Технології
На львівському сміттєзвалищі висадять парк
На Львівщині триває масштабна рекультивація Грибовицького сміттєзвалища. До кінця 2025 року тут висадять парк, повідомляє пресслужба облдержадміністрації.
Що відбувається?
Зазначається, що вже другий місяць поспіль активно триває рекультивація Грибовицького полігону твердих побутових відходів. Роботи проводять у декілька етапів. Перший – технічна рекультивація, опісля – біологічна.
Читайте також: Сміття, що рятує: як краєзнавець з Сумщини відновлює пам’ятку ХІХ сторіччя
Для технічної рекультивації Європейський банк реконструкції та розвитку передбачив кошти у сумі понад 17 мільйонів євро. Вона передбачає перепрофілювання всього тіла полігону. На сьогодні тут облаштовують бічні укоси мас відходів, щоб забезпечити стабільний кут нахилу, який підходить для установки технічного та остаточного шару покриття.
“Проєктом передбачено зробити остаточний купол із відпрацьованої маси відходів, щоб гарантувати відсутність ставків і фільтрації дощової води. Опісля підрядник встановить кінцевий шар покриття на виположених схилах, щоб зменшити проникнення дощової води в масу відходів”, – розповів директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко.
Висадять дерева і добуватимуть біогаз
Паралельно із технічною рекультивацією у квітні 2021 року планують розпочати дегазацію полігону – у тілі сміттєзвалища пробурять триста свердловин для видобутку біогазу та встановлять генераційну установку.
Читайте також: Приймають одяг і старі дивани: у Хмельницькому запрацював Центр управління відходами
“У тілі полігону в результаті хімічних процесів утворюється газ – метан, який близько в двадцять разів згубніше впливає на атмосферу ніж вуглекислий. Внаслідок дегазації він спалюватиметься та вироблятиме електроенергію за визначеними тарифами на зелений ринок”, – додав Святослав Євтушенко.
Роботи із технічної рекультивації виконує турецька компанія «JV Goksin Insaat – Hayat Group». Упродовж двох років її мають завершити. Опісля приступлять до біологічної. Простелять дренажні шари, завезуть родючий грунт і висадять дерева. Проект передбачає, що тут створять парк із зеленими насадженнями.
У межах рекультивації, на Грибовицькому полігоні встановили станцію очистки фільтрату за технологією зворотнього осмосу (технологія очищення, яка використовує напівпроникні мембрани). Обладнання для очистки фільтрату розміщене в двох контейнерах. Згідно з проектом, кожен із них очищує 150 м3 фільтрату за добу.
Зазначимо, завершити усі роботи із рекультивації Грибовицького сміттєзвалища планують до кінця 2025 року.
Нагадаємо, компанія ТОВ «МС Соціальний проект» отримала усі дозвільні документи на будівництво сміттєпереробного заводу у Житомирі.
Фото: loda.gov.ua
Технології
Як змінити мову Geminі
- Відкрити на пристрої застосунок Google.
- Далі треба перейти до Налаштувать, обрати Gemini та натиснути Мови.
- Оберіть українську мову.
Коментарі