Суспільство
На розкопках кургану під Дніпром знайшли гігантський мегаліт віком 4500 років
У селі Новоолександрівка під Дніпром під час розкопки кургану, вік якого оцінюється в 4500-5000 років, археологи знайшли величезний кромлех (споруда з каменів по колу – ред).
Про знахідки під час прямої трансляції у фейсбуці розповів керівник Дніпровської археологічної експедиції Дмитро Тесленко.
На сьогодні відкриті 14 плит. Цю гігантську мегалітичну споруду культового призначення спорудили в епоху енеоліту (початок бронзового століття).
Читайте також: З’явилася відеоекскурсія про древні артефакти Херсонського музею
Кам’яні плити, ймовірно, доправляли річкою Мокра Сура з берега Дніпра, де є аналогічні виходи скельних порід.
Камені були вкопані в насип таким чином, що над землею залишалося близько 1 метра.
З південного заходу кромлеха виявили прохід до центральної частини насипу, що обгороджена найвищим камінням, далі розташовуються плити меншого розміру.
Пізніше через кілька сот років до цього місця прийшли представники ямної культури, які намагалися розібрати кромлех. Кілька плит їм вдалося витягнути, кілька лише нахилити.
Читайте також: На околицях Дніпра виявили курган із давнім похованням (ВІДЕО)
Також в підставі кургану виявлено два симетрично розташованих ідентичних поховання.
Археологи кажуть, що з огляду на масштаби споруди, не виключено, що в центральній частині кургану буде знайдено поховання поважної людини.
З приводу реконструкції кромлеха, за даними археологів, тривають перемовини між керівництвом Новоолександрівської ОТГ і замовником розкопок. Не виключено, що кромлех буде відтворений на цьому ж місці.
Довідка
Кромлех – стародавня споруда, як правило, пізнього неоліту або ранньої бронзової доби, що представляє собою декілька поставлених вертикально в землю довгастих каменів, що утворюють одну або декілька концентричних кіл. Часто конструкції такого типу відносять до мегалітів. Іноді в центрі таких споруд розташовується інший об’єкт: скеля, менгір, каїрн, дольмен, галерея або навіть цілий мегалітичний комплекс.
Нагадаємо, поблизу Львова знайшли старовиний меч, якому понад 1500 років.
Як ми повідомляли раніше, на Тернопільщині розкопали гробницю з артефактами 5 тис. років.
Головне фото: Суспільне.Дніпро.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі