Суспільство
На Прикарпатті планують будувати завод, де перероблятимуть 130 тисяч тонн сміття на рік
На Івано-Франківщині в Коломиї хочуть збудувати завод, який перероблятиме 130 тисяч тонн сміття в рік.
Про це пише Курс.
Зазначається, що ТОВ «Підзембудкомунікації» подав до Єдиного реєстру ОВД повідомлення про плановану діяльність – будівництво сміттєпереробного комплексу у Коломиї.
Читайте також: Не мер і не депутат: як звичайний екскурсовод змусив ціле місто сортувати сміття (ВІДЕО)
Що планують?
Підприємство планує створити сучасний комплекс з приймання, сортування, переробки, утилізації, складування та захоронення твердих побутових відходів та деяких промислових відходів екологічно безпечним методом. Потужність сміттєпереробного комплексу передбачена до 130 тисяч тонн ТПВ в рік.
Комплекс функціонуватиме на території міського сміттєзвалища і отримуватиме всі ТПВ, які надходитимуть із Коломиї та району в радіусі 40 км. Це ділянка площею 11,5 га на вулиці Шарлая. Як альтернативу розглядають ділянку площею 8,00 га, що розташована в північно-західній частині міста Коломия на землях сільськогосподарського призначення.
Читайте також: Як вінницькі школярі рятують місто від сміття
Яким буде завод?
Комплекс складатиметься з адміністративно-побутового корпусу, вагової, контрольно-пропускного пункту, гаража з майстернями, складу будівельних матеріалів. На території буде артезіанська свердловина, резервуар питної води, очисні споруди, дороги та проїзди, сортувальна станція, контрольно-дезінфікуюча зона.
Побутові стоки від адміністративного корпусу збиратимуться у вигрібній ямі і періодично вивозитимуться на очисні споруди спеціалізованим автотранспортом. На об’єкті працюватиме 12 осіб.
Читайте також: «Не соромимося збирати тару біля смітників». Як в майстерні «Rere:Sklo» дають пляшкам друге життя
Приймають пропозиції
Упродовж 20 днів громадськість може надати зауваження і пропозиції до планованої діяльності до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України за адресою: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, контактна особа: Тіщенкова Марина Олегівна – Директор департаменту екологічної оцінки та контролю (e-mail: OVD@mepr.gov.ua ), тел./факс. (044) 206-31-40 та 248-23 43.
Фото: report.if.ua
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі