Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Які захопливі місця на Рівненщині можна відвідати на вікенд

Опубліковано

Рівненщина – регіон, багатий на цікаві місця, які варто відвідати туристам, хоча багато хто про них не знає. Запланувавши поїздку на вихідні, можна побачити як захопливі історичні пам’ятки, так і мальовничі природні локації.

Про цікаві місця розповідає тревел-блогерка Маша Себова.

Локації на Рівненщині

Які місця на Рівненщині заслуговують на увагу туристів Рівненщину часто проїжджають дорогою до Львова чи Карпат, але Маша Себова створила відео, щоб показати, що цей регіон вартий туристичної уваги і є чудовим варіантом для поїздки на довгий вікенд. Вона розповідає про найцікавіші місця.

Клесів – неофіційна “столиця бурштину”. Тут колись вирувала бурштинова лихоманка та були війни за цю дорогоцінну смолу, а зараз є можливість взяти офіційну екскурсію на квадроциклі і побачити, як видобувається бурштин, розповідає мандрівниця.

“Під час екскурсії можна відвідати кілька великих кар’єрів, один з яких перетворився на блакитну лагуну – ідеальне місце для літнього відпочинку. А на місцях, де видобували бурштин, можна навіть спробувати знайти його самостійно,” – ділиться вона.

Читайте також: Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Надслучанська Швейцарія – так у народі називають національний парк біля річки Случ. Там дуже красиві місця із руїнами Губківського замку.

Село Зелений дуб, яке знаходиться на півдні Рівненщини на кордоні з Тернопільщиною. Тут знаходиться еко-ферма з козами і вівцями, а також є можливість переночувати у відновленій середньовічній вежі.

Острог – місто колишньої князівської слави. Тут варто відвідати Острозький замок, який всередині має дуже цікаву експозицію. А також Острозьку академію – перший вищий навчальний заклад в Україні, який заснували у 16 століття.

Тараканівський форт – місце привидів і найцікавіші руїни Рівненщини, які приваблюють сталкерів і не тільки.

Тунель кохання – це відома найромантичніша локація Рівненщини біля селища Клевань. Тунель утворився від руху поїздів до деревообробного заводу.

Замок у Дубно – одне з 7 чудес України, а також місце, де відбувались події у книзі Тарас Бульба.

Білівське городище – неподалік від тунелю дуже мальовнича локація.

Нагадаємо, в Україні запустили видавництво бізнес-книг Genesis Press.

Фото: РБК-Україна

Суспільство

У Чернігові можна охрестити дитину онлайн

Опубліковано

У Чернігові священники пристосувалися до умов війни, пропонуючи можливість проводити хрещення дітей у дистанційному форматі. Таку практику запровадили в окремих храмах міста після початку повномасштабного вторгнення росії.

Про це повідомляє ресурс Cheline.

Настоятель Кафедрального собору Святої Великомучениці Катерини Роман (Кіник) розповів, що хрещення іноді проводять за допомогою відеозв’язку. Це рішення стало актуальним через те, що хтось із родичів чи хрещених батьків перебуває на фронті.

Читати також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я

Чому такий підхід зараз важливий

«Буває, що батьки хочуть обрати хрещеного, але він зараз захищає Україну. У таких випадках вмикають телефон, і хрещений виходить на зв’язок. На місці є дружина хрещеного, яка тримає телефон, і він долучається до таїнства», — пояснює отець Роман.

Священник зазначає, що цей формат не суперечить церковним канонам. Людина, навіть перебуваючи онлайн, духовно бере участь у хрещенні, що робить його повноцінним. Після повернення хрещений зможе взяти дитину на руки, подарувати їй свою любов і тепло.

Нагадаємо, що на Харківщині створили підземний освітній простір для дітей (ФОТО).

Фото: Valerii Sorokin.

Читати далі

Суспільство

Україна планує відкрити декілька аеропортів у 2025-му році

Опубліковано

Наступного року в Україні можуть запрацювати кілька аеропортів. Технічні й організаційні умови для цього вже є, але потрібне політичне рішення.

Про це заявив мер Львова Андрій Садовий в інтерв’ю виданню «Твоє місто»

Досвід Ізраїлю: аеропорт Тель-Авіва під час війни

Садовий навів приклад Ізраїлю, де аеропорт Тель-Авіва продовжував працювати навіть у часи воєнних дій. Летовище стало «єдиним мостом», що з’єднував країну зі світом.

«Літаки ізраїльських авіакомпаній мають спеціальне обладнання під крилами для захисту в разі небезпеки. Світ уже має такі рішення. У нас немає іншого варіанту — ми повинні виживати та жити, навіть у час війни», — зазначив мер Львова.

Читати також: «Укрзалізниця» запускає новий щоденний потяг до Будапешта

Де саме відкриють аеропорти, Садовий поки не уточнив, проте наголосив, що Україна має всі шанси успішно перейняти міжнародний досвід і відновити повітряне сполучення.

Нагадаємо, що українська авіакомпанія відновила регулярні рейси з Кишинева.

Фото: ЗУАП.

Читати далі

Суспільство

У Львові збудували перший будинок житлового комплексу для переселенців (ФОТО)

Опубліковано

Будинок створили на 24 квартири, у яких житимуть поранені переселенці, які проходять реабілітацію в центрі UNBROKEN Ukraine. Житловий комплекс складатиметься з восьми будівель, які будуть повністю інклюзивними.

Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.

Квартири, які передаватимуть мешканцям, будуть із готовим ремонтом, меблями та необхідною технікою. Люди зможуть жити у будинках до року. Під час проживання пацієнти UNBROKEN Ukraine будуть під наглядом лікарів.

Читайте також: У двох школах на Київщині, що пережили окупацію, встановили сонячні електростанції (ФОТО)

Європейська комісія виділила на цей проєкт 19,5 мільйонів євро грантових коштів, а міський бюджет Львова профінансував укриття та утримуватиме будинок.

Львів реалізує проєкт у співпраці з Європейським Союзом та програмою NEFCO in Ukraine «Зелене відновлення України». Програма є частиною масштабного проєкту із забезпечення тимчасового житла для постраждалих від війни.

Нагадаємо, що у Львові на маршрути вийшли екологічні трамваї, отримані від Берліна.

Фото: фейсбук-сторінка ЛОВА

Читати далі

Шопочитати

Культура1 день тому

«Давайте повертати містам їхні культурні обличчя». Як київська активістка рятує  українську мозаїку

Згадайте, який вигляд мав ваш будинок, школа чи садок, коли ви були дитиною. Чи пам’ятаєте...

Суспільство5 днів тому

Озеленити балкони та звузити дороги — урбаністка пропонує, як покращити українські міста

Уявіть фасади Парижу з хаотичними вивісками та заскленими балконами. Дивно, чи не так? А який...

Суспільство2 тижні тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство3 тижні тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...