Технології
На Вінниччині вчитель інформатики створює триколісні електровелосипеди
Учитель-винахідник Михайло Девдера на Вінниччині створює електротрайки або ж триколісні велосипеди, що розганяються до 50 км за годину.
Про це пише dev.ua.
Свій транспортний засіб вчитель інформатики виготовив самостійно. Використав запчастини від велосипедів, а ще додав напівлежаче сидіння, дах, габаритні вогні, «стоп»-сигнали, повороти та ліхтарі ближнього й дальнього світла. Працював майже рік.
«Я знайшов креслення ще радянських часів, яке мені сподобалося, я його взяв за основу. З певним часом я набрався трохи досвіду навчився зварювати, і уже відчув що я готовий і почав конструювати», — розповідає Михайло Девдера.
Уже виготовив шість моделей
Усього в активі винахідника шість моделей електротрайків, серед яких три — дитячі.
«Новий останній трайк пройшов дві модифікації. Тепер у нього покращена геометрія передньої підвіски, для задньої підвіски використаний амортизатор від мопеда. Це позитивно вплинуло на комфорт та стабільність трайка на нерівностях», — каже Михайло.
Остання модель електротрайка може розганятися до 50 км на годин. Можна їхати тільки на двигуні, а можна допомагати, обертаючи педалі. Живлення 48V 20Ah, LiFePO4 батарея. Двигуном потужністю 1000W керує контролер на 23A.
У планах — електровеломобіль
Михайло зазначає, що в лежачому положенні серцю значно простіше здійснювати свою роботу, адже ноги знаходяться майже на тій самій висоті, що і серце.
«Менше зусиль — менша втома. Зручне крісло, що на всю свою площу рівномірно розподіляє вагу тіла, нічого ніде не тисне і не натирає. Ще одним плюсом такого положення є краща аеродинаміка», — пояснює винахідник.
Читайте також: «План народився просто в дорозі». Як компанія «ТАНА» з Луганщини евакуювала не лише виробництво, а й всю команду
Каже, що приблизна максимальна дальність поїздки — 80 км.
На один велотрайк Михайло витрачає близько 15 000 грн. У планах — створити електровеломобіль.
Нагадаємо, в Україні відроджують бренд ЛуАЗ, який випускатиме електрокари.
Також ми розповідали, як кияни створили стартап і виготовляють повербанки для ЗСУ з використаних е-цигарок.
Фото: dev.ua.
Коментарі