

Суспільство
На Вінниччині майстер переробляє вживані речі в килими і мріє про центр ткацтва (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Майстер текстилю Юрій Степанець із Вінниччини переробляє вживані речі в екокилимки, які користуються великим попитом. А ще мріє про справжній центр ткацтва.
Про це майстер написав на своїй фейсбук-сторінці.
У селі Стіна на Вінниччині він створив соціальне підприємство Vereta, що виникло на перетині трьох напрямків: екологічного, соціального та економічного.
Читайте також: Мосяжництво, ткацтво і лозоплетіння: 7 брендів, які відроджують традиції

Ідея створити підприємство виникла під час роботи однієї зі станцій сортування. Активісти зрозуміли, що навіть відсортувавши побутові відходи на понад 30 фракцій, не знають, що можна зробити із текстилем.
Згодом з’ясувалось, що проблема ще глибша, адже щомісяця тисячі тонн текстилю, що залишається після виробництва, спалюються або викидаються на смітники.
Читайте також: Де купити взуття? Вісім стильних варіантів від українських брендів
Так виникла майстерня ткацтва Vereta. У своїй роботі активісти керуються трьома принципами:
- Турбота про навколишнє середовище. Використовують принцип upcycling і перетворюють потенційну небезпеку для навколишнього середовища у вигляді непотрібного текстилю та виготовляють ткані килимки та багато інших практичних виробів;
- Сталий розвиток. На виробництві VERETA працюють жінки із сільської місцевості, які завдяки замовленням мають можливість додаткового заробітку;
- Збереження традицій ткацтва та передача технік виготовлення виробів на ручних верстатах від старшого покоління молодшому.

Нині всі вироби створюють у селі Стіна на Вінниччині. Завдяки проекту в майстринь з’являються учениці, які переймають техніки та вміння ручного ткацтва.
Читайте також: «Кайфуємо від того, що різні». Як бренд FREEki створює стильний одяг та допомагає працевлаштуватися людям з інвалідністю
Майстри спочатку виготовляли лише килимки, але з часом асортимент розширився:
- Килимки різного розміру ( від килимків для вхідних дверей до килимів у вітальню)
- Косметички
- Чохли для ноутбуків, планшетів, електронних книг
- Сумки-шопери та міські рюкзаки
- Декоративні подушки.

Мета – зробити ткацькі вироби знову популярними, щоб кожна людина мала в себе вдома справжній, зроблений вручну килимок, який берегтиме тепло та даруватиме гарний настрій.
Майстер вирішив розширити проєкт і відкрив збір коштів. Підтримати його можна за посиланням.
Нагадаємо, на Донеччині підприємець вишиває сорочки та готується відкрити інклюзивну майстерню. Як ми повідомляли раніше, на Буковині громада відкрила міні-школу ткацтва.
Фото: biggggidea.com; facebook.com/yuriy.stepanets.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Збройні Сили України ліквідували склади боєприпасів окупантів в Ізюмі на Харківщині та в селищі Давидів Брід на Херсонщині.
Про це повідомили у вечірньому зведенні Генерального штабу ЗСУ у понеділок, 16 травня.
Зазначається, що Сили оборони нанесли вогневе ураження по ворожих складах у місті Ізюмі, внаслідок чого знищено значний запас боєприпасів.
Також Сили оборони України здійснили вогневе ураження польового складу боєприпасів противника в районі населеного пункту Давидів Брід на Херсонщині.
Окрім того, на Харківському напрямку ворог намагався вести бойові дії в напрямку населеного пункту Тернова, успіху не мав.
Дивіться відео: Прикордонник, який послав російський корабель, став найцитованішим автором України
На Сєвєродонецькому напрямку окупанти вели бої в районі населеного пункту Борівське, зазнали втрат.
На Бахмутському напрямку в районі Гірського російські окупанти зазнали втрат та відійшли.
На Курахівському напрямку ворог наступав в районі Марʼїнки та Новомихайлівки, успіху не мав.
Нагадаємо, бойова група К2 зупинила наступ ворожих танків на Донеччині.
Як ми повідомляли раніше, прикордонники на Сумщині відігнали диверсантів, які проривалися на територію України.
Фото: facebook.com/kmp.vmsu.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У США з‘явилися монети в українській стилістиці номіналом 1 долар, повідомили на фейсбук-сторінці Міністерства закордонних справ Україні.
Дизайн інвестиційних монет у кольоровій стилістиці із українською символікою – ініціатива приватних компаній.
Щоб підтримати Україну та українців, розфарбували вже існуючі інвестиційні монети 2022 року, які випустив Монетний двір США.
Дивіться відео: У Харкові «Швацький батальйон» забезпечує українських захисників бронежилетами
На монетах зображенна жінка, яка символізує Свободу, за яку бореться Україна. Навколо неї на першій монеті розвивається синьо-жовтий прапор. На другій монеті Свобода одягнена у кольори українського стяга та крокує полем соняшників.
Дизайн створили за мотивами ескізу художника і медальєра Адольфа Олександра Вайнмана «Свобода, що йде».

Як повідомили в Музеї грошей Національного банку України, 50% коштів від продажу кольорової монети із соняхами підуть на благодійний рахунок гуманітарної організації World Central Kitchen, яка допомагає українцям.
Також відзначається, що приватні компанії доволі часто розфарбовують вже існуючі інвестиційні монети, які випускають монетні двори різних країн, щоб надати їх зовнішньому вигляду нового сенсу. Першопочатково інвестиційні монети США 2022 року не були присвячені війні в Україні. Загалом інвестиційні монети, які випускає Монетний двір США, мають єдиний дизайн.
Нагадаємо, в Україні ввели в обіг монету «Десантно-штурмові війська ЗСУ».
Також в Україні з’явиться рідкісна монета «Хотинська битва» номіналом 5 грн.
Як ми повідомляли раніше, Нацбанк випустив пам’ятну монету із зображенням Героя України Василя Сліпака.
Фото: facebook.com/UkraineMFA.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Шість українських лікарень, які працюють із пораненими внаслідок російських обстрілів, отримають новітні матеріали для лікування судинних травм від американської компанії «Humacyte».
Про це повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.
«Перше постачання безклітинних судин людини (Human Acellular Vessels, або HAV) – уже на шляху до України. У співпраці з Міністерством охорони здоров’я України та Управлінням з продовольства і медикаментів США (FDA) скоординовано доставку та використання HAV як гуманітарної допомоги», – поінформували у МОЗ.
Головна виконавча директорка Humacyte Лаура Нікласон заявила, що компанія пишається тим, що робить свій внесок у поточну меддопомогу Україні та підтримує пацієнтів і відважних медичних працівників на місцях.
Як уточнили у МОЗ, Human Acellular Vessels (HAV), безклітинні судини людини, – це готові замінники судин людини, що можуть використовуватися як заміна для відновлення кровотоку в кінцівці, коли підшкірні вени або синтетичні трансплантати не є найкращими варіантами.
Нагадаємо, Київ і Варшава домовилися пришвидшити перевірку на українсько-польському кордоні та спростити експорт української агропродукції до ЄС та третіх країн.
Також ми повідомляли, що в благодійному матчі «Ліона» проти команди ЮНІСЕФ зібрали майже €500 тисяч для українських дітей
Фото з відкритих джерел.