

Технології
Найбільший корейський провайдер допоможе Україні із впровадженням технологій “розумних мереж”
Хмельницькобленерго і південнокорейська Корпорація КТ починають співпрацю у сфері впровадження технологій “розумних мереж”.
Про це повідомляє пресслужба українського підприємства.
Зазначається, що Хмельницькобленерго проведе серію відеозустрічей з південнокорейською корпорацією КТ, що стане першим системним кроком до реалізації домовленостей, викладених у Меморандумі про взаєморозуміння, підписаному 7 вересня.
Що передбачає співпраця?
Згідно з Меморандумом, дві сторони (Корпорація КТ і Хмельницькобленерго) розвиватимуть співробітництво з метою впровадження передової вимірювальної інфраструктури в Україні.
Компанія КТ планує активно долучитися до покращення енергоефективності шляхом впровадження технологій, що використовують штучний інтелект (ШІ) і великі дані.
На даному етапі це вся інформація стосовно Меморандуму, яку компанії погодилися розкрити.
“Ми у щотижневому режимі зв’язуємося з корейськими партнерами уже практично десь протягом півроку і ми їм дуже вдячні за це, – говорить виконуючий обов’язки Генерального директора Хмельницькобленерго Олег Козачук. – Бути першим обленерго в Україні, що має можливість працювати з технологіями, які використовує корпорація КТ, це м’яко кажучи, дуже корисно.”
Читайте також: Українські вчені розробили безпілотний літальний апарат для діагностики енергомереж
Хто такі Корпорація КТ
Корпорація КТ, найбільший корейський провайдер телекомунікаційних послуг, очолює рух Південної Кореї, однієї з найбільш розвинених країн світу, у нову еру інновацій з використанням 5G, великих даних, інтернету речей, хмарних, блокчейн та інших трасформативних технологій.
Після першої тестової демонстрації 5G-послуг протягом Зимових олімпійських ігор 2018 року у Пхьончхані, Корпорація КТ запустила першу в світі загальнодержавну мережу 5G у квітні 2019 р. Для допомоги у боротьбі з пандемією COVID-19 КТ організувала соціальну кампанію “Від серця до серця”, в рамках якої компанія забезпечує технологічну підтримку людям і бізнесам, які її потребують.
Читайте також: Норвежці збудували на Черкащині сонячну станцію потужністю 55 МВт
Довідково
Хмельницькобленерго – державне підприємство, оператор мереж розподілу електроенергії у Хмельницькій області. 70% компанії належить державі Україні, а решта 30% знаходяться у власності інших юридичних і фізичних осіб. Чистий прибуток ХмОЕ за результатами 2019 р. склав 85.7 млн. грн, більше за прибуток усіх решта державних обленерго разом узятих. Дивіденди, виплачені державі за результатами 2019 року – близько 30 млн грн.
Фото: unian.ua
Технології

За підтримки Швеції в Ірпені стартує проєкт, у якому громада навчиться екологічно переробляти уламки зруйнованих споруд. Під час будівельних робіт планують навчати жінок-водійок працювати з технікою та впроваджувати сталі технології утилізації відходів.
Про це повідомили в пресслужбі Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО.
Вісім жінок із Ірпеня пройдуть навчання з керування вантажівками та екскаваторами — їх готуватимуть за шведською програмою Beredskapslyftet. До цього учасниці вже здобували перші навички керування транспортом.
За словами виконувачки обов’язків міського голови Ірпеня Анжели Макеєвої, ця підтримка допомагає не лише фізично відновлювати громаду, а й інтегрувати європейські екостандарти у відбудову: «Ми дуже цінуємо цю допомогу. Вона критично важлива для нашого майбутнього».
Читайте також: «Відчуй Антарктиду»: у Львові стартувала кампанія на підтримку полярників-військових
Проєкт реалізує НЕФКО, Північний зелений банк, за фінансування Міністерства закордонних справ Швеції та Шведського агентства Sida. Загальна сума підтримки — 5,9 млн євро. Участь беруть і шведські компанії Scania та Volvo CE, які передадуть Ірпеню спецтехніку.
Розпочнуть роботи восени 2025 року, а завершити будівництво планують навесні 2026-го. Організатори прагнуть зробити проєкт зразком для сотень подібних ініціатив по всій країні — із фокусом на стійке відновлення, екологічність і гендерну інклюзію.



Нагадуємо, що майстерня Balbek Bureau розробила проєкт оновлення Будинку кіно (ФОТО).
Фото: пресслужба НЕФКО
Технології

Лідер гурту Imagine Dragons та амбасадор UNITED24 Ден Рейнольдс разом із братом Маком анонсували першу гру своєї незалежної студії Night Street Games — Last Flag, події якої розгортаються у 1970-х. За сюжетом гравці мають захопити ворожий прапор і надійно заховати свій.
Про це повідомили в UNITED24.
До розробки гри долучилися й українські фахівці, зокрема й ті, хто захищає Україну у війську. На знак вдячності один з ігрових персонажів носить нашивку з українським прапором на комірці — як символ підтримки й шани до тих, хто допоміг створити Last Flag. Реліз гри запланували на 2026 рік.

Imagine Dragons є амбасадорами платформи UNITED24. Вони послідовно підтримують Україну з перших днів повномасштабного вторгнення, вивішують український прапор на концертах по всьому світу та допомагають збирати кошти на гуманітарні й медичні потреби.
Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)
У 2022 році гурт допоміг зібрати понад 6 мільйонів доларів на реанімобілі для українських медиків. А у 2023 році Imagine Dragons створили кліп Crushed. У відео розповіли про 14-річного Сашу, який пережив 5 місяців російської окупації. Частину його будинку зруйнували, а сусіди загинули від російських обстрілів.
Нагадаємо, що соліст Imagine Dragons підняв український прапор під час концерту в Мілані (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка UNITED24
Технології

Швеція та Україна співпрацюватимуть у розвитку космічних технологій для оборонних потреб. Українська сторона планує сфокусуватися на збиранні даних із супутників для розвідки.
Про це повідомили в Міноборони.
Дані з космосу, які можуть вберегти життя
Під час зустрічі українська сторона презентувала шведам основні досягнення з цифровізації, серед яких є впровадження та реалізація космічної політики та стратегії у сфері оборони. Також на переговорах іноземним пертнерам озвучили ключові потреби Сил оборони у сфері військового космосу.
Як зазначив начальник управління космічної політики у сфері оборони майор Олександр Гаврутенко, Україна готова поділитися й власними напрацюваннями, які вона отримала під час бойових дій. Він уточнив, що у секторі військового космосу основним фокусом буде обробка масивів даних, а не масштабування власного обладнання.
Читайте також: Відповідь «Ланцетам»: Україна створила ударний дрон, що перевершує російські аналоги (ВІДЕО)
«Космос — це важливий простір для наших Сил оборони. Супутники дадуть нам сталий звʼязок для військових, власні спроможності для розвідувальних даних і можливість зберегти життя наших людей завдяки раннім оповіщенням про загрози. Тому ця сфера зараз — пріоритетна для Міністерства оборони», — прокоментувала заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
Голова шведської делегації Ларс Гельмріх сказав, що вони зацівлений у такій співпраці, особливо з урахуванням українського досвіду ведення війни. Він додав, що ця країна може допомогти у взаємодії з іншими партнерами, зокрема, з нордичними державами, серед яких — Данія, Фінляндія, Норвегія та Ісландія.
Нагадуємо, що Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви.
Фото обкладинки: АрміяInform