

Економіка і бізнес
На Полтавщині збудують перший сміттєпереробний завод
Німецькі інвестори зведуть на Полтавщині в Решетилівській громаді перший сміттєпереробний завод.
Про це пише видання exo.in.ua.
За інформацією, представники німецької компанії Braun Industrial Technology провели відповідну зустріч. Німці зустрілися з головою Решетилівської міської ради Оксаною Дядюновою, якій презентували проєкт співпраці.
Основна його мета — це створення механізму з приймання, сортування і переробки побутових відходів, що генеруються територіальною громадою, зокрема і переробки біологічних відходів, які розкладаються. Завод із переробки відходів дозволить створити 48 нових робочих місць.
«Біогазова станція в складі заводу дозволить виробляти електричну енергію до 1,5 МВт на годину, продаж виробленої електроенергії буде здійснюватися на загальний енергоринок за «зеленим тарифом», — повідомили на сайті Решетилівської міської ради.
Читайте також: З кавою, лавандою та вином. Вісім крутих українських виробників крафтового сиру
Відомо, що можливе місце розташування заводу — село Пасічники, де знаходиться санкціоноване сміттєзвалище. 95 відсотків вартості будівництва заводу (180 мільйонів гривень) на себе візьмуть німці, місцевий бюджет витратить 9 мільйонів.
Комплекс зможе переробляти 26 тонн сміття на добу. Але з усього сміття, яке везуть на звалище в Пасічники, для переробки можна використати в середньому 40 відсотків. Це органічне сміття. На заводі буде сортувальна лінія, де окремо відсортовуватимуть скло, пластик, метал, а органічне йтиме в переробку і з нього вироблятиметься біогаз. Неорганічне відсортоване сміття буде також купувати німецьке підприємство.
Для будівництва підприємства необхідна територія площею в 4 гектари. Якщо ініціативу підтримають депутати і населення, німецькі інвестори готові збудувати підприємство за рік.
Нагадаємо, на Хмельниччині створять енергетичні плантації з верби.
Як ми повідомляли раніше, на Житомирщині зведуть завод із сушки, заморозки та перероблення ягід й овочів.
Головне фото: exo.in.ua.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay