Суспільство
На Закарпатті проводять флешмоб «Нагодуй птахів взимку»
У середу, 18 грудня, учні Лютянської школи на Закарпатті спільно з лісівниками виготовили годівнички для пташок та розвісили їх для пернатих, тим самим дали старт акції «Нагодуй птахів взимку».
Про це повідомляє пресслужба Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Головна мета флешмобу – підтримка зимуючих птахів, створення «пташиних їдалень», пропагування еколого-натуралістичного виховання, стимулювання до прояву активної життєвої позиції, формування у людей поваги до птахів і навколишнього середовища.
Довідка
Підвищення чисельності комахоїдних птахів в лісах стримує наростання масового розмноження шпильково-листогризучих комах.
Найзаклятіші вороги лісу – непарний, дубовий, сосновий шовкопряди, пильщики, короїди, лубоїди. Найкращий спосіб боротьби зі шкідниками – біологічний.
Статистика
Сім’я синиць за літо, наприклад, знищує біля 4 тисяч гусениць. За період годування своїх пташенят синиця-лазорівка знищує 24 мільйони яєчок комах.
Пара мухоловок-пеструшок для вигодовування 6 пташенят протягом 15 днів збирає з навколишніх дерев від 1,0 до 1,5 кілограма винищувачів лісу.
Маленькі птахи з’їдають за добу таку кількість корму, яка приблизно дорівнює їхній вазі.
Поїдаючи ворогів лісу, птахи дуже чітко розподіляють в лісі зони свого полювання.
Читайте також: Як оновиться Київський зоопарк після реконструкції
Шпаки, щогли, лазорівки, велика синиця, зяблик, польовий і домовий горобець годуються в кронах дерев і на землі.
Збільшення популяції птахів – це довгий процес, який займає не один рік. Лише через кілька років можна буде робити перші висновки про успішність проекту і перевіряти, знизилася чи кількість пошкоджених лісів і чи стало більше птахів у Закарпатті.
Корми для птахів взимку
Що стосується набору кормів, найулюбленіші ласощі для птахів – насіння бур’янів, нежарение насіння соняшнику і гарбуза, кавуна і дині.
Їх можна запасати на зиму спеціально для зимової підгодівлі птахів.
Якщо їх немає, то підійдуть насіння соняшника, сало свіже або варене, але не солоне, дрібні крихти пшеничного хліба.
Також птахи полюбляють поласувати пшоном, просом, овсом, пшеницею, геркулесом (сирими!) й гронами ягід калини, горобини, чорної і червоної бузини.
Нагадаю, у Карпатах проведуть масовий костюмований спуск.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі