

Суспільство
Приймають одяг і старі дивани: у Хмельницькому запрацював Центр управління відходами
У Хмельницькому відкрили муніципальний Центр управління відходами. Як розповіли у міськраді, це місце, куди кожен мешканець може безкоштовно здати відходи для їх подальшої переробки чи утилізації. Усі відходи, котрі будуть здавати хмельничани, будуть відправленні на переробку та утилізацію.
“Якщо з переробкою паперу, пет-та інших відходів все більш-менш зрозуміло, то що робитимемо з рештою? Наприклад, меблі пропонуватимемо безкоштовно забрати людям, які їх потребують, одяг теж передаватимемо в соціальні установи, зламану чи застарілу побутову техніку забиратимуть наші ПТУ, що готують спеціалістів з її ремонту. Будівельним сміттям підсипатимемо дорогу до полігону твердих побутових відходів. Головна наша мета – щоб якнайменше відходів, які довго розпадаються, потрапили на полігон. Це один з етапів реалізації концепції «Розумне довкілля», яку ми впроваджуємо з 2017 року”, – зазначив міський голова Олександр Симчишин.

Читайте також: Вінницька область перша і єдина в Україні розробила регіональний план управління відходами
Створення такого Центру обійшлося у понад 1,5 млн грн. Це і бюджетні кошти, і кошти підприємства «Спецкомунтранс», зокрема, ті, які воно заробило від дегазації полігону. Крім того, таким чином місто зменшить навантаження на сміттєзвалище.

Що приймають?
Завдяки роботі Центру вдасться скоротити потрапляння відходів на полігон та поступово навести лад з великогабаритними відходами в місті.

Кожен хмельничанин може привезти і безкоштовно здати:
- меблі;
- будівельні відходи;
- зелені відходи;
- одяг;
- побутову техніку;
- папір;
- ПЕТ;
- поліетилен;
- скло;
- упаковку;
- метал;
- небезпечні відходи;
- змішані відходи.
Розташований Центр за адресою: проспект Миру, 7 (поблизу міського полігону).
Графік роботи:
Вівторок — неділя з 8.00 до 19.00
Понеділок — вихідний.


Суспільство

«Космічний сокіл України» – таку назву отримав фільм, присвячений 70-й річниці народження першого астронавта незалежної України Леоніда Каденюка.
Про це пише АрміяІнформ.
Зазначається, що зйомки відбулися на базі Полтавського музею авіації та космонавтики у межах спільного з обласною універсальною науковою бібліотекою імені Івана Котляревського культурно-просвітницького проєкту.
В основу сюжету лягли сторінки біографії першого українського космонавта, його шляху до підкорення зіркового простору, активна громадська діяльність з підтримання іміджу України на міжнародній арені як космічної держави.

Наукові співробітники музею представили на огляд широкому загалу документи, світлини, друковані видання, пов’язані з іменем видатного українця.
Спогадами також поділився почесний гість заходу ветеран Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майор Геннадій Котляр, який свого часу спілкувався з Леонідом Каденюком під час його відвідин Полтавського авіаційного з’єднання.
«Він був не просто льотчиком-космонавтом, а й людиною, яка дивилась на роки вперед. Людина активної життєвої позиції, Леонід Костянтинович вбачав міць України не тільки у сильній економіці та армії, а й у космічній галузі, яку вважав проривом і в науці, і у свідомості громадян незалежної України», – поділився спогадами ветеран.
Читайте також: Її капелюхи носять навіть до королеви Британії: історія успіху майстрині з Чернігова
Як повідомив директор установи полковник запасу Андрій Пушкарьов, матеріали відеофільму розмістять на YouTube-каналі, сайті та Facebook-сторінці закладу за посиланнями:
- YouTube — youtube.com/channel/UCYLvWw6hwChe25fvR9LBVTQ
- Фейсбук — facebook.com/airandspace.poltava
- Сайт музею — airandspace.com.ua.
Нагадаємо, британський телеканал готує новий документальний фільм про Чорнобиль.
Усі фото: armyinform.com.ua.
Суспільство

Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» представила свою модернізацію зенітно-ракетного комплексу «Куб».
Про це повідомляє Мілітарний.
За інформацією, на модернізованому зенітному ракетному комплексі замінили 99% аналогової елементної бази на нову цифрову.
Читайте також: КБ «Південне» презентувало надзвукову ракету «Блискавка» (ВІДЕО)
За рахунок використання потужних обчислювальних засобів вдалось підвищити бойові можливості комплексу по всіх класах повітряних цілей в складних умовах завадової обстановки.

Читайте також: Завод «Маяк» розпочав розробку нового кулемета «УКР»
Модернізація дозволяє поліпшити технічні характеристики і розширити функціональні можливості ЗРК за рахунок:
- реалізації нових алгоритмів обробки і відображення інформації пристроями,
- використання цифрової обробки сигналів на сучасній елементній базі,
- цифрової селекції рухомих цілей,
- автоматичного знімання і опрацювання інформації.
Так оновлення комплексу дозволяє самостійно виявляти малорозмірні цілі, крилаті ракети, зокрема цілі, виконані за технологією «СТЕЛС», а також збільшило розміри зон пуску по малорозмірних цілях типу БПЛА чи крилаті ракети, і цілям, що летять під прикриттям завад.
У такому варіанті модернізації вже зацікавлені іноземні замовники.
Читайте також: Український кулемет пройшов випробування холодом (ВІДЕО)
Нагадаємо, КБ «ЛУЧ» розробляє ракетний комплекс для іноземного замовника.
Як ми повідомляли раніше, «Мотор Січ» модернізує грузинські військові гелікоптери.
Усі фото: mil.in.ua.
Суспільство

Створили першу бюджетну версію метал-гітари для масового виробництва в Україні.
Про це пише Na Chasi.
За словами гітариста, ідея створити таку гітару виникла через те, що в Україні немає вітчизняного інструмента, який би підходив для цього напряму музики та мав би демократичну ціну.
Читайте також: Вони змусять вас реготати: сім популярних українських стендап-коміків
«Ми прагнули створити універсальну, стильну та недорогу рок/метал гітару» – розповів гітарист гурту Pomsta Ігор Настенко.

Гітара виконана у чорному кольорі, має шість струн та звукознімач. Крім того, очікується, що згодом зможуть випустити й інше устаткування для музикантів.
Які ще бувають українські гітари?
В Україні є ще декілька виробників, гітари яких відомі на весь світ. З 2016 року компанія Universum Guitars виробляє гітари преміального класу й саме їхній інструмент обрав власник премії «Греммі», басист Джон Патітуччі. Також поціновувачем Universum Guitars є ритм-гітарист Еліса Купера та Hollywood Vampires Томмі Генріксен.
Нагадаємо, українці створили оригінальний музичний інструмент із каналізаційних труб.
Головне фото: facebook.com/Ukrainian-Metal-Guitar-102491855155272.