популяризацію науки та технологій.
Категорія «Ініціативи»
- 1 місце: On 3 Wheels – проєкт, який допомагає підніматись в гори людям з інвалідністю.
- 2 місце: Музей у темряві «Третя після опівночі» – єдиний в Україні музей, де всі екскурсії проходять в абсолютній темряві та у супроводі незрячих гідів.
- 3 місце: ГО «Рух без меж» – громадська організація ГО «Рух без меж» створена особами з інвалідністю та без такої на правах рівності.
Також відзначилои Парк на Грабнику – проект, який 5 років тому було створено активними мешканцями Рівного.
Вибір Доступно.UA: Peremoga — це мережа просторів для щоденної роботи, зустрічей та подій, створена надихати на власні перемоги щодня.
Читайте також: Екокотик чи кращий друг пакетів? Перевір свою екосвідомість (ТЕСТ)
Вибір Mazars Ukraine та грошовий приз 10 000 грн для розвитку локації отримала Сімейна амбулаторія «Вулик». Це мережа сімейних амбулаторій у Львові та Винниках. Роблять сімейну медицину доступною та людяною. У Вулику інклюзивність означає відкритість і доступність медичної опіки для всіх груп населення, наявність оснащення відповідно до їхніх потреб та повага до особи незалежно від віку, статі, захворювань чи особистих інтересів.
Нагадаємо, на Черкащині відкрили кондитерську, де проходять реабілітацію люди з інвалідністю.
Як ми повідомляли раніше, у Києві вперше проведуть пішохідну екскурсію жестовою мовою.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі