Суспільство
На станцію «Академік Вернадський» вирушила 26-а антарктична експедиція
На станцію «Академік Вернадський» вирушила 26-а річна антарктична експедиція.
Про це повідомили у пресслужбі Національного антарктичного наукового центру.
Зазначається, що її учасники проведуть на крижаному континенті близько 13 місяців. Команда знову є наймолодшою серед усіх попередніх експедицій, але очолив її один з найдосвідченіших українських полярників.
Склад експедиції
Як зазначив директор НАНЦ Євген Дикий, минулого року експедиція, яка вирушила на станцію, також мала статус наймолодшої – середній вік учасників був 37 років. Цього року він склав 36 років, а наймолодшому її учасникові у квітні виповниться 25, тобто він – ровесник передачі станції Україні від Британії.
Читайте також: Як полярники зимують на станції «Академік Вернадський» (ФОТО)
Керівником експедиції буде рекордсмен за кількістю зимівок на «Вернадському» – вчений-геофізик з Харкова Богдан Гаврилюк. Для нього це буде вже дев’ята річна експедиція. Гаврилюк також буде найстаршим членом команди й зустріне на станції 49-й день народження.
Загалом у 26-й експедиції буде 12 учасників: семеро науковців, лікар, кухар, дизеліст, системний механік та сисадмін. Із них 11 чоловіків та одна жінка – біологиня Оксана Савенко, яке вже вдруге їде на зимівлю (це також рекорд, раніше жодна жінка двічі не зимувала). Географічно найбільше у складі експедиції представників Харківщини – троє, по двоє – з Києва та Чернігівщини, по одному учасникові – з Вінницької, Запорізької, Полтавської, Київської та Львівської областей.
Наукова робота
Експедицією заплановані дослідження за п’ятьма основними напрямами:
- геокосмічні;
- геолого-геофізичні;
- гідрометеорологічні;
- океанографічні;
- біологічні.
Науковці продовжать глобальний моніторинг грозової активності в атмосфері нашої планети, вивчення будови льодовиків із допомогою георадару та дослідження міграцій китів за допомогою фотоідентифікації.
Читайте також: З бурштином, тропічними фруктами чи травами: вісім українських виробників чаю
Також буде започатковано низку нових досліджень. Зокрема, з використанням потужного метеорадару вивчатиметься формування хмар та опадів, а у китів вивчатимуть їхні “мови” та “діалекти”, записані за допомогою гідрофонів.
Підтримка станції
Підтримкою роботи станції займатиметься здебільшого команда життєзабезпечення. Оскільки зараз на “Вернадському” триває масштабна модернізація, то троє фахівців – дизеліст, системний механік та сисадмін – поїхали в експедицію на місяць раніше, щоб долучитися до встановлення та налаштування нового обладнання, з яким їм доведеться працювати.
Більша ж частина експедиції вже вирушила до Антарктиди у середу, 24 березня, з аеропорту “Бориспіль”. Їхній шлях проляже через Туреччину, Бразилію та Чилі, де на команду чекає 2-тижневий карантин. Відтак кораблем вони мають дістатися станції.
Підготовка до експедиції
Перед відправкою в Антарктиду вся команда пройшла обов’язковий тижневий тренінг, отримавши знання та навички, потрібні для роботи й життя на станції.
Починаючи від лекцій про напрями досліджень на “Вернадському” та правовий статус Антарктики і закінчуючи роботою з обладнанням та тренуваннями з пожежної безпеки.
Читайте також: Проєкт «не про жалість». Як працює інклюзивна кондитерська «ФіолЄтово»
Важливою складовою тренінгу також було злагодження колективу під наглядом психологів. Майбутні полярники вчилися взаємодіяти між собою в умовах, наближених до станції.
Нагадаємо, український співак випустив кліп і показав станцію полярників «Академік Вернадський».
Як ми повідомляли раніше, українські полярники в Антарктиді показали тюленя, який їм підняв настрій.
Усі фото: facebook.com/AntarcticCenter.
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі