Суспільство
На Рівненщині подружжя переселенців виграло грант і навчає дітей робототехніці
На Рівненщині подружжя переселенців із Донеччини навчає дітей робототехніці та програмуванню.
Історію родини розповіли у Рівненській обласній державній адміністрації.
Ганна та Сергій Телички – двічі переселенці. Раніше жили в Донецьку. А після переїзду встигли виграти декілька грантових конкурсів, провести серію майстер-класів для більш ніж тисячі школярів. Також вони підготувати досвідчених вихованців до міжнародних змагань в Угорщині. Вони єдині представляли Україну і посіли друге місце.
Проводили для дітей «наукові шоу» на тему фізики та хімії
У 2014 році родина переїхала до Вугледара за 60 км від Донецька.
«Я кандидатка технічних наук, працювала у Донецькому національному технічному університеті на кафедрі прикладної математики та інформатики, була доценткою. Робота мені подобалася. Але коли у 2014 році розпочалися бойові дії, ми переїхали у Вугледар – містечко за 60 кілометрів від Донецька. Нашим синочкам тоді було 5 і півтора року. Ми думали, що це ненадовго, що ми скоро повернемося, але склалося зовсім по-іншому», — пригадує Ганна.
У Вугледарі подружжя не могло знайти розвивальних гуртків для сина, тому вирішило організовувати цікаві заняття для дітей самостійно. Спочатку вони влаштовували «наукові шоу» на тему фізики та хімії. А потім поступово перейшли до робототехніки.
Дивіться відео: На Тернопільщині Шумська громада працевлаштувала чотири десятки переселенців
Поступово гурток робототехніки набував популярності. Почали надходити запити на такі заняття з навколишніх сіл. Зрештою, за допомогою грантів від міжнародних донорів, подружжя відкрило такі гуртки у Волновасі, Кураховому та Новотроїцькому. Вони підготували і викладачів, які працювали з дітьми. Закупили конструктори Lego, де є роботехнічні набори із датчиками, моторчиками. Вихованцям такі заняття дуже подобалися. Вони вчилися конструювати роботів, налаштовували їх, удосконалювали.
На Рівненщині продовжили навчати дітей
Після 24 лютого подружжя переїхало на Рівненщину, допомагало захисникам та продовжило навчати дітей робототехніці та програмуванню.
Ганна і Сергій розповідають, що заняття з робототехніки корисні не лише тим, що розвивають інженерне мислення. Це ще й навики командної роботи, пошук дизайнерських рішень, вміння постійно вдосконалювати розробку, а також аргументовано доводити думку, правильно комунікувати, зокрема й англійською, бо ж на міжнародних змаганнях це необхідно.
Нагадаємо, дві подруги з Харкова власноруч облаштували 50 будинків для переселенців.
Також ШоТам розповідав, як у Львові переселенці відкрили суші-ресторан Bluefin із атмосферою Маріуполя.
Фото: facebook.com/RivneODA.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі