

Суспільство
«Наповни пляшку тут Refill»: у Києві презентували екологічну ініціативу
На Київщині запустили екоініціативу «Наповни пляшку тут Refill» – це проект, що об’єднує еко-відповідальні заклади України та стимулює використання багаторазових пляшок серед населення.
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі технологічного стартапу Ecola.
У рамках проекту заклади-учасники безкоштовно наповнять багаторазову пляшку кожному, хто до них завітає.
Проект реалізує компанія Ecola – технологічний стартап, який допомагає людям та організаціям сортувати сміття та здавати його на переробку просто і зручно.
З листопада 2020 року більш ніж 10 тисяч сімей та організацій здали компанії на переробку або утилізацію понад 11 тисяч кубометрів сировини. А це, між іншим, у висоту – як 26 веж Empire State Building у Нью-Йорку!
Метою проекту «Наповни пляшку тут» є зменшення використання одноразових пластикових PET-пляшок, які в більшості випадків потрапляють на полігон і розкладаються більше, ніж 200 років.
Збереження природи – це не тільки сортування, а ще й зміна звичок та поведінки з метою зменшення обсягу генерації сміття загалом. Зменшення предметів одноразового використання – один з перших кроків свідомого споживання. Проект «Наповни пляшку тут» від Ecola надає змогу зробити цей перший крок дуже простим.
Як це працює?
Крок 1. Містяни, проходячи повз заклад партнера проекту, побачать ось таку наліпку чи воблер. Це означає, що можна сміливо зайти і попросити працівників закладу наповнити вашу багаторазову пляшку.
Читайте також: Екоспоживання: як працює «ремонтне кафе» в Івано-Франківську (ВІДЕО)
Дізнатися про те, які заклади беруть участь у проекті, можна на сайті Ecola, скориставшись зручною мапою партнерів. Тут можна подивитися куди зайти у Печерському районі, які заклади наповнять пляшку біля метро Мінська або на Золотих Воротах.

Крок 2. Отже, ви у закладі. Підійдіть до офіціанта, на бар чи на касу і дайте свою багаторазову пляшку для наповнення фільтрованою водою. Після цього відскануйте QR-код, який вам нададуть працівники закладу. Це допоможе нам підрахувати, скільки багаторазових пляшечок наповнено, і скільки PET-пляшок не потрапило у смітник.
Один з перших партнерів «Наповни пляшку тут» – мережа ресторанів «Евразия».
Ще один партнер проекту – кафе-платформа добрих справ Альтруїст.
Як стати партнером?
Стати партнером проекту «Наповни пляшку тут» та доєднатися до еко-свідомих закладів дуже просто – необхідно заповнити анкету або залишити заявку на сторінці проекту.
Також з листопада 2020 року кияни можуть здати на переробку вторсировину, не виходячи з дому. Компанія Ecola забирає вторсировину безпосередньо від дверей квартири, будинку чи офісу.
Читайте також: Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів
Здати сировину можна безкоштовно протягом вихідних. У будні вивіз сировини коштує 129 грн. за одне замовлення. А ті, хто готовий накопичувати вторсировину чи генерує її від 30 кг, можуть не просто здати сміття, а продати його та отримати за це винагороду.
Для оформлення замовлення на вивіз вторсировини потрібно зареєструватися в телеграм-боті @EcolaAssistBot, вартість вторсировини на продаж можна переглянути на офіційному сайті компанії.
Нагадаємо, Україна створить кліматичний фонд за підтримки Світового банку.
Також кияни представили еко-фотопроєкт «Пластикові водойми».
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: