Суспільство
На Закарпатті стартувала реставрація старовинного замку (ВІДЕО)
Будівельники розпочали реконструкцію унікального Невицького замку на Закарпатті. Зараз там працюють над укріпленням мурів малої вежі. Про це розповів підрядник Тарас Стадницький, передає Суспільне.
9 млн гранту
Проєктом передбачена також реконструкція великої вежі, дах якої впав у березні минулого року. Роботи в замку проводять за грантові гроші – це 9 мільйонів гривень.
Тарас Стадницький розповів, що на цей момент ведуться роботи по відновленню мурів вежі. Наступним етапом буде встановлення даху.
“У тому числі, найближчим часом, починаємо відновлення основної вежі донжон. Там теж в першу чергу відновлюватимуться мури, а після працюватимемо зі зведенням дерев’яних конструкцій. Проблемою виконання робіт є доступність. Тут немає можливості, щоб матеріал підвозився до об’єкту. Тому ми споруджуємо канатну подачу матеріалів”, — розповів підрядник.
Читайте також: Середньовічний закарпатський замок відтворили у комп’ютерній грі
Проєктом передбачено не тільки реконструкцію двох веж: великої та малої, а й консервацію, тобто укріплення найбільш аварійних ділянок стін замку. Востаннє реставрацію в невицькому замку проводили в 1968-1970 роках.
Чим відомий Невицький замок
Невицький замок – автентична пам’ятка. Повністю його, за словами дослідника замку Олександра Дзембаса, добудували в середині 15 століття. Після руйнації Невицького замку в 1644 році його не використовували.
«В тому його унікальність, — розповів Олександр Дзембас. — Тому тут археологія надзвичайно важлива. Згодом вдасться з’ясувати не тільки хронологію, а прийти до реконструкції замкового побуту. Тут це можливо, тому що пам’ятка не експлуатувалася. Таких пам’яток дуже мало. Їх мало в Європі. Дехто не розуміє через аматорські підходи, не розуміє, що цінність пам’ятки полягає в тому, а не в готелі, ресторані, який можна там створити. Це все робилось у Європі, там, де пам’яток безліч, але робилось у ХIX столітті. На початку ХХ прийшло розуміння того, що автентику треба зберігати”.
За словами Тараса Стадницького, роботи в Невицькому замку мають закінчити в середині грудня.
Фото: archaeology.com.ua
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі