

Економіка і бізнес
На Рівненщині підприємець завдяки гранту відкрив дитячі курси із 3D-моделювання
На Рівненщині підприємець отримав грант єРобота, щоб навчати дітей 3D-моделюванню та робототехніці.
Про це повідомили у Рівненській обласній військовій адміністрації.
Олег Квас живе у місті Вараш. Два роки тому разом із дружиною він відкрив репетиторський простір, де займалися зі школярами математикою та фізикою. Починали з маленької кімнати і розраховували максимум на 30 учнів. Але за деякий час вони вже навчали 80 вихованців. Спрацювало «сарафанне радіо», бо батьки були задоволені результатом.
Загалом чоловік має багатий і різноманітний досвід. Він закінчив Севастопольський ядерний університет, Одеську політехніку, попрацював у сфері будівельно-монтажних робіт, в органах місцевого самоврядування, займався залученням інвестицій, проводив енергетичні аудити, а ще пройшов безліч курсів у сфері педагогіки, бо завжди подобалося займатися репетиторством.
Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»
Тепер у його центрі – вже 130 учнів. Вони займаються за такими напрямками, як математика, фізика, хімія, 3D-графіка та дизайн, розробка ігор та іншими. Навчання відбувається в ігровій формі. Іноді вихованцям влаштовують квести. Створено телеграм-канал для спілкування учнів і викладачів. Тут діти можуть запитувати підказки щодо домашніх завдань.

Тим часом Олег Квас хотів займатися з дітьми за напрямом 3D-моделювання та робототехніка. І знайшов для цього можливість.
Чоловік скористався урядовою програмою єРобота і отримав грант від держави на розвиток власної справи. Тож за державні гроші Олег Квас закупив необхідне обладнання, а також працевлаштував двох фахівців.
Читайте також: Протезування від А до Я. Що варто знати ветеранам та ветеранкам? Гайд від Доступно.UA
«За грантові кошти ми придбали 3D-принтер. Для вивчення 3D-моделювання він необхідний. Разом із тим, окрім опанування нових знань і навичок, ми будемо займатися волонтерством – виготовлятимемо на закупленому обладнанні так звані хвостовики для бомб. Це комплекти із невеликих крил, які використовують для кращого наведення. Їх макети розроблятимуть діти. При цьому будемо використовувати наші матеріали. Передаватимемо хвостовики нашим хлопцям на передову», — розповідає підприємець.

Нагадаємо, 19-річний підприємець із Рівненщини на грант відкрив цех металевих конструкцій.
Також ми розповідали, як переселенка з Маріуполя виграла грант і шиє військове спорядження в Луцьку.
Фото: facebook.com/RivneODA.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay