Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Lozoviy sluzhba leaf taksi na elektromobiliakh Lozoviy sluzhba leaf taksi na elektromobiliakh

Економіка

Купити Nissan Leaf і запустити службу таксі. Історія успіху з Лозової

Партнерський матеріал

Опубліковано

У Лозовій служба “Leaf-таксі” на електромобілях за перші півтора тижні роботи відвоювала 40% ринку перевезень. Фірма працює вже понад два роки у маленькому містечку на Харківщині з населенням близько 56 тисяч людей.

Олексій Криворучко Лозова
Олексій Криворучко

Проект із електромобілями втілив місцевий підприємець 40-річний Олексій Криворучко. Має дві вищі освіти, за фахом – економіст. У бізнес-сфері працює з 2001 року. Розвинув транспортну компанію по перевезенню пасажирів по місту і району. Підприємницьку діяльність почав одразу після того, як отримав диплом та відслужив в армії. Зі своїх транспортних компаній у місяць сплачує до бюджету близько 80 тисяч гривень податків.

Читайте також: Українці виготовляють будинки на колесах і продають за 14 000 євро

Історія бізнесмена-ентузіаста доводить, що завдяки вдалим рішенням можна розкрутити власну справу там, де це здавалось неймовірним і нерентабельним. Довелося шукати гроші, брати кредити та закладати квартиру. Проте, ідея виявилася вартою того.

Продав своє авто, щоб почати бізнес

Підприємець почав з того, що продав свій дорогий автомобіль Lexus, 2015 року випуску. У 2017 році вирішив обміняти його на чотири електромобілі Nissan Leaf.

Заснувати службу таксі з електромобілями у невеликому місті підштовхнуло те, що там були неякісні послуги перевезень. “Традиційні” автомобілі та сервіс залишали бажати кращого

– каже Олексій

Спершу працював на розкручену компанію у Лозовій. Грошей тоді взагалі не мав. Але тепер в автопарку є 12 електромобілів.

Електротаксі дешевші для клієнта

Вже за кілька місяців після старту роботи вирішив розширюватися. Шукав гроші. Брав кредити та закладав квартиру. Вдалося докупити один автомобіль, потім ще один. Згодом знайшов контакти з американськими партнерами. Привіз електромобілі зі Штатів за нижчою ціною.

Працювати на себе Олексій почав у червні 2018 року. Поки великих прибутків не отримував. Проте клієнти сервісом задоволені. Машини чисті, тихі. Водії – ввічливі. Хоча інколи у Facebook недоброзичливі конкуренти пишуть погані відгуки.

Читайте також: Українці створили літаючий трактор для розпилювання добрив

Перевезення електромобілями одразу стало популярним в містечку.

“За перші півтора тижні роботи вдалося відвоювати 40% ринку. Перевагою стало те, що кожна поїздка, в середньому, на 5 гривень дешевша, ніж у “традиційному” таксі. Це комерційний хід. Порахував, що так вдасться привернути споживача. Адже електромобіль не потребує ні бензину, ні мастила. Виходить менша витратна частина на обслуговування авто. Тож і для клієнтів поїздки вигідніші”, – переконаний Олексій.

Електромобілі підзаряджає у дворі

Найбільшою перепоною стала недостатньо розвинена інфраструктура в місті. Точніше, повна її відсутність для електромобілів. Олексій підзаряджає машини у себе в дворі. Має нерухомість, де зручно облаштували станцію. Кинули проводи, підключили зарядки – все працює. Хоча водіям доводиться часто повертатися на “базу”.

“Крім того, складно було з підбором кваліфікованих працівників. У зв’язку з тим, що відкрилися кордони – багато професіоналів виїхали на роботу в Польщу. Проте зараз у компанії працюють ввічливі водії і диспетчери”, – розповів бізнесмен.

Українська наука допоможе таксистам

Тепер Олексій хоче електромобілі оснащувати додатковими батареями. Українські винахідники розробили систему, за якою в Nissan Leaf можна поставити додатковий акумулятор. Таке ноу-хау допоможе збільшити дальність поїздки.

“Приблизно підрахував, що електромобілі будуть менше часу проводити на зарядці. Водії зможуть виконувати більше замовлень. І тоді додаткових авто не треба буде закуповувати, мають впоратися ці. Зараз працюють за схемою: автомобіль зробив замовлення – стає на підзарядку. Необхідно збільшити потужність електромобілів, щоб не бути прив’язаними до бази.”

Поради підприємцям, які планують відкрити власний бізнес

Якщо маєте 100 тисяч доларів – можна виїхати до Польщі, там відкрити власну справу. Але є оптимістичний варіант для українців, які хочуть лишитися в Україні: не боятися і робити свою справу. В Україні будь-який бізнес швидко окупається. Але на це потрібна воля.

За словами Олексія, розвиток малого та середнього бізнесу в Україні варто підтримувати та заохочувати.

Читайте також: Черкащани роблять годинники із радянських радіоламп і продають за $260

Сподівається, що скоро в країні зміниться ставлення до бізнесу. Адже маємо гарні закони і напрацювання.  

“Але поки все нівелюється судовою системою. Як бізнесмену найбільше не вистачає чесних судів, які допоможуть захистити власні інтереси”,

– додав Олексій Криворучко.

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: