Суспільство
На Волині волонтерка об’єднала односельчан, аби разом допомагати ЗСУ
Підприємиця з села Сокіл, що на Волині, Людмила Сасовська організувала волонтерський хаб у власному кафе та об’єднала односельчан, аби допомагати ЗСУ.
Історію волонтерки розповідає Район.Рожище.
На другий день війни пачала ліпити вареники
До повномасштабного вторгнення Людмила Сасовська з чоловіком Миколою керували кафе у невеличкому селі Сокіл Рожищенської громади. У закладі подружжя соколяни та жителі інших сіл збиралися і на хрестини, і на весілля, і на дні народження. Крім того, підприємці налагодили кейтеринг – готували їжу на вивіз, зокрема, обіди.
Велика війна застала пару зненацька, та попри це Людмила змогла опанувати себе та налаштуватися на активну роботу.
«Перший день війни був дуже складний, важко було усвідомити те, що відбувається. Це були сльози, крик, як і в усіх в Україні. Уже 25 лютого у мене з’явилося бажання допомогти, тому вирішила ліпити вдома вареники. Не знала, куди їх везти й кому передати, але почала ліпити. Прийшла сусідка, питає: “Що ти робиш?”, кажу: “Вареники буду ліпити”. Вона почала ліпити зі мною, згодом сусіди долучилися і теж почали готувати», – розповідає волонтерка.
Коли вареників було чимало, почали шукати, куди їх відправити. Усі, до кого зверталися селяни, казали, що займаються більшими й суттєвішими проєктами, як-то, автомобілі, техніка тощо. У результаті знайшли волонтерський центр «Старе місто» у Луцьку, з яким налагодили співпрацю. Людмила з сином щодня завозила туди приготовану їжу. Так тривало до квітня.
«У “Старому місті” ми познайомилися з волонтером Володимиром, який возить передачі безпосередньо до військових, він почав регулярно приїздити вже до нас у Сокіл і забирати все, що ми підготуємо. Так ми налагодили нашу роботу. Наразі кожні десять днів він приїздить до села», – розповідає Людмила Сасовська.
Нещодавно соколяни збирали передачу під Харків для військових волинської бригади. Склали й адресні пакунки для односельців, адже саме в цій бригаді проходять службу 11 чоловіків, яких мобілізували з 24 лютого.
Налагодили виробництво тушкованки та іншої консервації
Крім того, у Соколі Людмила організувала виготовлення м’ясних тушкованок. До цього процесу долучилося шість хат, кожна з яких приготувала від 60 до 80 тушкованок – загалом дві тисячі банок.
Улітку господині закривали помідори та огірки для військових. Уже мають і свої лайфхаки, як краще готувати й транспортувати продукти для таких цілей
«Спочатку засолюємо в банки, потім, як овочі заквашуються, перекидаємо в бутлі 5-літрові пластмасові, заливаємо гарячим сиропом і так відправляємо», – ділиться секретом волонтерка.
Волонтерська допомога з-за кордону
Крім приготування страв для військових, волинські волонтери привозять й закордонну гуманітарну допомогу. У цьому допомагають невістка пані Людмили Анастасія та племінниця Оксана, які на початку війни тимчасово виїхали за межі країни.
Їм вже тричі вдалося привезти різну допомогу з Кракова. Крім того, команда Людмили отримала досить велику партію дитячого одягу та памперсів від тамтешнього садочка. Ці речі розподілили між родинами наших військових, які чекають татусів із війни.
Нагадаємо, декораторка-переселенка з півдня створила благодійний проєкт, аби допомогти воїнам ЗСУ.
Також ми розповідали, як 17-річний активіст з Луганщини допомагає переселенцям з рідної Кремінної.
Фото: rayon.in.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі