Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де купити взуття? Вісім стильних варіантів від українських брендів

Опубліковано

Осінь – це прекрасний час оновити гардероб. І особливо варто приділити увагу взуттю. Якщо ви думали, що за якісну пару нових чобіт потрібно віддати всі гроші світу, то ця підбірка саме для вас. В Україні є багато брендів, які пропонують чудове і стильне взуття на сезон осінь-зима. Тож, гайда за новою парою від українських брендів. 

1. Kachorovska – взуття, яке носить Джамала та Тіна Кароль

Ви точно чули про український бренд Kachorovska, чиє взуття носять Джамала, Тіна Кароль та Катя Осадча. Але чи знали ви його неймовірну історію? Цьому бізнесу вже понад 60 років! Бренд народився ще у 1957 році — саме тоді Леоніда Качоровська, бабуся співзасновниці Аліни Качоровської-Очеретяної, пішла працювати швачкою у взуттєву артіль у Житомирі. З того часу і дотепер родина Качоровських створює взуття. 

“Понад півстоліття ми працювали у форматі родинного ательє, відроджували культуру виготовлення взуття на замовлення. За час існування ательє ми виконали понад 40 000 індивідуальних замовлень.  А у 2015 році запустили лінію виробництва готового взуття”, – кажуть засновники бренду. 

Читайте також: Як не намокнути восени: 8 стильних дощовиків від українських брендів

У бренду Kachorovska можна придбати якісну та стильну пару з натуральної шкіри на будь-який сезон. Черевики, лофери, мюлі, ботильйони, ковбойки, кросівки – бренд робить взуття на будь-який смак. У цьому сезоні радимо звернути увагу на культові черевики на грубій підошві та шнурівці. Підошва на цих черевиках виготовлена з термогуми, набагато легша за інші взуттєві матеріали, а також менш слизька, має хорошу амортизацію і відрізняється високим ступенем морозостійкості. До речі, новенька пара від Kachorovska не буде вам тиснути, адже колодку за спецзамовленням виробляють на одній з найкращих мануфактур Італії з 80-річною історією. Кожна пара взуття проходить краш-тести на 10 стопах, доки не стане довершеною.

Де купити: взуття можна придбати у магазинах Kachorovska в Києві та Одесі, а також на сайті бренду. 

Ціни: черевики – 3800 гривень, лофери – 3200, кросівки – від 2500 гривень за пару. 

2. Стильні черевики від бренду Дніпровський Букін

Колись друзі підприємця Ігоря Малецького пожартували, що той продаватиме  взуття, як нереалізований футболіст Геннадій Букін (герой сіткому “Щасливі разом”). Тепер Дніпровський Букін – це запатентована назва. А ще підписники в Інстаграм назвали їх “народним брендом”, адже вони завжди радяться з клієнтами, коли приймають важливі рішення виробництва. 

Засновник бренду Ігор Малецький почав свій бізнес, коли йому було 24 роки. Стартовий капітал на виробництво зібрав, перепродуючи одяг і взуття через групу у соціальній мережі. А тепер за 5 років роботи зміг продати 50 000 пар взуття власного виробництва. 

Цього сезону бренд пропонує стильні високі кеди на байці, чорні черевики на зеленій підошві, а також шкіряні моделі білого та бежевого кольорів. На осінь та зиму складно підібрати дійсно зручне взуття, тому бренд пропонує індивідуальний підхід – спеціалісти дізнаються ваш розмір, повноту, та підберуть ідеальне рішення. А ще тут можна придбати взуття в кредит! Ви зможете купити пару, а оплатити кошти частинами. 

Де купити: бренд має магазини у Києві та Дніпрі, а також можна зробити замовлення на сайті

Ціна: в середньому 2500 гривень за пару.

3. Патріотичне взуття від PatriBoots

Це справжнє патріотичне взуття від київського бренду PatriBoots. Кожна модель має елементи національної символіки: герб або прапор. Більшість моделей унісекс. Засновники бренду зазначають, що їх взуття можна носити як в місті, так і в туристичних походах. Підошва тут зроблена з термопласта, а всередині – сучасний утеплювач, який витримує до -20 градусів. 

У PatriBoots ви не знайдете банального взуття. Всі моделі унікальні та яскравих кольорів – бірюзовий, жовтий, кемел, червоний, хакі, голубий та інші. 

Бренд спеціалізується також і на взутті військового призначення. Надійність берців перевірена в реальних бойових діях у зоні ООС А для військових та волонтерів пропонують знижки. 

Де купити: сайт

Ціни: в середньому 1800 гривень. 

4.  Непересічні чоботи з 90-х від Te-Shoes

“Шузи для довгих серйозних відносин” – саме так позиціонує себе український бренд Te-Shoes. Та й справді моделі цього виробника є унікальними та дуже стильними. 

“Бренд Te-Shoes був заснований у 2014 році в Києві. З того часу в майстерні створюється особливе взуття за старими традиціями. Взуття Te-Shoes – це суміш мінімалізму, комфорту поєднаного з естетикою та метафізикою. Глибокі кольори, прості та лаконічні лінії, матеріали високої якості це ті Truth Elements, які дозволяють відчути справжнє”, – каже засновник бренду Павло Гордій. 

Читайте також: Осінні аксесуари: обираємо шкарпетки серед 8 українських брендів

Тут є стильне чоловіче та жіноче взуття гарних пастельних відтінків. Босоніжки, броги, оксфорди – асортимент на будь-який смак. Цього сезону радимо звернути увагу на низькі черевики Non Stop виконані у гладкій шкірі красивого карамельного кольору та доповнені масивною кольоровою підошвою. Об’ємна зручна колодка з округлим носком, доповнена кольоровою ребристою підошвою з масивним протектором. Також у бренду можна придбати харизматичні черевики  90’s з масивною підошвою та каблуком на платформі. 

Де купити: магазин бренду знаходиться в м. Київ вул. Глибочицька, 33/37, оф. 622 (6 поверх), також замовлення можна зробити на сайті та у соціальних мережах

Ціни: в середньому 3000 гривень за пару. 

5. CALOR – власний дизайн взуття

Наступний у нашій підбірці не просто бренд, а унікальний проєкт не тільки для України, а й світу. Calor – це українське виробництво взуття, а також високі технології.  Кожен може стати дизайнером свого взуття. Бренд має три моделі снікерсів, для кожної з яких розроблений 3D-конструктор. Ви зможете самостійно обрати колір та матеріал. 

Процес виглядає так: спочатку ви обираєте модель взуття і створюєте для неї дизайн, далі система вас перенаправить у месенджер, де буде та картинка дизайну та відеоінструкція по замірах стоп. Взуття можна обрати на будь-який сезон. 

Мета нашої маленької команди: відійти від масового ринку взуття і почати відкривати с індивідуальність наших клієнтів світу. Також це чудова нагода зекономити час на пошуках взуття улюбленого кольору, моделі що подобається або просто взуття, яке б ідеально лягало по нозі”, – каже засновниця бренду Ксенія Кондрат.

Де купити: сайт

Ціни: 2800 – за осіннє взуття, 3280 – за зимове взуття. 

6. Анімалістичні принти від бренду Caruso 

CARUSO shoes — український бренд, який створює якісне жіноче взуття з 2016 року. Всі моделі розробляє українська команда і відшиває на фабриках у Харкові, Дніпрі та Броварах. 

“Наша історія почалась зі звичайного бажання – робити взуття, яке б хотілось носити щодня. Ми надихаємось жінками нашого часу і пишаємось, що створюємо взуття, яке допомагає їм легко пересуватись протягом дня”, – кажуть засновники бренду. 

Читайте також: Одяг без статі: 7 українських унісекс-брендів

У цьому сезоні бренд пропонує утеплитись стильними чоботами з анімалістичним принтом, сліпонами та масивними туфлями. Все взуття від бренду Caruso зроблене з натуральної шкіри. 

Де купити: сайт

Ціни: 2000-3000 гривень.

8. Лаконічність та гармонія ліній у HVOYA 

Це український бренд взуття, основними мотивами колекціями якого є лаконічність та гармонія ліній, що поєднують модерн та жіночність у єдине ціле. Зараз HVOYA – це і концепт-стор українських брендів взуття та сумок. Цей проект – трансформація шоуруму Nameli, заснованого Марією Сіміч-Моісеєнко.

“У своїх колекціях ми культивуємо чистоту ліній і лаконізм. Геометрію форм і пропорцій. Увага до матеріалів і деталей. А краща італійська шкіра і велюри дають нам можливість створювати речі, які хочеться носити”, – кажуть засновники бренду. 

Часто в центрі увагу бренду є саме каблук. За словами засновників, з його допомогою вони втілюють ідею “нової фемінності”- легкої, не химерної, самобутньої. Є і взуття на низькому ходу – оксфорди, броги, різні типи черевичків. 

Де купити: сайт

Ціни: в середньому 3000 за пару.

8. Не нудне взуття від бренду Хамелеон

Якщо ви хочете відрізнятись цієї осені чи зими, то варто заглянути в майстерню яскравого взуття Хамелеон. Колекції цього бренду відрізняються яскравими кольорами та сміливими принтами, які рідко зустрінеш в інших взуттєвих магазинах. 

“Ми самі розробляємо всі моделі — від дизайну, колодок і лекал до пошиття останнього стібка кожної пари. Нам здається, що життя занадто класне, щоб проходити його в нудному взутті»” — кажуть засновники.

В асортименті бренду є еспадрильї, кеди, лофери, броги, оксфорди та челсі. Крім того, ви можете вибрати одну з базових моделей, скомпонувавши колір, текстуру, підошву і навіть шнурки. 

Де купити: сайт

Ціни: в середньому 2000 гривень за пару. 

Суспільство

В Києві відновили купол Будинку вчителя

Опубліковано

Вже зараз процес відновлення купола історичного Будинку вчителя, символу незалежності України, знаходиться на завершальній стадії.

Про це повідомив директор музею Олег Стешук pragmatika-медіа.

Читати також: Канадсько-українська програма CUSAP розпочала п’яту місію з хірургічної допомоги українцям

Історія споруди

У жовтні 2022 року будівля, яка несе велике значення для історії незалежності України, постраждала від ракетного обстрілу. В січні 2024 року розпочалася реставрація завдяки фінансовій підтримці Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини (AFCP) та Посольства США в Києві.

Реставрація

“Ми провели низку консультацій із потенційним підрядником, з експертами, з Департаментом освіти і науки КМДА, який відповідає за цю пам’ятку, щодо того, які, власне, заходи потрібні і як було б краще їх вжити. Вся конструкція купола залишилась аутентичною, по суті, саме такою, якою була спроєктована Павлом Альошиним”, – відзначає Олег Стешук.

Як повідомляє Стешук, кожен з елементів скління – унікальний, створений за визначеними розмірами на заводі. Ззовні металеві конструкції додатково зафальцювали.

Нагадаємо, що МКІП започаткує премії для авторів, які пишуть про безбар’єрність.

Фото: Юрій Ферендович

Читати далі

Суспільство

Канадсько-українська програма CUSAP розпочала п’яту місію з хірургічної допомоги українцям

Опубліковано

Канадсько-українська програма хірургічної допомоги (CUSAP) протягом останніх днів прийняла 36 пацієнтів з різних куточків України в рамках своєї п’ятої місії в Желядзі, Польща.

Про це у Facebook повідомила Канадсько-українська фундація, яка започаткувала цю місію у 2014 році.

Відомо, що всі пацієнти зазнали немислимих травм внаслідок війни Росії проти України, зокрема, черепно-лицевих, м’яких тканин, верхніх і нижніх кінцівок, а також опіків. Майже всі травми настільки важкі, що поранені не можуть отримати повноцінне лікування в рамках перевантаженої системи охорони здоров’я України на цей момент.

Читайте також: “Зроблено в Україні”: у Чернівцях хочуть скористатися програмою 30 підприємців, деталі

«Деякі пацієнти повертаються з попередніх місій Canada Ukraine Surgical Aid Program, щоб пройти додаткові процедури з нашими волонтерами в рамках багатоетапного плану хірургічної допомоги. Наша команда була рада вітати нові та знайомі обличчя в рамках п’ятої місії з надання хірургічної допомоги», – повідомили в КУФ.

Крім того, найближчими днями понад 60 канадських волонтерів поділяться своїм часом і досвідом, щоб покращити якість життя тих, хто цього потребує.

«Ми висловлюємо подяку багатьом волонтерам і жертводавцям, які, починаючи з 2014 року, дозволили цим життєво важливим, трансформаційним хірургічним місіям змінити життя. Ваша робота допомогла підняти дух, зцілити сім’ї та відновити громади», – подякували в КУФ.

Нагадаємо, в австралійському Мельбурні проходить виставка українського мистецтва та ремесел.

Фото: Канадсько-українська фундація

Читати далі

Суспільство

Хочеш здивувати подарунком? Ось 5 ідей від українських крафтярів

Опубліковано

Чи уявляєте собі, як виглядає годинник, який роблять зі смоли? А може, чули про сумки у вигляді курки чи кози або про прикраси, які роблять з голубиного посліду? Якщо ні, то ШоТам пропонує дізнатися про речі, які подарують дві емоції — захоплення та здивування. А ще гордість від того, що їх створюють українські крафтярі!

Доречі, раніше в ШоТам ми писали про солодощі, яких скоріш за все ви раніше ніколи не бачили. Серед них шоколадна риба, варення зі смаком дерева, цукерки зі смаком фети, а ще квіти, які можна їсти. Також ми робили підбірку речей, які можна придбати за донат — свічки з відстріляних гільз у вигляді палаючого кремля або ж зубату лопату з індивідуальним розписом. 

Тваринки, що завжди поруч

На сторінці Валерії Троцької в соцмережах можна побачити сумки у вигляді вівці, курки, собаки чи лисиці, які майстриня створює з шерсті. А саму жінку часто можна побачити на вулицях її рідного села на Полтавщині під час процесу зйомок сільських тваринок, з яких Валерія черпає натхнення до роботи. 

Сама Валерія називає свою справу «четвертою дитинкою» та каже, що ця робота є для неї медитацію. Історію майстрині з Полтавщини, яка робить оригінальні сумки читайте за посиланням.

Вартість: від 2500 до 4000 гривень

Де купити: в соцмережах Валерії Троцької

Годинники зі смоли

Людмила з Києва створює годинники з епоксидної смоли. У своїх соцмережах дівчина знімає процес власної творчості, а також запрошує охочих навчитися цій справі на майстер-класи чи онлайн-курс зі створення таких годинників.

«Творчість — це те, що було в мені і завжди буде», — пише Людмила в своїх соцмережах. Свої годинники Людмила називає стильним та незвичайним елементом для інтер’єру, а також оригінальним подарунком.

Вартість: 3300-3500 вартує майстер-клас зі створення годинника, який потім можна забрати з собою

Де купити: в соцмережах Людмили

Прикраси з голубиного посліду

Свого бізнес-партнера художниця під псевдо Міша Куш знайшла на вулиці зі зламаним крилом. Лікувала його, а згодом започаткувала бізнес — створює мерч та прикраси з голубиного посліду. 

​​

Художниця заливає послід у фоми та покриває епоксидною смолою. В результаті, як каже дівчина, цей послід нагадує мармур. Історію арт-активістки, яка своїми виробами привертає увагу до екологічної теми, читайте за посиланням. 

Вартість: 3300-3500 вартує майстер-клас зі створення годинника, який потім можна забрати з собою

Де купити: в соцмережах художниці

Одяг з індивідуальними малюнками

Створює двадцятиоднорічна художниця з Дрогобича Віола під псевдо violartistry, яка вже кілька років живе закордоном. Кожна робота є індивідуальною та створюється під замовлення. «Сотні робіт та сотні задоволених клієнтів, мої роботи летять у всі куточки світу», — каже дівчина в одному із відео у соцмережах.

У соцмережах Віоли можна побачити джинсівки з патріотичними малюнками як от Леся Українка та Тарас Шевченко біля палаючого кремля, сумки та рюкзаки з кольоровими малюнками та навіть худі з цитатами Кузьми Скрябіна, яке дівчина розмалювала для Валерія Залужного!

Вартість: все залежить від розміру та складності малюнка, середня вартість — від 100 до 350 доларів

Де купити: в соцмережах violartistry

Десерти, які не шкодять фігурі

В соцмережах цього бренду ми бачимо неймовірної краси десерти — ніжний вершковий крем чи навіть маскарпоне у прозорій склянці, поряд кольоровий макарун, шматочки шоколаду, полуниці, а зверху все залито карамеллю. Захотіли скуштувати? Тоді читайте далі.

«Запам’ятай: підпалюй, а не кусай» — це гасло інста-магазину свічок ручної роботи, які виглядають наче тістечка з улюбленої кав’ярні. І навіть пахнуть як справжні десерти — полуницею, корицею, печивом чи ваніллю. Одну десертну свічку виготовляють 1-3 дні.

Вартість: 550 гривень за одну десертну свічку

Де купити: в соцмережах саndle.art.ua

Усі фото в матеріалі — з соцмереж брендів.

Читати далі