Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Тернопільщині будують житло для переселенців

Опубліковано

У Великогаївській громаді на Тернопільщині реконструюють одну з адміністративних будівель, щоб облаштувати житло для переселенців. Роботи планують завершити до кінця року.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Тернопільської ОВА.

«Минулого року у Великогаївській громаді розпочали реконструкцію приміщень адміністративної будівлі для розбудови житла для внутрішньо переміщених людей», – йдеться в повідомленні.

Наразі тут працюють над утепленням фасаду та продовжують внутрішні ремонти. Попередньо роботи планують завершити до кінця 2023 року.

Читайте також: Інтеграція переселенців: як закордонний досвід може допомогти Україні? Кейс Грузії

Зазначається, що після завершення робіт у 16 однокімнатних квартирах зможуть поселити 50 переселенців (жінок з дітьми та людей похилого віку). На першому поверсі будівлі облаштують кімнату для проживання людей з інвалідністю.

Нагадаємо, в Івано-Франківській області відкрили Центр тимчасово проживання для переселенців з Луганщини.

Також у Дніпрі презентували відремонтований гуртожиток для переселенців з Маріуполя.

Фото: facebook.com/oda.te.gov.ua.

Коментарі

Суспільство

В Україні можна поставити гуманітарні авто на державний облік: як це зробити

Опубліковано

Відтепер в Україні можна поставити гуманітарні авто на державний облік. Це регулює відповідна Постанова Кабінету Міністрів України №895, що набрала чинності 9 вересня 2024 року. Вона покликана полегшити процедуру передання техніки благодійниками на потреби фронту.

Про це повідомили в МВС.

Які необхідні документи: перелік

  • декларація про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2023 № 953; 
  • акт приймання-передачі транспортних засобів за формою згідно з додатком 2; 
  • документ, що підтверджує оціночну вартість транспортного засобу (у разі реєстрації легкового автомобіля); 
  • довідка, форма якої визначається Міноборони, з відміткою військового комісара про постановку на облік; 
  • організаційно-розпорядчі документи (копія наказу про призначення уповноваженого представника, довіреність видана уповноваженому представнику на отримання відповідної послуги); 
  • виписка платника податків та свідоцтво ЄДРПОУ; 
  • документ, що посвідчує уповноваженого представника (паспорт); 
  • сертифікат відповідності; 
  • висновок/відомості про експертне дослідження транспортного засобу (у разі реєстрації б/в транспортного засобу); 
  • іноземне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (окрім нових транспортних засобів); 
  • номерні знаки (за наявності); 
  • квитанція про сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування (у разі реєстрації легкового автомобіля).

Читайте також: Українська машина для розмінування «Змій» успішно пройшла випробування

В МВС також додали, що є доступними ще три послуги.

  1. Передання гуманітарного авто третій особі.
  2. Вибракування транспортного засобу, що особливо актуально для автівок, які виконують бойові завдання. Машини, які потрапили під ворожий обстріл та не підлягають відновленню, можна зняти з обліку.
  3. Отримання свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу для виїзду за кордон.

Нагадаємо, спецпризначенці ГУР знищили російський винищувач Су-30СМ.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Миколаєві оцифрують колекцію графіки з двох музеїв 

Опубліковано

У Миколаєві оцифрують понад 400 маловідомих і раніше не експонованих широкій аудиторії робіт із графіки з фондів обласних художнього і краєзнавчого музеїв.

Про це повідомляє Миколаївська міська рада.

Будуть оцифровані графічні твори другої половини ХХ ст. відомих українських митців Марії Примаченко, Миколи Глущенка, Тетяни Яблонської, а також представників художників степового Півдня.

Фото: Миколаївська міська рада

«У Миколаєві оцифрують понад 400 експонатів Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна та Миколаївського обласного краєзнавчого музею», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Цифровізація освіти: у Мінцифри розповіли про розвиток цифрових навичок

За словами менеджера з регіонального розвитку КУ «Агенція розвитку Миколаєва» Євгена Гомонюка, ці роботи раніше не експонувалися широкій аудиторії. Вони ілюструють художнє життя українського Півдня другої половини XX ст. і становлять значну частину фондів графіки двох миколаївських музеїв.

У міськраді зауважили, що на сьогодні вже оцифрована велика частина графічних творів художників українського Півдня. Паралельно йде робота над створенням макетів для друку майбутнього каталогу графіки.

Нагадаємо, ЄС виділяє понад €17 млн на цифровізацію України.

Фото: Миколаївська міська рада

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні 10 громад представили  проєкти енергетичних планів: подробиці (ФОТО)

Опубліковано

4-6 вересня аналітичний центр DiXi Group провів вже другу навчальну сесію для 10 українських громад в рамках проєкту із розробки Муніципальних енергетичних планів (МЕП), яка відбулась у місті Чортків на Тернопільщині. Під час навчання представники громад презентували проєкти МЕПів, опрацювали їх із менторами, визначились з  процедурою погодження і затвердження енергетичних планів та ознайомились з досвідом реалізації енергоефективних проєктів у Чорткові.

Фото: DiXi Group

Мета

Головною метою навчальної сесії став аналіз досягнень громад із розробки МЕПів, а також поглиблення знань у їх реалізації. 

У ході навчання представники громад презентували проєкти МЕПів, отримали зворотній зв’язок та настанови від менторів DiXi Group щодо їх вдосконалення та фіналізації, а також мали змогу обмінятися досвідом з іншими очільниками громад та їх енергоменеджерами. Зокрема, проєкти МЕПів уже містять матеріали щодо збору даних та аналізу вихідного стану,  бенчмаркінгу, цілей та проєктів сталого енергетичного розвитку. Учасники провели роботу в групах та напрацювали власні рекомендації щодо того, що потрібно змінити при розробці МЕП. 

Спікери

А спікери – провідні українські експерти у сфері енергоефективності – попіклувались про інтенсивну теоретичну частину навчальної сесії. З доповідями виступили Вікторія Коваленко, генеральна менеджерка зі сталого розвитку, Тамара Буренко, засновниця ГО «Центр енергетичної безпеки України», Яна Бондаренко, енергоменеджерка Чортківської міської ради, а також ментори проєкту Dixi Group – Віталій Лесюк, Олег Радійчук, Олексій Верба. 

Фото: DiXi Group

Які знання здобули

Протягом трьох днів учасники навчальної сесії розбирали та вивчали найактуальніші питання МЕПів та визначали подальші кроки з узгодження, ухвалення та реалізації  документу, зокрема:

  • Необхідність виконання стратегічної екологічної оцінки для проєкту МЕП та місцевої програми;
  • Огляд процедури погодження та затвердження МЕП;
  • Розроблення проєкту середньострокової місцевої програми на виконання МЕП;
  • Планування реалізації проєктів сталого енергетичного розвитку;
  • Як професійний розвиток енергоменеджера стає драйвером інноваційного розвитку громади;
  • Чому для громади важливий системний PR, цільові аудиторії органів місцевого самоврядування, канали та інструменти. 

Читайте також: Як пройшов Сьомий Всеукраїнський «Молодвіж», присвячений памʼяті Ярини Базилевич та її сімʼї (ФОТО)

Про те, як комунікувати підготовку і втілення МЕПів розповіла головна фахівчиня із комунікацій DіXі Group Людмила Росік.

“Цього разу DiXi Group підготував ще потужнішу навчальну програму. Громади дізналися ще більше корисних порад, практичних кейсів як щодо особливостей роботи над Муніципальними енергетичними планами, так і щодо підвищення енергоефективності загалом. Сесія у Чорткові – це безперечна перевага, адже представники громад на власні очі мали змогу побачити результати вже втілених енергоефективних заходів на комунальних об’єктах, перейняти досвід, зробити власні висновки та отримати рекомендації від менторів проєкту щодо напрацювань власних МЕПів. DіXі Group поступово, крок за кроком сприяє тому, аби українські громади ставали енергоефективними та енергетично незалежними. І навчальна сесія є важливим компонентом цього процесу”, – розповіла Вікторія Коваленко, генеральна менеджерка зі сталого розвитку DIXI Group. 

Окремим акцентом сесії стала практика. Місцем проведення сесії було обрано м.Чортків на Тернопільщині. Саме це місто є одним з найкращих взірців енергоефективної громади в Україні. 

Фото: DiXi Group

Представники громад детально ознайомилися із системою енергоменеджменту, яка успішно функціонує в Чорткові. Відвідали об’єкти, на яких вже були впроваджені заходи з енергоефективності:  очисні споруди чортківського водоканалу, комунальний центр «Дорога в життя», насосну станцію «Хлораторна», чортківську центральну міську лікарню, осучаснений за підтримки DiXi Group, гуртожиток для ВПО з досвідом термомодернізації та встановлення СЕС. Така наочність сприяє кращому розумінню того, що і як працює, скільки дозволяє зекономити енергоресурси ресурси, зменшити викиди СО2 зрозуміти, яка вартість розробки та впровадження таких проєктів.

Фото: DiXi Group

Довідка

Проєкт з підтримки розробки муніципальних енергетичних планів (МЕП) для 10 українських громад реалізується громадською організацією DiXi Group за підтримки  уряду Нідерландів (програма MATRA) та Європейського кліматичного фонду (ECF).

Нагадаємо, Хорватія оголосила про новий пакет допомоги Україні, гроші підуть на відновлення енергетики.

Фото: DiXi Group

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: