Суспільство
«Наповни пляшку тут Refill»: у Києві презентували екологічну ініціативу
На Київщині запустили екоініціативу «Наповни пляшку тут Refill» – це проект, що об’єднує еко-відповідальні заклади України та стимулює використання багаторазових пляшок серед населення.
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі технологічного стартапу Ecola.
У рамках проекту заклади-учасники безкоштовно наповнять багаторазову пляшку кожному, хто до них завітає.
Проект реалізує компанія Ecola – технологічний стартап, який допомагає людям та організаціям сортувати сміття та здавати його на переробку просто і зручно.
З листопада 2020 року більш ніж 10 тисяч сімей та організацій здали компанії на переробку або утилізацію понад 11 тисяч кубометрів сировини. А це, між іншим, у висоту – як 26 веж Empire State Building у Нью-Йорку!
Метою проекту «Наповни пляшку тут» є зменшення використання одноразових пластикових PET-пляшок, які в більшості випадків потрапляють на полігон і розкладаються більше, ніж 200 років.
Збереження природи – це не тільки сортування, а ще й зміна звичок та поведінки з метою зменшення обсягу генерації сміття загалом. Зменшення предметів одноразового використання – один з перших кроків свідомого споживання. Проект «Наповни пляшку тут» від Ecola надає змогу зробити цей перший крок дуже простим.
Як це працює?
Крок 1. Містяни, проходячи повз заклад партнера проекту, побачать ось таку наліпку чи воблер. Це означає, що можна сміливо зайти і попросити працівників закладу наповнити вашу багаторазову пляшку.
Читайте також: Екоспоживання: як працює «ремонтне кафе» в Івано-Франківську (ВІДЕО)
Дізнатися про те, які заклади беруть участь у проекті, можна на сайті Ecola, скориставшись зручною мапою партнерів. Тут можна подивитися куди зайти у Печерському районі, які заклади наповнять пляшку біля метро Мінська або на Золотих Воротах.
Крок 2. Отже, ви у закладі. Підійдіть до офіціанта, на бар чи на касу і дайте свою багаторазову пляшку для наповнення фільтрованою водою. Після цього відскануйте QR-код, який вам нададуть працівники закладу. Це допоможе нам підрахувати, скільки багаторазових пляшечок наповнено, і скільки PET-пляшок не потрапило у смітник.
Один з перших партнерів «Наповни пляшку тут» – мережа ресторанів «Евразия».
Ще один партнер проекту – кафе-платформа добрих справ Альтруїст.
Як стати партнером?
Стати партнером проекту «Наповни пляшку тут» та доєднатися до еко-свідомих закладів дуже просто – необхідно заповнити анкету або залишити заявку на сторінці проекту.
Також з листопада 2020 року кияни можуть здати на переробку вторсировину, не виходячи з дому. Компанія Ecola забирає вторсировину безпосередньо від дверей квартири, будинку чи офісу.
Читайте також: Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів
Здати сировину можна безкоштовно протягом вихідних. У будні вивіз сировини коштує 129 грн. за одне замовлення. А ті, хто готовий накопичувати вторсировину чи генерує її від 30 кг, можуть не просто здати сміття, а продати його та отримати за це винагороду.
Для оформлення замовлення на вивіз вторсировини потрібно зареєструватися в телеграм-боті @EcolaAssistBot, вартість вторсировини на продаж можна переглянути на офіційному сайті компанії.
Нагадаємо, Україна створить кліматичний фонд за підтримки Світового банку.
Також кияни представили еко-фотопроєкт «Пластикові водойми».
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі