Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
img top img top

Економіка

На Тернопіллі садівник вирощує 40 сортів хурми

Опубліковано

На Тернопіллі садівник Іван Мерлавський з Чортківського району вирощує аж 40 сортів хурми. Про це повідомляє tenews.org.ua.

Саджанці привіз з Америки

Перші саджанці сорту Тамкам та Іччі кі кей джіро садівник привіз з Америки. Вони морозостійкі та можуть витримувати до 26°С морозу. У перший же рік садівник зібрав невеликий урожай. Вага одного плоду була 200-250 гр.

Хурма доволі нетипове дерево для тернопільського регіону. Її батьківщина — Кавказ і Японія. За словами Івана Мерлавського, щоб отримати високіх врожаї під посадку дерев необхідно обирати сонячне місце без протягів.

«Молоді дерева, спочатку висаджую в горщики, вони зимують в підвалі. Коли саджанці підростуть, добре укоріняться, висаджу надворі», — розповідає садівник.

За словами Івана Мерлавського, низ горщиків він вистеляє шкаралупами волоських горіхів, вони найкраще виконують функцію дренажу. Втім, можна й брати перевірений керамзит. Чорнозем для заморського дерева не годиться, найкраще підходить торф або спеціальний ґрунт для цитрусових.

Читайте також: Як на Закарпатті вирощують морозостійкі ківі

«Після посадки хурму необхідно постійно поливати. Вона відмінно переносить надлишок вологи, проте без її наявності молоді дерева можуть загинути. Хурма відноситься до числа рослин, які нормально почувають себе на бідних ґрунтах, її краще недогодувати, ніж перегодувати мінеральними, і особливо, органічними добривами», — радить фахівець.

За його словами, для підживлення дерев можна використовувати органічні добрива, навіть листя дерева та деревний попіл. Це найкраща профілактика від шкідників. Окрім цього, з середини вересня листя дерев можна обробляти монофосфатом калію, щоб гілки зміцніли і визріла кора.

Перспективи хурми в Україні

В Україні гарні перспективи вирощування хурми та інших, поки що рідкісних для південного регіону культур. Про це пишуть науковці Херсонського державного аграрного університету на своїй сторінці в Facebook.

Глобальні зміни клімату дозволяють садівникам області успішно вирощувати такі, здавалося б, примхливі культури, як хурма, кизил, інжир і гранат. Деякі жителі Херсонщини вже можуть похвалитися врожаями цих екзотів. Хурма Шарон у гіпермаркетах пропонується в середньому по 43-47 грн/кг.

Приміром, щедрий урожай хурми у 2018 році зібрав Іван Мринський, декан агрономічного факультету Херсонського державного аграрного університету.

Читайте також: Як перетворити закинутий кооперативний сад на акціонерне товариство. Досвід села Адамівка

«Хурма – досить унікальна культура, вона не боїться пізніх весняних заморозків, які іноді трапляються на Херсонщині, й не боїться осінніх морозів, так що збирати врожай можна вже наприкінці жовтня – на початку листопада», – ділиться Іван Мринський.

Перспективи вирощування хурми та інших поки що рідкісних для південного регіону культур за його словами дуже хороші. На присадибній ділянці можна посадити інжир або навіть гранатове дерево, й вони будуть успішно плодоносити. Цьому сприяє зміна клімату: він стає м’якшим. Окрім цього, вітчизняні селекціонери виводять сорти, адаптовані спеціально до наших умов.

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: