Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Київщині відкрили сучайний ЦНАП: понад 19 тисяч мешканців отримають доступ до адмінпослуг

Опубліковано

У селищі Димер Вишгородського району на Київщині відкрили сучасний Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), де понад 19 тисяч мешканців громади зможуть отримувати адміністративні послуги в одному місці — без черг і зайвого бігання по кабінетах.

Як зазначив голова КОВА Руслан Кравченко, після звільнення Димерської громади, що пережила окупацію, всі послуги надавалися у Центрі, розміщеному в селищній раді.

Про ЦНАП

Новий ЦНАП пропонує майже 250 видів послуг: реєстрацію місця проживання, актів цивільного стану, реєстрацію нерухомості чи бізнесу. Згодом тут можна буде оформити паспорти, обміняти водійське посвідчення та зареєструвати транспорт.

Фото: Руслан Кравченко

Центр обладнаний для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення. Є можливість обслуговування осіб із порушенням слуху.

Фото: Руслан Кравченко

За словами Кравченка, на Київщині працює 69 ЦНАПів, 3 територіальні підрозділи та понад 160 віддалених робочих місць, що забезпечують мешканцям регіону широкий доступ до якісних адмінпослуг.

Нагадаємо, що Lotus Fund та Нова пошта провели благодійні забіги у 12 країнах Європи та зібрали понад півмільйона гривень.

Фото: Руслан Кравченко.

Коментарі

Суспільство

McDonald’s в Україні скорочує використання пластику: що змінеться

Опубліковано

Компанія McDonald’s оголосила про перехід від пластикових трубочок до паперових, що дозволить зменшити використання пластику на понад 55 тонн щороку.

Про це повідомили у компанії.

Заміна відбувається поступово: деякі ресторани вже перейшли на паперові трубочки, а в інших вони з’являться найближчим часом.

Читати також: Українські медіа можуть отримати до 45 тисяч доларів на протидію дезінформації: деталі конкурсу

У McDonald’s наголошують, що нові трубочки не деформуються і не розмокають навіть при тривалому використанні, не мають стороннього смаку, виготовляються з відновлюваних деревних джерел та розкладаються значно швидше, ніж пластикові.

Нагадаємо, що Lotus Fund та Нова пошта провели благодійні забіги у 12 країнах Європи та зібрали понад півмільйона гривень.

Фото: McDonald’s.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Люди питають: «Коли вже відкриється?». На Чернігівщині відбудовують єдиний на громаду дитсадок

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про відбудову громад.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про відбудову громад.
Чому ми його робимо?

Це українці, які після початку повномасштабної війни потрапили під російську окупацію та були звільнені ЗСУ. Місцева влада, мешканці та волонтери діляться досвідом відновлення. Ці рішення жителі все ще окупованих міст та сіл можуть застосувати після звільнення, аби подолати наслідки окупації.

Колектив дитячого садка «Лісова казка» працює у двох класах початкової школи Гончарівського ліцею. Так склалося через те, що будівля єдиного садка на громаду постраждала від російських ракет.

«В одному класі в нас і спальня, і їдальня, і розвивальня. Укриття ділимо зі школою. Але батьки згодні й на такі умови, бо у них немає іншого виходу» , — каже директорка дитсадка Катерина Солнцева. 

Та сільраді вдалося знайти фінансування на відбудову садочка. ШоТам розпитав директорку, як проходить його відновлення. 

Садок відвідували 135 дітей з усієї громади

До кінця 1980-х років селище Гончарівське було військовим містечком — тут проходили службу танкісти, артилеристи, ракетники, і навіть авіаційні та десантні підрозділи. Тож дитячий садок «Лісова казка» створили як дошкільний заклад для дітей військових, який приймав близько 300 дітей.

«Населення Гончарівського зменшилося. Та й, звичайно, поменшало дітей. Тоді заклад передали на баланс органів місцевої влади», — каже Катерина Солнцева. 

Так на початку 2022 року до садку ходило 135 дітей з громади.

Будівля садочка до атак росіян. Фото: Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Чернігівській області

У будівлю поцілили одразу дві ракети 

Катерина Солнцева працює в «Лісовій казці» з самого відкриття — вже 37 років. Вона завжди дбала про те, щоб садочок був затишним місцем, де б діти почувалися, як удома. Директорка організовувала святкові заходи та турбувалася про побут.

Однак о 4:30 ранку 24 лютого все змінилося — перша ракета влучила недалеко від садка. Адміністрація допомогла з евакуацією частині вихованців і колективу. Садочок був змушений на невизначений час зачинитися, і 47 його працівників вмить залишилися без роботи. 

У Гончарівському не було російських військ, проте вони окупували частину громади. Уже за кілька тижнів під обстрілом опинилась і «Лісова казка»:

«Одна ракета поцілила в ліве крило, а друга полетіла через дах і приземлилась у фундамент правого крила. Повилітали вікна, скло з дверей, порізало лінолеум на підлозі. Страшно уявити, що могло статися, якби в той час у садочку були люди»

Наслідки двох прильотів у дитсадок на Чернігівщині. Фото: Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Чернігівській області

У селищі залишалося зовсім небагато працівників садочка, але ті, хто був поруч, одразу кинулися до будівлі. Вони сфотографували сліди вибухів, уламки, зруйновані кімнати, та надіслали ці світлини директорці. 

Ходила по садочку й плакала

На початку квітня ЗСУ звільнили Чернігівщину. Катерина наважилася прийти у садок й подивитися на наслідки прильоту. На той час вікна вже забили дерев’яними щитами, а приміщення привели до ладу, наскільки це було можливо — працівники та місцева влада подбали про стан будівлі, аби туди не полізли мародери. 

«У той день я подумала, що треба лише замінити вікна, двері, і можна приймати дітей. Але потім, як пішли дощі й уся вода почала стікати з другого поверху на перший і заливати все навкруги, я зрозуміла, що швидко ми в садок не повернемося, — може, не повернемося взагалі. Бо коштів у місцевої влади на відновлення такого садочка не було — де їх взяти? Ходила по садочку й плакала».

Пошкоджені стіни, частково оголена цегляна кладка й обвалений шар штукатурки після обстрілу садка. Фото: Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Чернігівській області

У сільраді шукали будь-якої можливості для відновлення

Натомість селищний голова був налаштований більш рішуче. Він спілкувався з представниками десятків організацій, щоб знайти гроші на відбудову, і влітку 2023 року повідомив Катерині та колективу, що вони потрапили до списку на відновлення за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Тоді ж почалась підготовка документів і кошторису, а вже в листопаді — відновлювальні роботи. 

На той період у садочку за рахунок місцевої влади вже відремонтували дах і встановили вікна та двері. Натомість за кошти, які отримали від благодійників, почали демонтувати внутрішні приміщення, робити там ремонт і утеплювати будівлю. 

Зараз займаються територією садка — підрядники вивезли потрісканий асфальт, встановили бордюри та демонтують старі радянські дитячі майданчики. 

Відбудова дитсадка важлива, адже це єдиний заклад дошкільної освіти на селище з майже 4 тисячами населення. Фото: ШоТам

Найближчим часом тут облаштують системи водопостачання, каналізації, опалення та вентиляції, а згодом будуватимуть укриття.

Роботи планують завершити на початку 2025 року. Фото: ШоТам

Катерина сподівається, що на початку наступного року тут уже зможуть набирати нові групи:

«Я бачу по селу, що дітки є. Мами цікавляться, коли відкриють садочок. Діти народжуються, життя триває. А працівники, які виїхали до інших країн, телефонують і питають: “Коли вже відкриється садочок?” — хочуть повернутися додому, на роботу, в рідні стіни». 

Поки триває відбудова, колектив продовжує працювати в ліцеї в обмежених умовах і з мінімумом простору. Але вихователі роблять усе можливе, щоб дітям було комфортно й затишно, як колись.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Lotus Fund та Нова пошта провели благодійні забіги у 12 країнах Європи та зібрали понад півмільйона гривень

Опубліковано

Забіг відбувся у 12 європейських країнах, де понад 750 учасників та учасниць подолали десятки кілометрів з ліхтариками у руках, щоб нагадати світові, що війна в України триває. Організаторам забігів Run for Light — студентському фонду Lotus Fund та Новій пошті — вдалось зібрати понад 515 000 гривень на закупівлю енергоприладів для 26-ої артилерійської бригади, спецзагону ГУР PARAGON та медичного обладнання, яке вже передано Чернігівському військовому шпиталю.

Про це повідомляють органзінатори.

Як проходила подія?

Забіг у темряві (Run for Light) охопив вулиці Вільнюса, Берліна, Києва, Брюсселя, Мілана, Барселони, Братислави, Тбілісі, Лондона, Відня, Цюриха та Кракова. Кожне місто мало  маршрут забігу у вигляді  певної  літери так, щоб разом вийшла фраза Run For Light UA. Усякий маршрут становив приблизно 5 км, щоб взяти участь могли всі, навіть без попередньої підготовки.

На місцях ініціативу підтримали локальні партнери та організації, як-от UYGL, UA.Milan, Рада української молоді у Словаччині та інші. Для старту забігу було використано новий сигнал, розроблений Новою поштою, замість традиційного пістолета, щоб не травмувати людей із ПТСР та ветеранів. У проєкті брали участь звукові дизайнери з Лос-Анджелеса, психологи з Гарварду та професори з Київського технічного університету.   

Фото: Lotus Fund

Деталі

Найбільше учасників було в Києві та Вільнюсі, де до забігу доєдналися понад 100 людей. Натомість у Мілані 50% учасників становили іноземці. Найбільший одиничний донат у 300 євро та загалом найбільший внесок до фінансової мети проєкту було зафіксовано в Цюриху. Водночас забіг у Брюсселі став найбільш інтернаціональним,  адже об’єднав учасників з Бельгії, України, США, Південної Кореї, Індії, Італії, Нідерландів та Німеччини.

Читати також: Українські медіа можуть отримати до 45 тисяч доларів на протидію дезінформації: деталі конкурсу

Час для реалізації проєкту обрали символічно, напередодні непростої для України зими. Адже щодня агресор продовжує знищувати енергетичну інфраструктуру країни. 

«Забіг Run for Light показав, наскільки потужною може бути єдність, коли люди з різних країн об’єднуються заради спільної мети. Нова пошта об’єднує тих, кого розділили кордони, як цей забіг об’єднав українців і європейців у прагненні нагадати світу, що війна в Україні триває. Це був не просто благодійний захід — це був крок назустріч єднанню в ім’я України. Понад півмільйона гривень, зібраних завдяки підтримці з усього світу, доводять, що світло справді сильніше за темряву», — прокоментувала Олена Плахова, директорка з управління репутацією Нової пошти. 

Про організаторів

БФ Lotus Fund — найбільший студентський фонд мілітарного спрямування, що об’єднує активну українську молодь з усього світу навколо волонтерства. Спільнота включає стартаперів, благодійників, активістів та засновників соціальних проєктів. З початку 2023 року фонд організовує збори коштів і забезпечує військових та медиків дронами, тепловізорами, засобами живлення, тактичним спорядженням та іншими необхідними ресурсами для захисту свободи України.

Нова пошта — це українська компанія з експрес-доставки, заснована 2001 року. Її мета — забезпечувати легку доставку для кожного клієнта — до відділення, поштомату або за адресою. Компанія надає логістичні та дистрибуційні послуги, доставляючи як документи та найдрібніші посилки, так і великі вантажі. В Європі компанія працює під брендом Nova Post у 16-ти європейських країнах: Польщі, Литві, Чехії, Німеччині, Румунії, Молдові, Словаччині, Естонії, Латвії, Угорщині, Італії, Іспанії, Великій Британії, Франції, Австрії, Нідерландів та забезпечує швидку та надійну доставку як між країнами Європи, так і до та з України.

Нагадаємо, що до кінця 2024 року 13 тисяч українських військових пройдуть навчання у Європі.

Фото: Lotus Fund.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура9 години тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство6 днів тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство2 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...