

Суспільство
На Рівненщині представили старовинну техніку збирання меду
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Громадам Рівненщини представили старовинну технологію збирання меду в межах проєкту «Етносовіта».
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Рівненської обласної ради.
Зазначається, що бортництво — це давній промисел добування меду диких бджіл, який донедавна вважали частково втраченим. На Поліссі цю професію досі передають з покоління в покоління і поступово відроджуючи традицію. Зокрема найяскравішим прикладом є родина Старинських із села Князівка, що на Березнівщині.
Краєзнавцям відомі і бортні пісні. Присутні мали можливість виготовити свічку з дикого воску, а також оглянути експозицією «Бортництво».
Читайте також: «Нас вважають героями, а ми просто готуємо». Як харківська піцерія Daddy’s Pizza під час війни годує містян, військових та медиків

Відзначимо, що у північних районах Рівненської та Житомирської областей є такі прояви бортницької культури:
- бортні дерева, вік яких приблизно від 100 до кількох сотень років;
- бортницькі деревообробні інструменти для виготовлення бортей та вуликів-колод, колеса для підйому вуликів на дерева, а також пристрої для підйому бортників на дерева;
- бортники-старожили — носії інформації про давнє бортництво, власники бортних дерев, вуликів-колод та традиційного інструментарію;

Нагадаємо, у 2022 році до національного переліку нематеріальної культурної спадщини внесли бортництво Київщини.
Також ми розповідали, що буковинську тайстру визнали надбанням національної культурної спадщини України.
Фото: facebook.com/rivneregionrada.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Благодійна ініціатива Frontline.Care збирає 1,9 мільйона гривень на індивідуальні аптечки для військових у зоні бойових дій.
Про це повідомляє Frontline.Care у фейсбуці.
«”Інтерсіті” Краматорськ-Київ – єдиний швидкісний потяг, який зараз сполучає країну із її сходом. Ми хочемо зайняти 350 місць для бійців у п’яти вагонах. Але військовим, щоб дістатися додому, потрібно не просто сісти в потяг – їм треба вижити. Тому ціна такого повернення в рази вища», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

Саме тому волонтери збирають кожному і кожній аптечку IFAK (Individual First Aid Kit). Її комплектуючі збільшують шанси на виживання у перші найважливіші секунди після поранення. Ціна однієї аптечки – 140 доларів. І саме вона може стати тим «щасливим квитком» з поля бою.
«Нам треба 350 таких. Усього 1,9 мільйонів гривень – і ми займемо місця у п‘яти вагонах “Інтерсіті” Краматорськ-Київ для наших військових», – додають волонтери.
Придбати квиток можна на сайті Frontline.Care.
Нагадаємо, громадська організація «Будуємо Україну Разом» оголошує новий набір на довгострокове оплачуване волонтерство.
Також ми розповідали, що Netpeak Group та «Моє Місто» запустили платформу «Доповідай» для зборів коштів на волонтерські проєкти, спрямовані на допомогу ЗСУ та іншим оборонним структурам.
Фото: ifak.frontline-care.com
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Військові 53 ОМБр імені князя Володимира Мономаха випалили техніку окупантів на Донеччині.
Про це повідомляє волонтер Сергій Притула.
«53 бригада яскраво розмотує бронетехніку ворога!», – йдеться в повідомленні.
Відео було зняте на DJI Mavic, які для українських захисників придбав за зібрані кошти благодійний фонд Сергія Притули.
Довідка
53-тя окрема механізована бригада імені князя Володимира Мономаха – військова частина механізованих військ України чисельністю у бригаду. Пункт постійної дислокації – м. Сєвєродонецьк і м. Лисичанськ Луганської області. Підпорядкована Оперативному командуванню «Схід».
Бригада була сформована вже після початку російської агресії, восени 2014 року. До її складу увійшли мотопіхотні батальйони, колишні батальйони територіальної оборони.
Нагадаємо, поблизу Бахмута українські військові знищили склад боєприпасів та штурмову групу окупантів.
Також ми писали, що морські піхотинці 35 ОБрМП ім. контрадмірала Михайла Білинського ефектно розгромили позиції російських загарбників.
Фото: zsu.gov.ua
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Освітня організація «Навчай для України» оголосила старт прийому цьогорічних заявок серед українців, які готові спробувати стати вчителем мрії для сотень дітей.
Про це повідомляє ШоТам.
У березні на сайтах з пошуку роботи з’явилися незвичайні вакансії, написані від імені дітей. Оголошення від імені Катерини Григорівни з 9-Б, Аліни Сергіївни з 6-і та інших учнів заполонили найбільші українські телеграм-канали та сайти працевлаштування.
Саме тому у кампанії 2023 року з’явився слоган: «Вчитель – це покликання. Тебе покликала Марійка з 7-Б». Усі дитячі бажання об’єднали з тим, що може отримати майбутній вчитель та розмістили вакансії на найпопулярніших платформах з пошуку роботи.
Читайте також: У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює
Також для цього «Навчай для України» випустила відеоролик, в якому учень, в ролі hr-ника, показує майбутнє місце роботи учасників програми – школу.
Зазначається, що необовʼязково мати досвід роботи вчителем та педагогічну освіту. Потрібно мати диплом бакалавра будь-якої спеціальності, знати один з основних предметів шкільної програми 5-11 класів, бути проактивним і мати бажання зростати й вдосконалюватись.
Учасники отримають спеціальну підготовку для участі у програмі – навчальний 6-тижневий інтенсив з базових навичок вчителювання, після чого розпочнуться заняття з педагогіки та лідерського розвитку. До того ж програма надає постійну менторську підтримку, офіційне працевлаштування з додатковою стипендією та унікальний досвід.
Долучитись до проєкту можна через телеграм-бот.
Нагадаємо, у Києві на Оболоні стартувало будівництво приватної школи з поглибленим вивченням IT-наук.
Також ми розповідали, що українських старшокласників запрошують на безкоштовне ІТ-навчання.
Фото надане ШоТам.