Суспільство
Нацбанк розробив проєкт електронної гривні. Як це працюватиме
Національний банк України презентував проєкт концепції електронної гривні – цифрових грошей НБУ.
Про це повідомили на сайті банку.
Наразі проєкт представлено представникам банків, небанківських фінансових установ і ринку віртуальних активів для обговорення та отримання зворотного зв’язку.
Що таке е-гривня
Е-гривня – електронна форма грошової одиниці України, що буде прямим зобов’язанням центрального банку. Її ключове призначення, на думку НБУ, – ефективно виконувати всі функції грошей, доповнюючи готівкову та безготівкову форми гривні. Проєкт е-гривні започаткували у вересні 2021 року, аби вивчити доцільність широкомасштабного випуску в Україні.
Як використовуватимуть е-гривню
Наразі Національний банк України розглядає кілька варіантів використання е-гривні, від яких залежатимуть її дизайн та основні характеристики:
- для роздрібних безготівкових платежів із можливим функціоналом «програмованих» грошей: для здійснення цільових соціальних виплат, зниження державних видатків на адміністрування та контроль цільового використання коштів, а також використання технології смартконтрактів для програмування різноманітної логіки розрахунків залежно від настання тих чи інших обставин і фактів;
- для використання у сфері, пов’язаній з обігом віртуальних активів (наприклад, для обміну, забезпечення випуску та інших операцій з віртуальними активами);
- для забезпечення можливості здійснення транскордонних платежів.
У чому переваги е-гривні
За словами заступника голови НБУ Олексія Шабана, запровадження електронної гривні може стати наступним кроком еволюції платіжної інфраструктури України. Також це сприятиме цифровізації економіки та подальшому поширенню безготівкових розрахунків.
«[А також] зростанню рівня їх прозорості і підвищенню довіри до національної валюти загалом. Це може позитивно вплинути на забезпечення економічної безпеки та посилення монетарного суверенітету держави, посилить спроможність НБУ підтримувати цінову та фінансову стабільність як запоруку стійкого економічного зростання», – зазначав Олексій Шабан.
Нагадаємо, Національний банк випустив пам’ятну медаль «Місто героїв – Маріуполь» на знак пошани до героїв, захисників і мешканців Маріуполя.
Крім того, Національний банк України оприлюднив перелік банків, які працюватимуть у разі тривалої відсутності електроенергії.
Фото: wikipedia.org.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі